Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    válasz #93794560 #381 üzenetére

    Ez az esetek többségében nem csóróságon múlik, Magyarország, azon belül is az állami szektor csak egy pici szelete az egésznek. Azok a bankok amelyekben én jártam mind otthon, és külföldön, W7-t használnak, az ATM-ben meg igen gyakran XP Embedded Edition-t. Erre találták ki, beágyazott rendszerekre, tudtommal a támogatása is tart még, ezzel nincsen semmi gond.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz #93794560 #387 üzenetére

    Erre a felület dologra +1

    Szó szerint nem jó ránézni a Win 8/8.1/10-re a Win 7-hez vagy Vista-hoz képest. Nem tom mások, hogy bírják. Biztos valami jobb monitoron nézik.

    Thanos was right.

  • cog777

    senior tag

    válasz #93794560 #387 üzenetére

    Jol mondod!

    Aki szoftverfejlesztesbol el az tudja hogy a "rolling release" az soha nem olyan stabil es kiforrott mint a hagyomanyos. Elonye hogy jobban tud reagalni a valtozo kornyezetre de stabilitasban alulmarad.
    Szerintem egy "alapszoftver" eseten mint pl egy OS, a stabilitas letfontossagu.

    En inkabb a folyamatot szeretnem megerteni.
    Erdekes nezni a reagalasat az MS-nek hogy a PC egyre kevesbe hangsulyos. Bevett szokas hogy ha egy cegnek kevesbe megy jol vagy csokken a reszesedes akkor csokkenti az azon dolgozok szamat es atnyergel rolling release-re. Igy probal koltseget csokkenteni es rugalmasabba tenni a termeket - viszont ez a minoseg csokkenesevel jar.

    MS eseten egyertelmu hogy a hangsuly mar regen nem az OS-en van, ebbol egyenesen kovetkezik hogy a minosege sem lesz olyan mint a korabbiak... bar a logika azt diktalna hogy legalabb csinalnanak egy biztos alapot de az emberek egy reszenek pont az a benyomasa hogy ez egy felkesz bugos termek... tul sok mindent akarnak belegyomoszolni korrrekt teszteles nelkul. Valahogy "Longhorn" erzesem van.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #387 üzenetére

    Ha én 2017-ben ránézek a Win10-re, akkor számomra egy modern, kellemes megjelenésű OS érzését kelti. Ennél, illetve a 8.1-nél legalább nem kell fullra ikonokkal teleszemetelnem az asztalt, mint azt látni sok 7-es desktopon. Sőt, utóbbinál sokszor annyira tele vannak rakva, hogy még a háttérképet sem lehet kivenni. Erre aztán nagyon kellemes dolog ránézni...Az újabbaknál max. csak néhány fontos ikont teszek ki + a tálcára rögzítek párat. A többi a kezdőképernyőn, illetve a (teljes képernyős) Start menüben kap helyet. A Windows billentyűt lenyomva pedig baromi kényelmes dolog váltani a két felület között, a csoportokba rendezett kezdőképernyőről indítani / megnyitni a programokat és a mappákat. Ja, és az újabbaknál normális hátterű zárolási, illetve bejelentkezési képernyő is van. Főleg a Win10-ben a Spotlight tetszetős nagyon. Amire egyszerűen öröm ránézni, sőt sokszor olyan jó képek vannak, hogy az ember le is menti őket és beállítja háttérnek. :))
    Nem egy vakító kék katyvaszt kell bámulni, amin csak külső programokkal és registry túrással lehet változtatni... Már akinél működik, mert olyan is akadt, akinél még így sem ment. Vagy éppen az a színes, csicsás Start gomb (gombóc) is kicsit fura. Sokkal dizájnosabb és kulturáltabb az újabb Windowsok Start gombja. Na a meg a 10-esben pl. az újfajta feladatnézet és a virtuális asztalok is megint hasznos dolog, sokkal kellemesebb velük dolgozni.

    Abban viszont van valami, hogy ez a folyamatos build upgrade nem feltétlen szerencsés minden esetben. Ez lényegében nem egy szimpla frissítés, hanem gyakorlatilag már-már egy új OS. Ennélfogva pedig valóban nincs elég ideje egy-egy verziónak úgy kiforrnia magát, mint pl. a Win7, vagy akár az XP esetében. Ellenben folyamatosan kapja az új funkciókat és egyéb újításokat, amik másik oldalról nézve nyilván előnyösek. Ilyen téren viszont a régebbiek már nincsenek olyan jó helyzetben, mivel egy idő után ezek hiánya miatt egyszerűen elavulttá válnak...A 7-esnél már most is vannak olyan gondok, mint pl. az USB 3.0 portos telepítés, vagy egyéb driverek hiánya a telepítőben, sőt akár maga az UEFI stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #439 üzenetére

    Akkor mondhatnám azt is, hogy 8.1/10 alatt kb. semmit nem kell kiraknom az asztalra, ellenben a programokat & mappákat ugyanúgy tudom indítani a kezdőképernyőről / Start menüből. Az ízlésről meg annyit, hogy azért ne túlozzuk már el az új rendszerek fikázását, meg a régi ajnározását...Le volt írva pár példa, ami nem hiszem hogy szimplán csak ízlés kérdése. De, ha valaki annyira jobban szereti pl. a vakító kék hátteret bámulni egy szép és érdekes háttérképnél, akkor egészségére!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #451 üzenetére

    Bármit? Mappákkal is tele lehet pakolni? Illetve van egy x db-os gyorslista, aztán kész. Ellenben a másik rendszerek említett felületén jóval több dolog elfér. Ja, és nem a keresőre gondoltam, hanem a közvetlen elérésre. Kereső és futtatás van ám az újabb Windowsokban is. Azt meg ne akard már bemesélni, hogy egyszerűbb és kényelmesebb mindent kiturkálni a Start menüből...Meg pl. egy lemezkezelőnél nyitogatni a vezérlőpultot és még onnan külön kibogarászni. Ellenben a fentebb említett menüből jóval gyorsabb és kényelmesebb az elérés. Szóval ennyit erről!

    Engem nem érdekel másnak az ízlése (ízlésficama), de azért az kicsit tré dolog, amikor mindenféle mondvacsinált indokkal nekiállják fikázni az újabb rendszereket. De egyébként nincs min csodálkozni, ugyanezt ment anno az XP vs. 7 esetében is. Ott is sorolták a fura érveket, hogy mért is jobb sokkal az előbbi, illetve a felülete. Aztán mégiscsak sikerült megszokni az újat és manapság már kb. senki nem akarna visszaváltani. Ugyanez lesz vsz most is. Ráadásul, ha az MS tényleg meglépi ezt a bizonyos dolgot, akkor a vadi új hardver + régi OS felállás már nem / kevésbé lesz opció. Illetve, mivel az egyiknél a támogatásból hátralévő pár év is már mondhatni hamar elrepül, így megint nem kell sokat várni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #462 üzenetére

    Ez a ki és mit igényel, csak egy dolog. Attól még nyilván előnyös, ha egy újabb rendszerben több opció közül lehet választani. De ennyi erővel van akinek a Start menü sem létszükséget, illetve max. úgyis csak a kijelentkezéshez, leállításhoz stb. használta. De utóbbiakat akár egy Alt+F4 segítségével is meg tudja oldani...

    Ez a "kezelés" opció felhozása kissé mókás. Ilyen ugyanúgy van ám 8.1/10 alatt is, szóval semmi extra nincsen benne... Mellesleg itt még külön ki kell bogarászni a lemezkezelőt. Amiről én beszéltem, annál meg egyből a lemezkezelőt lehet megnyitni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #471 üzenetére

    Valóban nem mindenkinek, csak ugyanakkor ezt általánosítani sem lehet. Anno az XP-nél felvetették, hogy mennyivel jobb, mert nem vonja össze a tálca elemeit, mint az újabb Windows stb. Aztán azóta érdekes módon sokan hogy megkedvelték a bélyegképek funkciót és előszeretettel használják. Az is egyfajta extra, mégis bevált. Vagy az legújabb rendszerben az új feladatnézetet és a virtuális asztalokat láttam már átlagos usereknél is nyomogatni és bizony tetszett nekik. Ja, hát nem kell ám ilyen extra, meg ilyen flancolás, mert itt egyesek megmondják a frankót.

    A lemezkezelős témánál talán a számítógép-kezelés opció megnyitása + a kattintás után a másik megnyitása talán gyorsabb, vagy kényelmesebb annál, mint amit én mondtam? Mert szerintem nem feltétlen. Illetve felhozol egy olyan dolgot, ami az újabb Windows-verziókban ugyanúgy benne van, tehát semmi pluszt nem tud ilyen téren az imádott rendszered...

    Egyébként meg igen, jobb lesz ha finito, mert az ilyen zöldségekre nem vagyok kíváncsi! Illetve ilyenekkel meg pláne ne akarjon győzködni senki!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #481 üzenetére

    Ha annyira nem érdekel a funkcionalitás téma, illetve nincs vele bajod, akkor talán nem kellene feszegetni. Nem én hoztam fel azokat a bizonyos dolgokat, hogy bezzeg a másik OS is tudja, meg abban még jobb is majdnem minden stb. Illetve talán egyedi dolgokkal kellene példálózni és nem olyanokkal, amik mindegyikben benne vannak.

    A dizájn már korábban ki volt tárgyalva, ahhoz nem is kívánok többet hozzáfűzni. Az egyes fanokat úgyis felesleges győzködni. Az ilyenjei mindenhol, minden fórumon lenyomják ugyanazt a xarozós, baltás stb. fikát. Csak az a nagy helyzet, hogy attól még bizony alakulnak a háttérben a dolgok, ha tetszik egyeseknek, ha nem...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #93794560 #486 üzenetére

    Van egy Win10-el inkompatibilis régi szoftvered, és neked mindenképp a legújabb hardvert kell alátolnod? A tavalyi Skylake már kevés neki? Sose fogom megérteni hogy régi vackokhoz minek a legújabb hw, de sztem az se aki kitalálta.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #93794560 #486 üzenetére

    Te kezdted el feszegetni ezzel:

    "Mint írtad, csak egy pár ikont raksz ki, meg néhányat a tálcára. Ez a te döntésed miatt van így, nem azért, mert ez a 10-es erénye. Ezt Windows 7-en is meg lehet csinálni, mint hogy 8.1/10-en is tele lehet hányni az asztalt ikonokkal. Ugyanott vagyunk."

    Ronda neked, másnak nem. Sőt, nem mindenkinek jön ám be a kis kedvenced gejl kinézete sem. Szubjektív...

    Nem tudom milyen programok nem mennek (nem is érdekel), de én eddig mindet működésre tudtam bírni, amit akartam. De persze, ha valaki ilyen őskövület vackokkal akar szórakozni, akkor hajrá!

    Az ilyeneknek lehet nem érdemes használni, de attól még másoknak igen. Sőt, mondok jobbat: pár év múlva már az előbbi csoport sem nagyon válogathat... Legalábbis, ha ezen a platformon akar maradni.

    Amúgy felesleges írogatni, mondtam hogy az ilyen zöldségek nem érdekelnek...!

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #93794560 #490 üzenetére

    "Az a szoftver spéci cucc, mint írtam, kereskedelmi forgalomban nem is kapható. "
    És ez csak Ryzenen meg Kaby Laken fut, alatta nuku?

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #93794560 #494 üzenetére

    Jó, de ez a cikk arról szól hogy a Ryzen és Kaby támogatás nem lesz beépítve a Win7-be, az eddigiek maradnak. Mellesleg 3 év múlva amúgy is lejár mindenféle támogatás, akkor már nemcsak Ryzen/Kabyhoz nem lesz több patch. 3 évért megy itt a rinya. A te szoftverednek alapkövetelménye a Ryzen? Vagy elég neki a Skylake is? Persze költői kérdés volt, hiszen ha régi a cucc, akkor nyilván nem Ryzen 8.0 az alapkövetelmény, azon meg a további 3 évre is jönnek Win7 frissítések. Nyilván te is érzed hogy az egész csak műbalhé.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #93794560 #503 üzenetére

    És igaza volt, tényleg egy őskövület miatt ragaszkodsz a Win7-hez. Ami valamilyen szinten érthető, de megoldás itt is van (újabb verzió), csak pénzügyi okokból nem választod azt. Ez is érthető. Viszont neked ehhez nem kell feltétlen Ryzen/Kaby, Skylake vagy azalatt is elfut, 3 év múlva meg magától is értelmét veszti az egész vita. Te nyilván használni fogod továbbra is a Win7-et, de ha új szoftverre sincs pénzed, a legújabb hardvert se fogod megvenni alá, tehát nem érint a mostani MS korlátozás. Azonban sokan indokolatlanul hivatkoznak erre, "mi van ha" alapon próbálnak elképzelni egy valószínűtlen szituációt, csak hogy alátámaszthassák vele elképzelésüket arról hogy kéne egy Win7 frissítésnek működnie. Pedig simán válthatnának is, csak épp ők "nem olyan hülyék". Na ezt unta meg az MS hogy pár ilyen emberért programozók hadát feleslegesen finanszírozza, mikor hasznos munkát is tudna adni nekik. És meglépte, amit minden más cég is meglépne.

Új hozzászólás Aktív témák