Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #371 üzenetére

    "olyan hszre válaszoltál akinek igaza van"
    Vagy mégse, hiszen volt mire válaszolni.

    "Ha valaki nem akar másik OS-t, akkor valóban az a legnagyobb veszély, hogy nem adunk rá frissítéseket."
    Inkább legyen egy nagyon veszélyes, meg egy biztonságos oprendszer, mint két félig veszélyes. Legalább van alternatíva. Akit zavar a veszély, az vált, és ezután méginkább fog, hiszen a másikra több idő jut befoltozni, tehát mégkevésbé lesz veszélyes. Aki meg csakazértis leszarja, annak nem tökmindegy?

    "Ez pont hogy a biztonsággal szemben menő, mert sokan lesznek akik nem váltanak."
    Hatalmas fenyegetés, ha eddig se tették. Most mégjobban nem fognak? :) Majd most fognak, legkésőbb új hardver vásárlásakor.

    "Az hogy mennyi idő egy hibajavítás több OS-re, hol nem szarom le?"
    Ha te fizeted az ehhez szükséges programozók bérét, akkor az MS is leszarja. Összedobjátok páran, haladásellenesek, és minden mehet tovább. Na, benne vagytok?

    "megvette több millió felhasználó a 7-t, azzal a tudattal, hogy a terméktámogatás végéig lesz frissítés"
    És nincs? De! A meglévő hardverekre. Állította neked bárki is, hogy majd az MZ/X korabeli hardverekre is lesz support?

    "amiért érdemes lehetne perelni"
    Szerintem is, jót röhöghetnénk a fejleményeken, szereznétek pár kellemes percet sok embernek. :)

    "Egy OS-t egy másikkal nem lehet teljesen objektíven összehasonlítani"
    De amikor kijelented hogy nem váltasz, akkor ezt meg tudod tenni, nem?

    Ha Win10-et most Win7 SP3-nak hívnk, akkor most mindenki boldog lenne hogy hasznlhatja, és nem lenne nyavajgás. Mert most ennyi történik. Pár ludditára ezentúl nem fognak felesleges erőforrásokat pazarolni, ennyi történik még. Opció adott: Win10-nek hívjk. Csak akkor lenne baj ha ez nem lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #376 üzenetére

    Ha mégegyszer elolvasom, akkor megváltozik a hsz tartalma? Ez ilyen harry potteres izé lehet. :D

    "Ez egyszerű tény. Egy biztonsági frissítéseket nem kapó rendszer valós fenyegetettség."
    Épp ezért kell VÁLTANI az újabbra. Adott a lehetőség? Adott. Akkor műbalhé az egész? Igen.

    "Attól hogy egy másik OS is kap frissítéseket, miért lenne kevésbé biztonságos jelen esetben a 10? A kettő között nincs összefüggés."
    De van, csak 100.-szorra se akarod megérteni. Amíg a programozó a Win7-et tákolgatja, addig se a következő Win10 patchen dolgozik.

    "Saját magadnak mondasz ellent. Te is belátod hogy a frissítések megvonása miatt nem fognak váltani, erre tagadod hogy biztonsági kockázat lenne a frissítések megvonása. Olvasod amit írsz?"
    Én igen, hát te? :) Aki ennyie luddita hogy csakazértse vált, azon nem lehet segíteni. Tákolgatva is csak kicsit kevésbé lesz lyukas háló a gépe, mert ha mindenben ugyanazt tudn mint a Win10, akkor Win10-nek hívnák, nem 7-nek. Akkor viszont kénytelen lesz kijózanodni, ha új gépet akar venni.

    "Igen, én meg a többiek fizetjük, akik anno megvették eredetiben."
    És most is kapod a meglevő vasadhoz a támogatást, nem?

    "Ez ok a perre."
    Hajrá! Hozok popcornt. :D

    Az 1 ujjal neten pötyögős nagymaminak meg elég a Win3.1 is, akkor azt is tmogassák már, meg kéne DX12 is rá, nehogymár ne, különben per lesz...

    "A W10 nem W7 SP3, úgy látom nem sikerül megértened, mi az emberek baja a W10-el."
    Másnak se. Azon kívül hogy néhányan menőbbnek érzik magukat ha a "régenmindenjobbvót" mantrát szajkózzák.

    "Úgy látom te nagyon más világban élsz, mint ami a valóság. Mi a legújabb hardverekre is a cégnél W7-t rendelünk"
    Mi meg nem, tehát te élsz ms világban. Ezzel be is bizonyítottam. :D

    Nagyon minimális az olyan helyek száma, ahol muszájból ragaszkodnak a régi szarhoz, nálunk is van XP-s gép, mert a rajta futó szoftver csak azon megy. Illetve van abból újabb verzió is, csak azt meg nem akarják megvenni. Úgyhogy szenvedünk a régi vacakkal. Nem azért mert nincs jobb, nem lehetne megoldani. Viszont az ilyen szoftver alá nem is akarjuk a legújabb Ryzent betolni, mert minek.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #380 üzenetére

    nem kell elmenni ennyire veszekedős irányba. ahogy olvasom, a te álíltásod, hogy azért kell támogatni a régebbi oprendszereket, mert vannak programok, amik az újon nem, vagy nem jól futnak, igaz?

    szerinted akkor nem a program gyártójának kellene ez ellen tennie, és újraírnia-átírnia, hogy támogassa az újat? ha pedig nem akarja, nem a felhasználónak kellene elfogadnia, hogy az XY opciókon belül választhathat magának hardvert az elavulóban lévő oprendszeréhez?

  • #93794560

    törölt tag

    válasz peti_s #383 üzenetére

    Az én meglátásom szerint a Windows 10 legnagyobb baja az lesz, amit Redmondban az előnyének kommunikáltak. Ez pedig a frissítésekkel való állandó megújítás. Mivel a szoftveres környezet állandó változásban lesz, és valószínűleg a drivermodell is sokszor fog változni, a hardvergyártóknak állandóan rohanniuk kell utána, és így nem mindig lesznek kéznél jól működő driverek. Ez az állandó változás hatással lehet a szoftverek működésére is, ami megnehezítheti a hosszútávú használatot. Az XP és a 7 kiforrottságának és egykori világszintű népszerűségének egyik kulcsa az volt, hogy rendszerszinten alig változott, és így a hardver- és szoftvergyártóknak elég idejük volt kiforrott és jól, stabilan működő hardvereket és szoftvereket gyártani. A Windows 10 felemás helyzetben lesz ebből a szempontból, mert előbb, vagy utóbb egyeduralkodó lesz, de ezt nem annak köszönheti majd, hogy kiforrott lesz, hanem annak, hogy nem lesz helyette más. S ha ez majd évek múlva esetleg gondokat fog okozni, a Microsoftot arra kényszerítheti, hogy változtasson, bár ez korántsem biztos. Az is lehet, hogy fütyülnek majd az egészre, és hagyják, hogy minden menjen a maga útján.

    Sok embert ismerek, akik a Windows 10-et esztétikai okokból nem használják. Ez a felület egem is zavar, afféle depressziós hangulatot ad. Érdekes dolgot vettem észre. Windows 7 használata esetén olyan érzésem van, mintha a megjelenített kép világosabb lenne, mint 10-alatt. Pedig a fényerő, kontraszt ugyanolyanra van állítva. Ha 10 alatt egy világos hátteret állítok be, akkor is sötétebbnek, depisebbnek érződik. Lehetséges, hogy más a színkezelése a két rendszernek. Más magyarázatot nem tudok rá.

    [ Szerkesztve ]

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz peti_s #386 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy a támogatás meg fog szűnni, csak frissítések nem jönnek. A kettő messze nem ugyan az.
    Ráadásul arra sincs még épkézláb válasz, hogy:
    - Kézzel felrakhatóak-e az új cumulative update-k. Ez leghamarabb áprilisban derül ki.
    - WSUS-el lejönnek-e a frissítések
    - Mi történik ha frissített image-t rak az ember a Ryzen-es vagy Kaby Lake-s cuccra.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #386 üzenetére

    a windows 7-et már 1-2 éve nem lehet hivatalosan megvásárolni. a ryzen és a kaby idei processzorok. miért kellene támogatni olyan hardvert, ami bőven azután születik meg, hogy az oprendszer már nem is kapható?

  • Narxis

    nagyúr

    válasz peti_s #391 üzenetére

    De nekem nem a stílussal van gondom, hanem, hogy fakók a színek. Pl. telón, tableten a Google féle material design-al semmi bajom holott az eléggé ez a stílus, mégis ott élénkebbek a színek. Ezért gondolom, hogy más fajta monitor vagy valami beállítás baja lehet. De ha ez tényleg így van és kész akkor elfogadom kár, hogy megszokni sose fogom. :)

    Thanos was right.

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #391 üzenetére

    sztem a Win7 hivatalosan a Microsofttól már nem kapható. cégeknek lehet, megállapodások alapján, még mennyiségi licenszet tudhatsz talán venni cégként, nekem is van régebbről, én is tudok "új" W7-et felrakni, de már nem tudok vásárolni 1 db W7 licenszet az MS-től.

    a másikra: megy a W7 Ryzenen és Kabyn is. nincsenek kompatibilitási gondok. csak nem kapsz rá frissítést. ennyi az egész. tehát használhatod, de a kockázat a tiéd.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #386 üzenetére

    Szerintem meg a te hsz-eid nem mutatnak semmilyen szakértelmet. És erre külön fel se kell hívni a figyelmet, mert látja mindenki. A "szerintem" meg az "engem aztán nem érdekel" mindent elárul erről.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #380 üzenetére

    Tehát ha többször olvasod a hülyeséget, akkor hirtelen igazzá válik? Nálad ez így működik? Nálunk nem.

    "Egyes szoftverek, egyes hardverek nem működnek megfelelően a W10 esetében."
    És azok alá miért kell pont a legújabb Ryzen meg Kaby Lake? Ezt se voltál képes megérteni, úgy látom.

    "Az XP-s történethez hozzá tenném, hogy én a 10 kiadásáig támogattam volna."
    Van rá lehetőséged. Elmész az MS-hez társadalmi munkában XP-s kódernek.

    "Aki itt értetlen, az te vagy."
    Nem. Te.

    "Van egy feladat, a terméktámogatási időszak végéig az OS-kre frissítést írni."
    Írnak is.

    "Ez jelenleg tart a Vistára, a 7-re, a 8-ra, és a 10-re. "
    Jön is rájuk mindenféle patch.

    "Ha a régebbi OS-re írt támogatás valóban az újtól venné el az időt, illetve az embereket, akkor nem elegendő emberrel dolgozik az MS. Ennyi."
    Így van, minden páremberes témára nincs elég felesleges láblógatójuk, ezért csoportosítanak át. Az AMD 5 évig támogat egy IGP-t, az Intel meg csak 1-ig, utána legacy. Azokat nem akarod egy lendülettel szintén feljelenteni? Mert hát az neked jár, hisz az AMD-től is megkapod...

    "Nem is értem hogy gondolod azt hogy az ilyen feltételezéseidet tényként közlöd."
    Te mást se értesz ebből a témából, ez legyen a legkisebb bajod.

    "egy régebbi rendszerre is ha jön frissítés, akkor biztonságosabb lenne. Nem ez lenne az cél?"
    De, írd meg te, a közjó érdekében! Sőt még rengeteg hasznos dolgot el tudnék képzleni, pl. jöhetnél ide hozzánk az erdő mellett szemetet szedni, az is nagyon hasznos lenne.

    "Az hogy nem vált, annak sok oka lehet, de sokan nem váltanak. Éppen ezért van, lenne értelme ezeket a gépeket is frissítésekkel ellátni, hiszen mindannyiunkra veszélyesek lehetnek."
    Ha ennyire luddita az ember, akkor hardvert se vált, tehát probléma megoldva. Szerinted mennyi az esélye hogy oprendszerből valami DOS-Win3.1 szintű kell neki mindenképp, de hardverből a legújabb ufótechnológiás? Mi indokolja egy ilyen őskövületnél mindenképp a legújabb hardvert? Megmondjam? Semmi. Totálisan semmi.

    "Dobozos W7-m van, vihetem tovább a következő gépemhez, jelen esetben az Ryzen-es jövőbeni gépemre. Mégsem fogok kapni frissítéseket."
    Képzeld, egy dobozos DOS-al is pont ugyanígy járnál.

    "Attól hogy nyilvánvaló kreténséget írsz, nem lesz igazad."
    És neked igen?

    "nem akarok nyílt kiskaput adni az adataimhoz."
    Végignézted a teljes Win7 kódot hogy ennyire biztos vagy hogy azzal nem adsz ki semmit, vagy csak simán nem tudsz róla, és neked ennyi elég is? Elárulom: utóbbi.

    "Amilyen kedvezményeket ajánlott az MS a cégeknek, és még sem váltottak, az szerintem elég sokat mondó"
    Igen, elmondja hogy nem minden a pénz, többet nyom a latba hogy azzal foglalkozni is kéne. És ott is emberek vannak, akik fizetésért dolgoznak, haszon/ráfordítást néznek, nem a munka szépségéért.

    "Amúgy, meg elég irritáló a sok félregépelésed."
    Szar ügy, de ha akarod, megjavíthatod a félig szétvert billentyűzetem alig működő gombjait, és akkor jó lesz minden.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #552 üzenetére

    Persze, amit írtam az sose hülyeség, örülök hogy végre te is belátod, mostmár gratulálhatsz magadnak.

    Az ősrégi szoftvereitek semmi máson nem futnak csak Ryzen/Kaby? Eddig a polcon hevertek dobozban? Mi lesz veletek 3 év múlva? Nekünk bérszámfejtőnk van ami csak Win95 alatt fut, és abban még lehetnek olyanok adatai akik majd 20-30 év múlva mennek nyugdíjba, amikor már Win10 se lesz. Persze lenne megoldás: átlapátolni az adatokat az újabb verzióba, csak pénzbe kerülne, akkor meg jó úgy ahogy van. Nálatok is biztos megoldható lenne ha akarnátok, de nem akarjátok, várjátok az ingyencsodát, az meg nem jön. Egyszer majdnem elmentem olyan helyre ahol COBOL-ból kellett volna banki szoftvert átkódolni. Az már akkor is muzeális nyelv volt. De egyszer csak rászánták magukat. Ha ti se akrjátok ezt bevállalni, akkor azért annyit csak meg tudtok tenni hogy nem a legújabb hardvert teszitek alá, amin ellesz a Win7 még a maradék 3 évben is. Mondjuk Skylake, ami csak 1 éves. Bonyolult? Nem hinném. Csak akarás kérdése. Persze ha nektek elveitek vannak, amiből nem engedtek, akkor lehet kötelet húzni az MS-el, akik mégannyira se fognak engedni, aztán megnézhetitek magatokat. Nem akarásnak nyögés a véga, ahogy a mondás is tartja.

    "kétlem hogy a HP, és a Dell is szállítaná ilyen konstrukcióban a gépeit, illetve továbbra is lehet venni W7 licencet"
    Szállítanak. De nem Ryzennel/Kabyval. Eddig is így volt, ezután is így lesz.

    Az az összes frissítés az XP-hez képest összes, nem a Win10-hez. Ne hidd azt hogy a 2 halmaz akár csak nagyságrendben hasonló.

    "mert túl új CPU-d van. Mintha a kettő között lenne is bármi összefüggés"
    Van. Nem akarnak foglalkozni időrabló felesleges dolgokkal. Elmondták.

    "Mint a cikk is írja, az automatikus frissítés szolgáltatás 100% hogy nem fog működni Ryzen és Kaby alatt"
    Az alatt nem is. De senki nem is állította neked hogy fog. Ez olyan mint amikor a teszkóban az ingyenszatyor után elkezdtek pénzt felszámolni. Senki nem mondta neked hogy az jár, csak eddig grátiszként kaptad. Mint a Win7 frissítést Ryzenre. EULA-ban nincs benne, most megszűntették. 3 év múlva amúgy is megszűnt volna, túl nagy megdöbbenést azért nem tudott kelteni.

    "Nem, mivel jelenleg egyikkel sem rendelkezem, és ennek figyelembe vételével tehetem meg a hardvervásárlásom."
    Megteheted. De azért mert te X módon döntesz, nem perelhetzs be senkit hogy miért az Y megoldás bizonyult nyerőnek. Mint a frankhitelesek, "nem vagyok hülye hogy 30%-os forinthitelt vegyek fel", aztán meg ment az ajvékolás hogy a frank "kicsit" több lett 30%-nál. Mindenki átverve érezte magát. Pedig senki nem rakott stukkert a fejükhöz hogy a (most épp) 5%-ost vegye fel.

    "De, a dobozos W7-m megvásárlásával én megelőlegeztem ezt a bizalmat a MS-nak"
    Látod, tudod te is. A saját elképzeléseid kudarcát akarnád leverni az MS-en. És milyen jogszabály alaján? Hogy te feltételeztél valamit? Én is feltételezem hogy a nyerő szelvényz veszem meg a lottózóban, kinél perelhetek?

    "Másfelől, jelenleg a többség 7-t használ."
    Azelőtt meg XP-t használt, mégelőbb Win95-öt, DOS-t, visszamehetünk az őskorig is, de milyen releváns információtartalma van ennek? A Win10-nek még nem volt 7 éve elterjedni, a 7-nek már igen, ez csak ennyit jelent. Majd megváltozik ez is, mint mindig. A következő váltásnál meg a Win10-ért fogsz sírni, hogy milyen gecik hogy csak Win11-et vehetsz.

    "Mint már feljebb megírtam, a frissítések meg vannak írva, csak egy szűk körnek adják ki, üzleti okok miatt. Az MS-nak nem az emberek biztonsága az első, hanem a pénz. Mily meglepő."
    De, adott a lehetőség a Win10-re váltásra, és akkor biztonságban leszel. Az az 1-2 gép amelyiken valamilyen borzasztó fontos, új verzióval, meg fejlesztővel se rendelkező szoftver fut, az pont nem érint annyi embert mint ahányan annak fognak örülni hogy az ezzel foglalkozó kóderek mostantól több Win10 javítást tudnak kiadni, milliók örömére.

    "Céges példánál maradva, ha új gépet vesz, értelem szerűen a legújabbat veszi"
    Azért ha tud róla hogy neki azzal problémája lesz, tud kivételt tenni. Ha akar. Ha nem, akkor meg nincs probléma. Én olyan beszállítócéget még nem láttam amelyiknek megmondod hogy X hardvert hozzál, ő meg az Y-t erőlteti rád. Persze ha csak "kell 1 gép", akkor ő is a polcról emeli le a legközelebbit. De nincs nálatok beszerző aki ezzel foglalkozna?

    "Nem én írom folyamatosan a DOS-os kreténségeimet"
    Nem, te a Win7-es kreténségeidet írod folyamatosan.

    "Azt írtam, hogy nem akarok nyílt kiskaput adni. Azt hogy az ember háta mögött mit csinálnak egy dolog, de ha már nyílttá válik a dolog, ahhoz nem járulok hozzá, ennyi."
    Akkor használj Linuxot. Ja, azon nem fut a kedvenc programod? Hát van ilyen. Olyan oprendszert még sose csinált senki, aki mindenkinek maradéktalanul megfelelne. Ha nem tudsz kompromisszumkész lenni, és a leginkább megfelelőt választani, akkor szenvedj csak. A fejlesztőket biztos nem fogja meghatni hogy egy k-európai miniállam egyik fórumozóját pont mi zavarja.

    "Nyilván nem ugyanolyan, ha azt mondod hogy hasonló azt mondom oké, de baromira nem ugyanolyan."
    A Win7 se pont 1:1-ben ugyanaz mint az XP (azért is nem hívják ugyanúgy), gondolom ott is hasonló lelki törést okozott a váltás...

    "Nyilván az én dolgom lenne, nem neked kéne belátnod, hogy ideje váltani. Windowsban a legújabb, de egy normális billentyűzetre sem futja? :D Minden elismerésem."
    Futja, csak időnként amikor csal a játék, anyagfáradási problémák bukkannak fel a billentyűzeten. :D De még nem ütötte meg azingerküszöbömet új vásárlásához, a WASD és környéke még működik. De most notiról írok épp, ezért megkönnyítem az olvasást számodra, hátha most kivételesen értelmezni is fogod tudni a soraimat.

    "nincs benne hogy nem fog kapni, nem annak kell benne lennie hogy fog."
    Teszkós szatyor esete. Eddig grátisz volt, most nem az. Papír van róla? Nincs, akkor probléma se.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz peti_s #552 üzenetére

    "Egy hete vettem kb 2 ThinkPad-et szüleimnek Skypera. Frissen telepített W10 volt rajtuk, gondoltam hagyom rajta, csak Skypehoz tökmindegy. Mindkettő laggolt néha, de úgy, ahogy az XP-t láttam egy 5 éves telepítés után, érdekesen W7 alatt ez megszűnt."

    Amikor tavaly szeptemberben beszerzetzem egy elitebook 8470p-t, gondoltam a win7 teljesen jó lesz rá. Telepítés után egy rakás driver-t fel kellett telepíteni, mert nem ismerte fel az eszközöket. (wifi-t sem)

    Majd miután ezzel elkészültem órákon át 25%-n tekerte valami a cpu-t. A winupdate volt, pár perc gugli után rátaláltam, hogy bizony ez így fog menni ki tudja meddig vagy frissítem kézzel a windows update klienst. Persze nem egyben egy frissítéssel, hanem szépen, ahogy megjelent x db verzió letöltésével. Utána már csak pár óra volt letölteni és feltelepíteni az összes update-t, ami azóta megjelent. Mondanom sem kell, azonnal backup róla, mert onnan visszaállítani 10 perc. Ez meg így...

    Amikor windows 10-re frissítettem az asztali gépem, az első update napon a net teljesen belassult, használhatatlan volt. A gép maga nem lagolt, csak a net nem hasított. Pár perc alatt rájöttem, hogy az automata windows frissítés a teljes sávszélességet megeszi kérdés nélkül. Megint pár perc gugli és mivel pro verzióm van, így kikapcsoltam az automatikus letöltést.
    Hallottam azokról a notis w10 hibákról is, amikor az egész gép használhatatlanul lagolt, még amikor kijött a windows. Aztán a gyártók frissítették a drivereiket és ezek megoldódtak.

    Nincs jelenleg olyan windows, ami out-of-the-box értelmesen működik. Félek, nem is lesz. (Bár nálam a win 8.1 így működött, de ott meg ugye van a "szaracsempe" mantra.)

    Ezt a hosszú posztot azét írtam, mert szerintem a dupla win7 reinstall kemény bruteforce-nak tűnik, ha hozzáértő vagy.

    arnyekxxx

    A fent említett elitebook-ban nincs SSD, win7 és win10 is volt rajta. A win10 gyorsabban bootol és itt ki is fújt a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #552 üzenetére

    "mert ha most vesz hardvert, akkor nyilván a legújabbat akarja megvenni."
    Ha tudja hogy azzal neki problémája lesz, akkor miért akarja? Csakazértis?

    "Komolyan, hogyan lehet mindenféle tájékozódás nélkül ilyen nagy pofával írni a kreténséget?"
    Nem tudom, de mindjárt megkérdezzük: te hogy szoktad?

    "ez nem műbalhé. Megvettem legálisan a W7 dobozos verzióját, most érzem 9 év után hogy gépet szeretnék cserélni, és nem fogom megkapni azt a szolgáltatást, amiért fizettem. Ez baromira nem műbalhé."
    Benne volt az EULA-ban hogy a majd egy évtizeddel későbbi hardveren is futni fog? Vajon 3500-ban hogy fogják használni a Win7-et?

    "Szó nincs erről. Itt a lényeg arról szól, hogy a frissítésekért fizess, illetve egyéb okok miatt tolni akarják a 10 szekerét, nem tudhatjuk pontosan miért."
    Tényleg? Többe kerül az ingyenes frissítés Win10-en mint Win7-en? Ja, hogy az oprendszerért nem akarsz fizetni, nem a frissítésekért, csak az nem hangzik olyan jól...

    "Egy hete vettem kb 2 ThinkPad-et szüleimnek Skypera. Frissen telepített W10 volt rajtuk, gondoltam hagyom rajta, csak Skypehoz tökmindegy. Mindkettő laggolt néha, de úgy, ahogy az XP-t láttam egy 5 éves telepítés után, érdekesen W7 alatt ez megszűnt."
    Nekem meg Win8 alatt kékhalált eredményezett az X-Fi driver (gyári, csak 1 féle volt), de Win10-re megírták a jó drivert, és a probléma megoldódott. Van ilyen. Azért mert a laptopod valamelyik alkatrészgyártója nem tud programozni, nem az MS hibája.

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz peti_s #552 üzenetére


    Nincs lehetőség a Kabys cuccot régebbi OS-el kérni.

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #573 üzenetére

    áruljatok már el valamit, mert végigkövettem a topikot, de valamit nem értek. tekintsünk most el a jogi bemondásoktól, és feltételezzük, hogy a Microsoftnak van annyi esze, hogy úgy húzta meg ezt a korlátozást, hogy ez jogilag nem támadható.

    szóval a kérdés: miért gáz, ha a szoftver gyártója a szoftver életciklusának végéhez közeledve, amikor az már nem kapható hivatalosan kereskedelmi forgalomban, azt mondja, hogy az újabb hardverek támogatását nem biztosítja?

    (#574) CPT.Pirk: tavaly nyári cikk

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #577 üzenetére

    a drivereket a gyártó csinálja, amit a Microsoft vagy hitelesít, vagy nem. de a frissítési szolgáltatást a Microsoft biztosítja. nem?

    (#578) CPT.Pirk: ott a cikkben leírva feketén-fehéren, hogy nem LESZ támogatva. még az is, hogy az előzménye az volt, hogy a Skylake-től is meg akarták vonni a támogatást, de aztán visszatáncoltak. mindez akkor, amikor még kanyarban sem volt sem a Kaby, sem a Ryzen. szóval végképp nem értem, mi itt a probléma.

    írd be a google-ba, hogy "windows 7 kaby lake". ott a cikk az első oldalon, ami vsz. a tetején volt, mielőtt ez a frissítési mizéria kijött. procit akarsz venni, win7-el használni. leguglizod, kidobja, és vagy veszel skylake-et, vagy használsz win10-et. nem?

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #580 üzenetére

    hogy a Microsoft úgy döntött, hogy a Windows 7 nem támogatja az új processzorokat. és nem ad rájuk frissítést.

    miért ne dönthetne így?

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #582 üzenetére

    ott a kulcsszó: "szvsz"

    ők másképp gondolják. és én is, bár ennek semmi jelentősége.

  • Tin

    veterán

    válasz peti_s #590 üzenetére

    a mostani géped támogatott, az új pedig nem támogatott, így nincs rá frissítés. ez a különbség.

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #573 üzenetére

    "A W10 befrissítette magát fél óra alatt, de addig használhatatlan volt"

    Amikor a kedvenced egy friss telepítés alkalmával a frissítés miatt órákig kb. fullon tekeri a procit, vagy egyeseknél napokig (!), akkor az még inkább használhatatlan...

    "Nekem is X201-m van, SSD-vel, W7-el, fürge, azonnal csinál mindent. W10-el nem volt ilyen fürge HDD-vel"

    Azon siránkozni, hogy a 10-es lassabb HDD-vel, mint a kis kedvenc SSD-vel. Ez megint mekkora... :DD

    "Arra utaltam, hogy az XP-t is elzárták a frissítésektől"

    Van ezeknek a rendszereknek egy véges életciklusa, ami nyilvános és nem az utolsó pillanatban találják ki. Az 5 éves alapvető + 5 éves kiterjesztett támogatás fogalmai meg talán annyira nem ismeretlenek. Illetve annyira talán az sem meglepő, ha ezen túl nem támogatnak egy Windowst. Sőt, ha jól tudom, akkor más platformok rendszereinél sincs örökös support... Az XP meg amúgy is többet futott a kelleténél, de csak siránkozzál miatta, vagy ennyi erővel akár a Win9x miatt. Továbbá akármennyire is nem tetszik, attól még a kedvenced támogatását sem fogják +10-20 évvel kitolni...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #573 üzenetére

    "itt a MS-nak semmilyen plusz feladata nem lenne a Ryzennel."
    De, 1. támogatást megírni, 2. ha még most kezdik el telepíteni új hardverre, annál tovább fognak nyafogni a folytatásért. Majd 3 év múlva is lemegy ez a mostani sírás, akkor a "miért nem kapunk LTE supportot, ha a nagy cégek igen" lesz soron. És minél hamarabb elfogy a Win7 tábor, annál hamarabb át lehet lapátolni a fejlesztőket Win10-re.

    Már a Metroért se sír senki, pedig a Win8 jobban külöb9z9tt a 7-től mint a 10. Mindig az aktuális Windows van a soron, az a "szarabb" mint a "régenmindenjobbvót", majd lemegy ez a hiszti is, fogtok ti még a Win10-re mint messiásra emlékezni, csak egy új Windows verzió kell hozzá. :D

    "Sokan nem akarnak 10-re váltani, akár a gépük teljesítménye miatt"
    Aztán miért? Mert valami szarul megírt driver miatt 1%-kal lassabb nála mint Win7-en? Erről is az MS tehet, ugye? A Win10 nem lassabb mint a Win7. Talán gyorsabb is. A drivereket meg a hardvergyártókon kell számonkérni, ez már Win7-nél is így volt.

    "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség."
    Te milyen piackutatásból tudod hogy 100 millió ember fog Ryzent/Kabyt venni és azon véletlenül se újabb oprendszert használni, mint a Win7?

    Ha annyira előre gondolkodik az a cég, akkor 1. miért nem spájzol be pár Skylake konfigot (esetleg a mostani kihullókból rak félre néhányat), 2. miért nem fejleszti át a programot Win10-re? 3 év múlva hova lesz a nagy előre gondolkodás? Akkor is ugyanitt fogtok tartani, csak már Ryzen előtti hardvert lesz nehezebb beszerezni, mintha most elpre gondolkodott volna.

    "A többire már kifejtettem a véleményem, nem akarom újra magamat ismételni."
    És a választ is megkaptad rá, tehát valóban felesleges.

    "Én nem szoktam az agymenéseimet tényként közölni, és ez alapján ítélkezni, ahogy te ezt megteszed."
    Ehhez képest ki tudja hány hsz-en keresztül erőltetted hogy olvassak el még párszor valami hsz-t, ami szerinted úgy szerntírás ahogy van, közben meg fake kamu...

    "Rossz az álláspont. Nem annak kell benne lennie hogy futni fog, hanem annak kéne benne lennie, hogy"
    Szerintem ezt nálad jobban tudja az MS jogászhadserege. Az meg hogy te hogy szeretnéd értelmezni a törvényt, nem releváns. Ha gondolod, perelj, én ehhez hozok popcornt. :D

    "Nem, nem érted."
    Én igen, csak te nem. Neked vannak egyéni elképzeléseid a jogrendszerről. De majd biztos perelsz, és akkor a PH főoldalon fogja hozni a hágai bíróság döntését...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #590 üzenetére

    Megmondták hogy nem lesz támogatva? Meg. Akkor örülj hogy egyáltalán frissítetlenül elindul, már az is csak ajándék.

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #595 üzenetére

    Nyilván nem lepődtem meg ezen a kijelentésen sem, hiszen egyesek szerint a 7-es mindenben jobb és mindenben veri az újabb Windowsokat. Csak az a helyzet, hogy tapasztalja ám az ember jócskán az ellenkezőjét is. ;) Egyébként az újabbaknak a telepítése is gyorsabb valamivel. Egy HDD esetében meg a 3,5" | 7200 RPM modelleknél beszélhetünk igazán teljesítményről, illetve azok valók leginkább OS alá. A többi, az 5400-as típusok eleve lassúak. A telepítés meg pl. egy USB 3.0 pendrive + SSD esetén baromi gyors. Ja, USB 3.0, azt a kicsike nem szereti... :D

    Azon cégek, illetve azon helyeken, ahol ~ 13 év alatt nem tudták megoldani az átállást, azért kicsit elgondolkoztató...Viszont, ha további frissítésekért kuncsorognak és hajlandók fizetni is érte, akkor nem meglepő, ha az MS is megfontolja. De egyébként az sem, ha ezt nem kapja meg mindenki, hiszen mások nem fizetnek érte. Illetve rájuk és elvileg mindenkire az általános szabályok, vagyis az alapvető életciklus vonatkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz peti_s #573 üzenetére

    Azt csak azért kérdeztem, mert nekem elsőre logikusabb megoldani a felmerülő hibát, mint lecserélni a Windows-t.
    Pl az első upgrade úgy sikerült, hogy a modern appok nevei eltűntek, a technikai nevük volt a start menüben, elég rossz belépő volt és csak win 10 szűz install oldotta meg. Nem raktam vissza win 8.1-t, mert a nyílt bétát használtam előtte dualbootban & tudtam, h tud ez normálisan is működni.

    Amúgy azt megértem, h ha már megszokták, egyszerűbb nekik azzal. Én ezért évekkel ezelőtt átszoktattam a családban mindenkit linuxra, ahol nincs win only specifikus igény. Ők elégedettek, h működik, én megörülök, h negyed annyi karbantarási és tanácsadási dolgom van velük.

    Kb csak játék gépeken maradt win.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #603 üzenetére

    "újra ugyanazokat a köröket futjuk, én már unom"
    De azért csinálod...

    "Volt szerencsém HDD-vel, és SSD-vel is több W10-s gépet is használni, HDD-vel lassabb. Gyorsabban feláll a rendszer, de a használat közben lassabb."
    Itt nagy bajok vannak... Vinyóról gyorsabban bebootol??? Te hány millió rpm-en pörgetted azokat a tányérokat? De a HDD vs SSD ott jött be nálatok hogy a Win7 úgy lett gyorsabb a Win10-nál hogy előbbi SSD-ről, utóbbi HDD-ről futott. Esetleg lehetett volna floppyról is futtatni a Win10-et, hátha mégjobban sikerült volna lassítani. Ha már magától nem akar.

    "Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"
    Esetleg olvassa fel neked valaki?
    "
    Örülök hogy végre bevallod hogy olvasni se szokad amire reagálsz. Nekem már feltűnt mondjuk enélkül is. Sírsz itt 100 millió magárahagyott, szerencsétlen, árva kis Win7 userről, akik mind Ryzent meg Kaby Laket használnak (a Win7 tulajok biztos már előre megkapták, még kifejlesztés előtt). Osztán honnét jöttek ki ezek a számok? Tekintve hogy még szinte meg se jelentek, de te máris 100 milliós táborról tudsz. Ami még nem is a teljes, hanem csak azok a mazohisták, akik Win7-el akarják sanyargatni magukat. Szóval, honnan az infó? Mert ugye nem azt akarod bemesélni hogy az összes Win7 usernek Ryzenje és Kabyja van? Azt azért remélem csak sikerült elolvasnod valahol hogy a többieket nem érinti a Win7 frissítés letiltás.

    "Ezt majd megteszik helyettem felkészültebb, a jogi környezetet ismerő emberek. Kiderül majd mi lesz, idő kérdése."
    Megmondom én neked: annál több eszük is van, minthogy drága ügyvédi és eljárási költségekbe verjék magukat egy borítékolhatóan biztos bukta ügyében.

    "Fel fogjuk tenni az új biztonsági frissítéseket, az új hardverre ne aggódj."
    Akkor meg mit sírtok?

    "hidd te is baromi viccesnek magad, hiányos idézet volt, a felfogási képességetek hasonló szinten van."
    Bár csak a tiéd is hasonló szinten lenne, nem értetlenkednél itt folyamatosan.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #615 üzenetére

    "Igen, mert nincs igazad, és szándékosan csúsztatsz, amit nem hagyok szó nélkül."
    Akárcsak én se a te csúsztatásaidat. De én nem is durciztam hogy "nekem erre nincs időm/kedvem".

    "Ha az ember félre akarja érteni, valóban félre lehet, de szerintem egyértelmű hogy arról van szó, hogy HDD-n gyorsabb a W7, mint a W10."
    vs.
    "Nekem is X201-m van, SSD-vel, W7-el, fürge, azonnal csinál mindent. W10-el nem volt ilyen fürge HDD-vel"

    Amúgy ugyanolyan meghajtón se gyorsabb.

    Az XP-s felhasználókra se tudom milyen alapon gondoltál egy Win7 vitában. Eddig az volt a nyavajgás tárgya hogy még nem járt le a gariidő, majd ha lejár, akkor már nem rinyáltok. Az XP-nél már rég lejárt, és most azt hozod fel mint bizonyítékot???

    "Nem magam, magunk miatt, hanem azok miatt akik nem tudják megoldani."
    Azok már rég megoldották, nem sírnak.

    "Nyilván ez minden cég álma, sötét szemellenzős emberek, szerencsére nem talált ez most be."
    Ezért kéne tanulnod.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #621 üzenetére

    "tökéletesen ellátja a feladatát a 7, semmilyen kompromisszumra nem szorulunk"
    És ez a továbbiakban is így lesz, ahogy eddig, ezután se leszel érintve. Ryzened eddig biztos nem volt, majd ha egyszer lesz, akkor meg veszel hozzá oprendszert is, nem a kukából túrsz egyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák