Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    Nyilván már írták elegen, de a Microsoft közelmúltbeli összes döntése a hányingert fokozza nálam.

    (#219) FollowTheORI, jó a 2000, én mondjuk 2003-t használok, elégedettséggel. :D

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Dhampir #231 üzenetére

    Pár napja vettem kettő laptopot frissen telepített W10, 540M CPU-val. Olyan kemény random laggolások voltak, amiket egy lelakott XP-nél láttam utoljára. Feltettem a 7-t, és lőn, semmi probléma. :)

  • peti_s

    addikt

    válasz J.J. András #254 üzenetére

    Ez a 92 óta gyártott autók esetében nem volt igaz. Kb. akkor váltottak környezetvédelmi előírások miatt vizes bázisú festékre, attól fogva az összes autójuk rohadt. És bizony, bőven garanciaidőn belül is elhajtottak a fenébe miatta, perelned kellett. Hogy mostanában hogy viszonyulnak ehhez nem tudom, de továbbra is rohadnak.

  • peti_s

    addikt

    válasz 0P1 #367 üzenetére

    Nem tudom máshol hogy megy, mi nálunk 7000 alkalmazott van, de nem tudom ennek mi köze lenne bármihez is. Próbáltuk a W8-t, a W8.1-t, és a 10-t is, az általunk használt szoftverekre a 7 volt a legstabilabb. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy több gépen, 3.-4. generációs i5-kön meg XP fut, mert ahhoz a szoftverhez még a 7 sem felelt meg. Ez van. Amúgy érdekes, hogy az XP sem igényel különösebb drivert ezekhez.

    (#369) Dr. Akula, ezzel a hszeddel az a baj, hogy egy olyan hszre válaszoltál akinek igaza van. Ha valaki nem akar másik OS-t, akkor valóban az a legnagyobb veszély, hogy nem adunk rá frissítéseket. A W7-t te sem gondolhatod komolyan hogy elavult OS-nek kéne titulálni, a Microsoft most mégis bizonyos új hardverek esetén kényszerít a biztonságos használat jegyében a váltásra. Ez pont hogy a biztonsággal szemben menő, mert sokan lesznek akik nem váltanak. Az hogy mennyi idő egy hibajavítás több OS-re, hol nem szarom le? X összegért megvette több millió felhasználó a 7-t, azzal a tudattal, hogy a terméktámogatás végéig lesz frissítés. Ez belekalkulált költség, másfelől alsó hangon szerződésszegés az MS részéről, amiért érdemes lehetne perelni.

    (#370) Dr. Akula, miért lenne a 7 még nagyobb hulladék? Egy OS-t egy másikkal nem lehet teljesen objektíven összehasonlítani, függ a felhasználási területtől, a használt szoftverektől, illetve a szubjektív okoktól. Az hogy szerinted így van te dolgod, szerintem nincs így. Jelenleg is W7-ről írok, és boldog vagyok hogy nem 10-ről kell mindezt megtennem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #373 üzenetére

    ""olyan hszre válaszoltál akinek igaza van"
    Vagy mégse, hiszen volt mire válaszolni.
    "

    Nem, olvasd el még1x azt a hsz-t.
    "Beláthatnád az így magára hagyott rendszer az igazi kockázat. Lásd XP Kicsit gondold át :R Elég lenne a biztonsági javítás"

    Ez egyszerű tény. Egy biztonsági frissítéseket nem kapó rendszer valós fenyegetettség. Ha ezzel sem értesz egyet, akkor felfogásbeli gondok vannak.

    "Inkább legyen egy nagyon veszélyes, meg egy biztonságos oprendszer, mint két félig veszélyes. Legalább van alternatíva. Akit zavar a veszély, az vált, és ezután méginkább fog, hiszen a másikra több idő jut befoltozni, tehát mégkevésbé lesz veszélyes. Aki meg csakazértis leszarja, annak nem tökmindegy?"

    Attól hogy egy másik OS is kap frissítéseket, miért lenne kevésbé biztonságos jelen esetben a 10? A kettő között nincs összefüggés.

    "Hatalmas fenyegetés, ha eddig se tették. Most mégjobban nem fognak? :) Majd most fognak, legkésőbb új hardver vásárlásakor."

    Saját magadnak mondasz ellent. Te is belátod hogy a frissítések megvonása miatt nem fognak váltani, erre tagadod hogy biztonsági kockázat lenne a frissítések megvonása. Olvasod amit írsz? :)

    "Ha te fizeted az ehhez szükséges programozók bérét, akkor az MS is leszarja. Összedobjátok páran, haladásellenesek, és minden mehet tovább. Na, benne vagytok?"

    Igen, én meg a többiek fizetjük, akik anno megvették eredetiben.

    "És nincs? De! A meglévő hardverekre. Állította neked bárki is, hogy majd az MZ/X korabeli hardverekre is lesz support?"

    A support az driver kérdése, az pedig az alaplapgyártó, egyéb periféria gyártó hatásköre. Jelen esetben az alaplapgyártók megcsinálták a drivert, a Microsoft pedig ennek szemben menve letiltotta a frissítést. Ez ok a perre.

    "Szerintem is, jót röhöghetnénk a fejleményeken, szereznétek pár kellemes percet sok embernek. :)"

    Ha neked ez vicces, akkor elég rossz humorérzéked van.

    "De amikor kijelented hogy nem váltasz, akkor ezt meg tudod tenni, nem?"

    Nem, a saját felhasználási szokásaimnak ez felel meg jobban, de ettől még nem mondom hogy az egyik, vagy másik egészében jobb. Nekem ez a jobb, másnak lehet hogy más. De az elterjedési statisztikát nézve, a többségnek a 7 a megfelelőbb.

    "Ha Win10-et most Win7 SP3-nak hívnk, akkor most mindenki boldog lenne hogy hasznlhatja, és nem lenne nyavajgás. Mert most ennyi történik. Pár ludditára ezentúl nem fognak felesleges erőforrásokat pazarolni, ennyi történik még. Opció adott: Win10-nek hívjk. Csak akkor lenne baj ha ez nem lenne."

    A W10 nem W7 SP3, úgy látom nem sikerül megértened, mi az emberek baja a W10-el. Sebaj, ez nem az én gondom.

    "A grafikon nagyon szép, de csak azt mutatja hny lusta / ruppótlan ember van aki még nem váltott. Cégnél is azért nincs váltás mert senkinek nincs kedve több1000 gépet újratelepíteni. Majd kipotyognak a hardverrel együtt."

    Úgy látom te nagyon más világban élsz, mint ami a valóság. Mi a legújabb hardverekre is a cégnél W7-t rendelünk, és a HP, és a Dell is előre telepített W7-el szállítja le. Egyéb esetben a Microsoft még mindig árusítja a W7-t, Szingapúrból küldi a DVD-t, és a matricát. Ez nem lustaság, hanem reális, megfontolt döntés.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz domos #377 üzenetére

    "a Microsoft azt csinál a saját szoftverével amit akar."

    Erős képzavarban vagy, a Microsoft nem csinál azt a szoftverével, amit több millió felhasználó megvásárolt, amit akar. Még az is hogy az IE alapértelmezetten települ bírósági ügy lett, úgyhogy no stressz, nem sikerült megmondani a frankót. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #379 üzenetére

    "Ha mégegyszer elolvasom, akkor megváltozik a hsz tartalma? Ez ilyen harry potteres izé lehet. :D"

    Reméltem akkor talán felfogod, hiú remény volt.

    "Épp ezért kell VÁLTANI az újabbra. Adott a lehetőség? Adott. Akkor műbalhé az egész? Igen."

    Nem feltétlenül adott, ez itt a probléma amit nem akarsz megérteni. Egyes szoftverek, egyes hardverek nem működnek megfelelően a W10 esetében. És így nincs váltási lehetőség, de cserébe a régi sem biztonságos, a frissítések hiánya miatt. Nyilván nem azt mondom hogy W98ig most csinálni kéne minden frissítést, de szerintem az MS-nek minden 5%-t meghaladó részesedésű OS-ét támogatnia kéne, mert ez egy biztonsági tényező, igen az XP-t is. (Az XP-s történethez hozzá tenném, hogy én a 10 kiadásáig támogattam volna.)

    "De van, csak 100.-szorra se akarod megérteni. Amíg a programozó a Win7-et tákolgatja, addig se a következő Win10 patchen dolgozik."

    Nem nincs. Aki itt értetlen, az te vagy. Van egy feladat, a terméktámogatási időszak végéig az OS-kre frissítést írni. Ez jelenleg tart a Vistára, a 7-re, a 8-ra, és a 10-re. Ha a régebbi OS-re írt támogatás valóban az újtól venné el az időt, illetve az embereket, akkor nem elegendő emberrel dolgozik az MS. Ennyi. Nem is értem hogy gondolod azt hogy az ilyen feltételezéseidet tényként közlöd.

    "Én igen, hát te? :) Aki ennyie luddita hogy csakazértse vált, azon nem lehet segíteni. Tákolgatva is csak kicsit kevésbé lesz lyukas háló a gépe, mert ha mindenben ugyanazt tudn mint a Win10, akkor Win10-nek hívnák, nem 7-nek. Akkor viszont kénytelen lesz kijózanodni, ha új gépet akar venni."

    Ezáltal ismételten elismered, hogy egy régebbi rendszerre is ha jön frissítés, akkor biztonságosabb lenne. Nem ez lenne az cél? De. Az hogy nem vált, annak sok oka lehet, de sokan nem váltanak. Éppen ezért van, lenne értelme ezeket a gépeket is frissítésekkel ellátni, hiszen mindannyiunkra veszélyesek lehetnek.

    "És most is kapod a meglevő vasadhoz a támogatást, nem?"

    Dobozos W7-m van, vihetem tovább a következő gépemhez, jelen esetben az Ryzen-es jövőbeni gépemre. Mégsem fogok kapni frissítéseket.

    "Hajrá! Hozok popcornt. :D"
    Ha olyan dagadt akarsz lenni mint a videón általad megszólt srác, akkor jó az irány.

    "Az 1 ujjal neten pötyögős nagymaminak meg elég a Win3.1 is, akkor azt is tmogassák már, meg kéne DX12 is rá, nehogymár ne, különben per lesz..."

    Attól hogy nyilvánvaló kreténséget írsz, nem lesz igazad.

    "Másnak se. Azon kívül hogy néhányan menőbbnek érzik magukat ha a "régenmindenjobbvót" mantrát szajkózzák."

    Szó nincs régen minden jobb voltról. Arról van szó, hogy nem gazdaságos váltanunk, illetve a saját gépeimen azért nem váltanék, mert szerintem ronda mint a bűn, hányok ettől a kényszertől, és nem akarok nyílt kiskaput adni az adataimhoz.

    "Mi meg nem, tehát te élsz ms világban. Ezzel be is bizonyítottam. :D"

    Max azt bizonyítottad be, hogy a hozzáértésed konvergál a 0-hoz. Ha annyit nem vagy képes belátni, hogy nem az számít hogy a legújabb OS legyen fent, hanem az hogy az adott munkára a leghasználhatóbb, akkor úgy gondolom hogy a véleményed a teljes témában irreleváns, magyarul csak piszkítod itt a levegőt.

    "Nagyon minimális az olyan helyek száma, ahol muszájból ragaszkodnak a régi szarhoz, nálunk is van XP-s gép, mert a rajta futó szoftver csak azon megy. Illetve van abból újabb verzió is, csak azt meg nem akarják megvenni. Úgyhogy szenvedünk a régi vacakkal. Nem azért mert nincs jobb, nem lehetne megoldani. Viszont az ilyen szoftver alá nem is akarjuk a legújabb Ryzent betolni, mert minek."

    Ez a te esetedben lehet hogy így van, de fogalmad sem lehet róla, hogy más cégeknél mi a helyzet. Amilyen kedvezményeket ajánlott az MS a cégeknek, és még sem váltottak, az szerintem elég sokat mondó... De fel a fejjel, life long learning van, sosem késő tájékozódni. Amúgy, meg elég irritáló a sok félregépelésed.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz #93794560 #381 üzenetére

    Ez az esetek többségében nem csóróságon múlik, Magyarország, azon belül is az állami szektor csak egy pici szelete az egésznek. Azok a bankok amelyekben én jártam mind otthon, és külföldön, W7-t használnak, az ATM-ben meg igen gyakran XP Embedded Edition-t. Erre találták ki, beágyazott rendszerekre, tudtommal a támogatása is tart még, ezzel nincsen semmi gond.

  • peti_s

    addikt

    válasz Tin #384 üzenetére

    Nem ez a véleményem.
    A véleményem, hogy ha a W7 támogatása 2020ig tart, akkor az Ryzennel is addig tart. Ez újfent undorító ami most megy.
    Egy nagy felhasználótáborral bíró OS-t, hiába jár le a terméktámogatása, továbbra is támogatni kéne. Ez az XP esetében nem is lenne különösebben megterhelő, hiszen az Embedded Edition még mindig kapja a frissítéseket.
    A new always better mentalitás egy OS esetében szerintem nettó hülyeség, meg kell találni a használt programokhoz, felhasználási területhez a legoptimálisabb választást. Ez pedig sokszor nem a W10. Éppen ezért ez az erőltetés nem nyeri el a tetszésem, főleg hogy mi mindegyik újabbat teszteltük, több hardveren, és az általunk használt alkalmazások jobban futottak 7 alatt, plusz az új kezelőfelület sem nyerte el sokak tetszését.
    A veszekedős hangnemet ért kritikára pedig, szerintem Dr. Akula írásai a témában semmi szakértelmet nem mutatnak, felhívtam erre a figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    (#387) gb4400, esztétika, és kezelőfelület miatt egyaránt, többek között ezért nem 8-t használok. Szerintem akkora változások nem lesznek várhatóak, hogy már a meglévő driverekkel gondok legyenek, nem hiszek abban hogy ez marad most az örökkévalóságig, fog még jönni másik Windows.

    (#388) kraftxld, egy átlagfelhasználó számára a frissítések megszűnése, a támogatás megszűnése. A többi majd kiderül, a szándék, és az irány is elítélendő, és rossz.

    (#389) Tin, senki nem kéri hogy támogassa. Csak tűrje meg, ha már amúgy megy vele és az alaplapgyártók csináltak hozzá drivert. A W7-t teljesen hivatalosan is lehet még rendelni, legalábbis a cégünk gond nélkül rendeli, és mivel nem egy világrengető méretű cégről van szó, ezért nem hiszem hogy másik cégeknek komoly nehézséget jelentene.

    (#390) Narxis, nem monitor függő, ezek szubjektív dolgok, valakinek ez tetszik, valakinek más. Nekem is a Vista-7 világa jön be.

  • peti_s

    addikt

    (#484) Dr. Akula

    "Tehát ha többször olvasod a hülyeséget, akkor hirtelen igazzá válik? Nálad ez így működik? Nálunk nem."

    Az a mondat nem hülyeség, és te is beláttad egy másik sorodban hogy van benne igazság, megint ellentmondásba kerültél, gratulálok, ez kb a 100.

    "És azok alá miért kell pont a legújabb Ryzen meg Kaby Lake? Ezt se voltál képes megérteni, úgy látom."

    Saját cégemből kiindulva, mindig a legújabb hardvereket szerezzük be, W7-el. Azért W7-el, mert a Windowshoz képest nagyságrendekkel drágább szoftvereink sem W8-al, sem W10-el nem futnak normálisan. Mint már írtam, ha annyira nem lenne erre igény, akkor kétlem hogy a HP, és a Dell is szállítaná ilyen konstrukcióban a gépeit, illetve továbbra is lehet venni W7 licencet.

    "Van rá lehetőséged. Elmész az MS-hez társadalmi munkában XP-s kódernek."

    Itt sajnos újfent a tájékozatlanságodról adsz tanúbizonyságot, mivel a mai napig a Microsoft megcsinálja az összes frissítést az XP-hez. Az Embedded Edition megkapja ingyen, a Professional után meg fizetnie kell a cégeknek külön, de ugyanúgy megkapják a frissítéseket. Mégis, az emberek nagyobb részéhez nem jut el.

    "Írnak is"
    Igen, többek között olyan jó kis frissítéseket is, ami felhívja a figyelmed hogy ezentúl nem kapsz frissítést a legálisan megvásárolt W7-edhez, mert túl új CPU-d van. Mintha a kettő között lenne is bármi összefüggés, pfff.

    "Ez jelenleg tart a Vistára, a 7-re, a 8-ra, és a 10-re. "

    Mint a cikk is írja, az automatikus frissítés szolgáltatás 100% hogy nem fog működni Ryzen és Kaby alatt,

    "Így van, minden páremberes témára nincs elég felesleges láblógatójuk, ezért csoportosítanak át. Az AMD 5 évig támogat egy IGP-t, az Intel meg csak 1-ig, utána legacy. Azokat nem akarod egy lendülettel szintén feljelenteni? Mert hát az neked jár, hisz az AMD-től is megkapod..."

    Nem, mivel jelenleg egyikkel sem rendelkezem, és ennek figyelembe vételével tehetem meg a hardvervásárlásom. De, a dobozos W7-m megvásárlásával én megelőlegeztem ezt a bizalmat a MS-nak, akik ezzel törvénnyel szembemenően visszaéltek. Másfelől, jelenleg a többség 7-t használ. Tehát, mivel a többségnek írunk általában mindent, ezért pont hogy a 10 veszi el a 7 elől az embereket.

    "Te mást se értesz ebből a témából, ez legyen a legkisebb bajod."

    Mind a magánéletemben, mind a munkahelyemen ez a mindennapos kérdés, nyilván fogalmam nincs a dologról.

    "De, írd meg te, a közjó érdekében! Sőt még rengeteg hasznos dolgot el tudnék képzleni, pl. jöhetnél ide hozzánk az erdő mellett szemetet szedni, az is nagyon hasznos lenne."

    Mint már feljebb megírtam, a frissítések meg vannak írva, csak egy szűk körnek adják ki, üzleti okok miatt. Az MS-nak nem az emberek biztonsága az első, hanem a pénz. Mily meglepő.

    "Ha ennyire luddita az ember, akkor hardvert se vált, tehát probléma megoldva. Szerinted mennyi az esélye hogy oprendszerből valami DOS-Win3.1 szintű kell neki mindenképp, de hardverből a legújabb ufótechnológiás? Mi indokolja egy ilyen őskövületnél mindenképp a legújabb hardvert? Megmondjam? Semmi. Totálisan semmi."

    DOS-Win3.1-hez 386-os gép kellett 2-3 MB RAM-al. Vágom hogy ilyenkor viccesnek hiszed magad, de ez megint szakmaiatlan. Céges példánál maradva, ha új gépet vesz, értelem szerűen a legújabbat veszi, szerintem ez nem logikátlan. És mivel W8-al, és W10-el nem futnak a programok olyan jól, ezért W7-el teszik mindezt. Vista időben sem volt szokatlan, hogy XP-vel rendelték a legújabb gépeket is, nem tudom most miért lenne az.

    "Képzeld, egy dobozos DOS-al is pont ugyanígy járnál."

    Itt működne minden, de az MS mondja azt, hogy hiába kaptál az alaplapgyártótól drivert, tőlem akkor sem fogsz kapni frissítést. Ehhez nincs joga, úgyhogy továbbra sem jött össze ez a DOS-os példád, ami azon túl hogy már unalmas is, továbbra is teljesen fals.

    "És neked igen?"

    Nem én írom folyamatosan a DOS-os kreténségeimet, így nem érzem úgy hogy ez visszafelé is igaz lenne.

    "Végignézted a teljes Win7 kódot hogy ennyire biztos vagy hogy azzal nem adsz ki semmit, vagy csak simán nem tudsz róla, és neked ennyi elég is? Elárulom: utóbbi."

    Azt írtam, hogy nem akarok nyílt kiskaput adni. Azt hogy az ember háta mögött mit csinálnak egy dolog, de ha már nyílttá válik a dolog, ahhoz nem járulok hozzá, ennyi.

    "Igen, elmondja hogy nem minden a pénz, többet nyom a latba hogy azzal foglalkozni is kéne. És ott is emberek vannak, akik fizetésért dolgoznak, haszon/ráfordítást néznek, nem a munka szépségéért."

    Egyáltalán nem erről van szó. Hanem, hogy az új Windows egy csomó egyéb költséget is eredményez, ami mellett már nem éri meg, főleg, hogy maga a funkcionalitás, a cég számára való használati érték semmivel sem lenne előrébb. Ezt nem vagy képes megérteni, hogy minden felhasználási terület más, és sokkal több információra van ahhoz szükség, hogy valakit szimplán lecsórózz, vagy lelustázz mert nem vált. Ez a teljes szakmaiatlanság amit te itt művelsz.

    "Szar ügy, de ha akarod, megjavíthatod a félig szétvert billentyűzetem alig működő gombjait, és akkor jó lesz minden."

    Nyilván az én dolgom lenne, nem neked kéne belátnod, hogy ideje váltani. Windowsban a legújabb, de egy normális billentyűzetre sem futja? :D Minden elismerésem.

    (#485) Dr. Akula, nincs benne hogy nem fog kapni, nem annak kell benne lennie hogy fog.

    (#487) Dr. Akula, mert ha most vesz hardvert, akkor nyilván a legújabbat akarja megvenni.

    (#492) Dr. Akula, továbbra is ontod a szakmaiatlanságot, és szerinted csak szir szar lehet ami W7 alatt megy, 10 alatt nem. Komolyan, hogyan lehet mindenféle tájékozódás nélkül ilyen nagy pofával írni a kreténséget?

    (#500) Dr. Akula, ez nem műbalhé. Megvettem legálisan a W7 dobozos verzióját, most érzem 9 év után hogy gépet szeretnék cserélni, és nem fogom megkapni azt a szolgáltatást, amiért fizettem. Ez baromira nem műbalhé.

    (#504) Dr. Akula, "Ennyi erővel a 10-et is nyugodtan felrakhattad volna neki, ugyanolyan."

    Nyilván nem ugyanolyan, ha azt mondod hogy hasonló azt mondom oké, de baromira nem ugyanolyan.

    "Pont ez a cél, hogy aki magától nem hajlandó haladni a korral, azt kényszerítsék. Mint a traffipaxos rendőr vs gyorshajtók. Sokba kerül ennyi oprendszert foltozgatni, 1 jó helyett lesz 3 félig se jó, szétforgácsolják az energiájukat, amit most teljesen logikusan be akarnak szűntetni. Minden cég törekszik az erőfrrásainak optimalizálására, nemcsak az MS, nemtom hol éltek eddig akik meglepődtek."

    Szó nincs erről. Itt a lényeg arról szól, hogy a frissítésekért fizess, illetve egyéb okok miatt tolni akarják a 10 szekerét, nem tudhatjuk pontosan miért.

    "Hihető... :D Véletlenül se user error... A csávó most azért boldog, mert menőnek érezheti magát hogy csakazértse a jót választotta. Ez egy fíling, nem pedig indok."

    Egy hete vettem kb 2 ThinkPad-et szüleimnek Skypera. Frissen telepített W10 volt rajtuk, gondoltam hagyom rajta, csak Skypehoz tökmindegy. Mindkettő laggolt néha, de úgy, ahogy az XP-t láttam egy 5 éves telepítés után, érdekesen W7 alatt ez megszűnt. Úgyhogy, megint ezt ha valami nem úgy van ahogy szerinted, az user error, illetve mindenki hülye te vagy csak űrhajó álláspontot abba kéne hagyni.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    (#554) Dr. Akula

    "Van. Nem akarnak foglalkozni időrabló felesleges dolgokkal. Elmondták."

    Nem erről van szó, mivel itt a MS-nak semmilyen plusz feladata nem lenne a Ryzennel.

    "Azelőtt meg XP-t használt, mégelőbb Win95-öt, DOS-t, visszamehetünk az őskorig is, de milyen releváns információtartalma van ennek? A Win10-nek még nem volt 7 éve elterjedni, a 7-nek már igen, ez csak ennyit jelent. Majd megváltozik ez is, mint mindig. A következő váltásnál meg a Win10-ért fogsz sírni, hogy milyen gecik hogy csak Win11-et vehetsz."

    Win95-ről gyorsan ment a váltás 98SE-re, 98SE-ről szintén gyorsan 2000-re, illetve XP-re, az ME bukás volt, bár a 98SE így jobban belegondolva azért elég sokáig tartotta magát. Az XP az első pár évében elég tré volt, de a design miatt tarolt, a Vista bukás volt, a 7 viszont szintén tarolt. A 8 rosszabbul indított mint a 7, és a 10 is. Ezen nincs mit szépíteni, így van. És, ennek az okát abban látom, hogy kisebb a lépés az új OS-ek között, mint korábban volt, illetve a 7 esetében az MS megkérdezte a felhasználókat mit szeretnének. A 8 esetében egyértelmű erőltetés volt, a 10-ben ezen javítottak.

    "De, adott a lehetőség a Win10-re váltásra, és akkor biztonságban leszel. Az az 1-2 gép amelyiken valamilyen borzasztó fontos, új verzióval, meg fejlesztővel se rendelkező szoftver fut, az pont nem érint annyi embert mint ahányan annak fognak örülni hogy az ezzel foglalkozó kóderek mostantól több Win10 javítást tudnak kiadni, milliók örömére."

    Sokan nem akarnak 10-re váltani, akár a gépük teljesítménye miatt, akár a design, akár pár futtatható program miatt, akár a nyíltabb kapu miatt, teljesen mindegy milyen okból nem akarnak, biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)

    A többire már kifejtettem a véleményem, nem akarom újra magamat ismételni.

    (#556) Polllen, ez így van, logikus is. 2009-es a W7, az addig megjelent hardverek illesztőprogramjai bele vannak intergrálva, az újakat telepíteni kell. Nekem is amikor a 7-t tettem fel a laptopokra, WiFi, VGA, és hangkártya drivert fel kellett tennem. A W10 befrissítette magát fél óra alatt, de addig használhatatlan volt, utána valóban gyorsabban bootolt, de a laggolás megmaradt. HDD van a laptopokban, csak Skypera feleslegesnek tartottam SSD-re beruházni. Nekem is X201-m van, SSD-vel, W7-el, fürge, azonnal csinál mindent. W10-el nem volt ilyen fürge HDD-vel, olyan érzésem volt mintha fékezné az amúgy már nem acélos hardvert a W10. Szüleim W7-hez vannak szokva, én nekem is szimpatikusabb, a laptopok alján meg ott volt a W7 matrica, fél óra alatt kész volt a telepítés a driverekkel, és fürgébb lett. Nyilván sokan vannak nálam jobbak szakmában, ha ez kérdés volt.

    (#557) Dr. Akula

    "Ha tudja hogy azzal neki problémája lesz, akkor miért akarja? Csakazértis?"

    Előre gondolkodás. Mivel nem örökké a 7-ben gondolkodunk, a teljes IT parkunk 3-5 évente cserélődik, ezért ez céges elvárás, mindig a legújabbat kell vennünk. Teljesen egyet is értek vele.

    "Nem tudom, de mindjárt megkérdezzük: te hogy szoktad?"

    Én nem szoktam az agymenéseimet tényként közölni, és ez alapján ítélkezni, ahogy te ezt megteszed.

    "Benne volt az EULA-ban hogy a majd egy évtizeddel későbbi hardveren is futni fog? Vajon 3500-ban hogy fogják használni a Win7-et?"

    Rossz az álláspont. Nem annak kell benne lennie hogy futni fog, hanem annak kéne benne lennie, hogy ha amúgy semmilyen hardveres, szoftveres akadálya nincs a futásnak, akkor is fent állhat a biztonsági frissítések megvonása. Ez nincs benne. Innentől fogva megint rosszul látod az egészet.

    "Tényleg? Többe kerül az ingyenes frissítés Win10-en mint Win7-en? Ja, hogy az oprendszerért nem akarsz fizetni, nem a frissítésekért, csak az nem hangzik olyan jól..."

    Az OS-re ingyen frissíthettem volna, ahogy mindenki más is. Arra utaltam, hogy az XP-t is elzárták a frissítésektől, de ettől még ugyanúgy megcsinálják rá a frissítéseket, csak fizetni kell érte, hacsak nem az Embedded Edition-t használod. 3 év múlva valószínűleg ez lesz a 7-el is.

    "Nekem meg Win8 alatt kékhalált eredményezett az X-Fi driver (gyári, csak 1 féle volt), de Win10-re megírták a jó drivert, és a probléma megoldódott. Van ilyen. Azért mert a laptopod valamelyik alkatrészgyártója nem tud programozni, nem az MS hibája."

    A SoundBlaster termékeknek legendásan rossz a supportja. Én nem az eszközök illesztőprogrammal való ellátottságában látom a problémát, egyik oldalról sem, hanem egyes futtatható programok inkompatibilitásában. W10 alatt sem volt illesztőprogram problémám, nem ezek voltak az első gépek a kezeim között W10-el, amik HDD-vel laggoltak.

    (#568) Dr. Akula
    "De, én értem. Elképzelték maguknak hogy mire van joguk, aztán rájöttek hogy hát mégse, és most verik az asztalt."

    Nem, nem érted.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Tin #575 üzenetére

    Mert nem az ő dolga ezt biztosítani, ő szimplán annyit mond hogy hiába oldja meg az alaplapgyártó a támogatást, te akkor sem kapsz frissítést rá. Itt az MS-nak semmilyen feladata nincs.

  • peti_s

    addikt

    válasz Tin #581 üzenetére

    Dönthet így, de ha valaki megoldja mégis a támogatottságot, akkor a biztonsági frissítéseket szvsz nem vonhatja meg. Majd kiderül, hogy lesz-e bírósági ügy belőle, vagy sem.

  • peti_s

    addikt

    válasz Tin #588 üzenetére

    Hol nincs itt különbség? :D A megvásárolt W7-m a mostani asztali gépemen tökéletesen fut, és frissít. Az új asztali gépemen is tökéletesen futna, de nem frissítene. Hol ugyanez ez? :D No de várjunk még egy kicsit, szerintem lesz ennek még visszhangja. :D

  • peti_s

    addikt

    válasz King Unique #592 üzenetére

    "Azon siránkozni, hogy a 10-es lassabb HDD-vel, mint a kis kedvenc SSD-vel. Ez megint mekkora... :DD"

    Nyilván ha a körülötte lévő mondatokat is elolvastad volna, akkor kiderült volna számodra, hogy miután felkerült rá a 7, HDD-vel is jóval fürgébb lett. De akkor nem hinnéd magad ilyen viccesnek. Egy friss telepítés, HDD-vel is baromira gyors, az SSD előnye belakás után kezd hangsúlyosabban látszani.

    "Az XP meg amúgy is többet futott a kelleténél, de csak siránkozzál miatta, vagy ennyi erővel akár a Win9x miatt."

    Nem siránkozom, de az tény, hogy több mint 100 millió még jelenleg is XP-t futtató számítógép van a világon, és ezek komoly biztonsági kockázatot jelentenek mindannyiunknak. A frissítéseket az MS megcsinálja, biztonsági okokból elérhetővé kéne tenni az összes XP-t futtató gép számára, szerintem... A 95, és a 98-nak már sokkal kisebb az elterjedettsége, semmi köze nincs ehhez.

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #593 üzenetére

    "De, 1. támogatást megírni, 2. ha még most kezdik el telepíteni új hardverre, annál tovább fognak nyafogni a folytatásért. Majd 3 év múlva is lemegy ez a mostani sírás, akkor a "miért nem kapunk LTE supportot, ha a nagy cégek igen" lesz soron. És minél hamarabb elfogy a Win7 tábor, annál hamarabb át lehet lapátolni a fejlesztőket Win10-re."

    Semmilyen támogatást nem kell megírni. Így is fut, köszöni jól érzi magát, a biztonsági frissítések pedig továbbra sem CPU függőek. A többi pedig mind szokásos feltételezés tényként tálalva tőled, a megszokott formában, színvonalon.

    "Már a Metroért se sír senki, pedig a Win8 jobban külöb9z9tt a 7-től mint a 10. Mindig az aktuális Windows van a soron, az a "szarabb" mint a "régenmindenjobbvót", majd lemegy ez a hiszti is, fogtok ti még a Win10-re mint messiásra emlékezni, csak egy új Windows verzió kell hozzá. :D"

    Továbbra sem régen minden jobb voltról van szó, de ezt is már többször kifejtettem, újra ugyanazokat a köröket futjuk, én már unom.

    "Aztán miért? Mert valami szarul megírt driver miatt 1%-kal lassabb nála mint Win7-en? Erről is az MS tehet, ugye? A Win10 nem lassabb mint a Win7. Talán gyorsabb is. A drivereket meg a hardvergyártókon kell számonkérni, ez már Win7-nél is így volt."

    Volt szerencsém HDD-vel, és SSD-vel is több W10-s gépet is használni, HDD-vel lassabb. Gyorsabban feláll a rendszer, de a használat közben lassabb.

    "Te milyen piackutatásból tudod hogy 100 millió ember fog Ryzent/Kabyt venni és azon véletlenül se újabb oprendszert használni, mint a Win7?"

    Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"
    Esetleg olvassa fel neked valaki?

    "Ha annyira előre gondolkodik az a cég, akkor 1. miért nem spájzol be pár Skylake konfigot (esetleg a mostani kihullókból rak félre néhányat), 2. miért nem fejleszti át a programot Win10-re? 3 év múlva hova lesz a nagy előre gondolkodás? Akkor is ugyanitt fogtok tartani, csak már Ryzen előtti hardvert lesz nehezebb beszerezni, mintha most elpre gondolkodott volna."

    Fel fogjuk tenni az új biztonsági frissítéseket, az új hardverre ne aggódj.

    "Ehhez képest ki tudja hány hsz-en keresztül erőltetted hogy olvassak el még párszor valami hsz-t, ami szerinted úgy szerntírás ahogy van, közben meg fake kamu..."

    Abban a hszben az állt, hogy a biztonsági frissítés nélkül hagyott gép kockázat. Valóban kockázat, de ezt később egy másik hsz-edben már beláttad, így felesleges volt ezt újra előhoznod.

    "Szerintem ezt nálad jobban tudja az MS jogászhadserege. Az meg hogy te hogy szeretnéd értelmezni a törvényt, nem releváns. Ha gondolod, perelj, én ehhez hozok popcornt. :D"

    Ezt majd megteszik helyettem felkészültebb, a jogi környezetet ismerő emberek. Kiderül majd mi lesz, idő kérdése.

    "Én igen, csak te nem. Neked vannak egyéni elképzeléseid a jogrendszerről. De majd biztos perelsz, és akkor a PH főoldalon fogja hozni a hágai bíróság döntését..."

    Nem szándékozok perelni mint az előbb is írtam, szerintem lesz majd más aki ezt megoldja.

    (#599) Dr. Akula, továbbra is kivárást javaslom, kétlem hogy ennek ilyen egyszerűen vége lesz.

    (#600) Dr. Akula, hidd te is baromi viccesnek magad, hiányos idézet volt, a felfogási képességetek hasonló szinten van.

  • peti_s

    addikt

    válasz King Unique #605 üzenetére

    A Vista SP2-től lett nagyon jó, ami a 7 előtt jött ki pár hónappal, tehát 8 éve tudnák a cégek egy igazán jó OS-re lecserélni az XP-t. A közel 10%-s elterjedésből kiindulva, sokan nem akarják még mindig lecserélni (fogalmam nincs ebből mennyi a cég, és mennyi a home user), de tény ami tény, több mint 100 millió XP-s gép nagy része biztonsági frissítés nélkül egy komoly veszélyforrás mindannyiunk számára.
    A 10 telepítési sebességével semmi gond nem volt, mondjuk a frissítési lehetőség amit felajánlott nem ment végig, pedig kíváncsi lettem volna rá. Megállt a csík, 5 óra múlva is ugyanott volt. Friss telepítéssel semmi gond nem volt, a frissítések nagyságrendekkel gyorsabban felmentek 10-re, bár a 7-t jobban tudtam használni frissítés telepítés mellett. Ha csak a teljesítményt nézzük, nálunk jelenleg a legrégibb gépek 3. generációs i3-k, i5-k, 7200-s WD HDD-vel, ezeken miután feltettük az szokásos programokat, a 10-s HDD-vel érezhetően lassabb lett mint a 7.

    (#606) azbest, csatlakozom, nekem erre nincs több időm.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #611 üzenetére

    Na ez rövid lett. :D

    "De azért csinálod..."

    Igen, mert nincs igazad, és szándékosan csúsztatsz, amit nem hagyok szó nélkül.

    "Itt nagy bajok vannak... Vinyóról gyorsabban bebootol??? Te hány millió rpm-en pörgetted azokat a tányérokat? De a HDD vs SSD ott jött be nálatok hogy a Win7 úgy lett gyorsabb a Win10-nál hogy előbbi SSD-ről, utóbbi HDD-ről futott. Esetleg lehetett volna floppyról is futtatni a Win10-et, hátha mégjobban sikerült volna lassítani. Ha már magától nem akar."

    Ha az ember félre akarja érteni, valóban félre lehet, de szerintem egyértelmű hogy arról van szó, hogy HDD-n gyorsabb a W7, mint a W10.

    Ezt mondtam én: "Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"

    Ezt te: "Örülök hogy végre bevallod hogy olvasni se szokad amire reagálsz. Nekem már feltűnt mondjuk enélkül is. Sírsz itt 100 millió magárahagyott, szerencsétlen, árva kis Win7 userről, akik mind Ryzent meg Kaby Laket használnak (a Win7 tulajok biztos már előre megkapták, még kifejlesztés előtt). Osztán honnét jöttek ki ezek a számok? Tekintve hogy még szinte meg se jelentek, de te máris 100 milliós táborról tudsz. Ami még nem is a teljes, hanem csak azok a mazohisták, akik Win7-el akarják sanyargatni magukat. Szóval, honnan az infó? Mert ugye nem azt akarod bemesélni hogy az összes Win7 usernek Ryzenje és Kabyja van? Azt azért remélem csak sikerült elolvasnod valahol hogy a többieket nem érinti a Win7 frissítés letiltás."

    Komolyan nem tudod felfogni, hogy a 100 milliós szám az XP felhasználókra vonatkozik? Tényleg 9 éves általános iskolai képzés kéne.

    "Megmondom én neked: annál több eszük is van, minthogy drága ügyvédi és eljárási költségekbe verjék magukat egy borítékolhatóan biztos bukta ügyében."

    Nyilván a te jogi profizmusod alapján ezt ki lehet jelenteni, újabb feltételezés tényként tálalva, a színvonal újra adott. :D

    "Akkor meg mit sírtok?"

    Nem magam, magunk miatt, hanem azok miatt akik nem tudják megoldani. Én ha nem találnék kiskaput, ugyanolyan áldozat lehetnék, mint egy átlag dobozos W7 user.

    "Bár csak a tiéd is hasonló szinten lenne, nem értetlenkednél itt folyamatosan."

    Nyilván ez minden cég álma, sötét szemellenzős emberek, szerencsére nem talált ez most be.

    (#610) Polllen

    Szerencsére minálunk a családban a 7-el sincs semmi probléma. :)

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz haxiboy #619 üzenetére

    "Nyilván a váltásnál általában többletköltség a betanítás, stb. de hosszú távon mindenképp kifizetődő."

    Erről fogalmunk sem lehet még, főleg úgy nem, hogy pl. a mi esetünkben sem állja meg a helyét, tökéletesen ellátja a feladatát a 7, semmilyen kompromisszumra nem szorulunk. Lehet hogy van akinél igaz ez az állítás, de ez megint a túlzott általánosítás tökéletes példája.

    (#620) hanischz, IT téren a fejlődés pont hogy lassult. Kb. ugyanannyi idő telt el az XP megjelenése óta a 7-ig, mint a 7-től a 10 jelenlegi állapotáig, és jóval kisebb az ugrás a 7 és a 10 között, mint az XP és a 7 között. De ide vehetjük a Win95-XP közötti 6 évet is, mekkora ugrás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    Megkaptuk a frissített HP listát, valóban a 6. generációs az utolsó Intel család amelyiket szállítja a HP W7-el.

Új hozzászólás Aktív témák