Hirdetés

2017. július 21., péntek

(#1) bollokcs80

bollokcs80
(Korrektor)

Szemétládák... :(((

(#2) lemusz

lemusz
(őstag)

Felmegyek a redmondi irodába és rácsapok a nagy asztalra! Két héten belül elállnak ettől a hülyeségtől meglátjátok!

[ Szerkesztve ]

(#3) Mercel

Mercel
(senior tag)

Az lesz a vége, hogy felnyomok a gépre egy OSX-et aztán redmondban bekaphatják..

Elég botrányos amit a Win10 kapcsán művelnek, a hozzám kerülő gépeken pedig kicsit sem győzött meg az a rendszer.

Marcel

(#4) fanti

fanti
(őstag)

Miért nem lepődök én meg ezen.......?

Annyira beleillik ez a mai degenerált világba!

Anabolikus szteroidok - szemesnek áll a világ!

(#5) gézu

gézu
(őstag)

Kemény, de elfogadható lépés. Nincs értelme végigcsinálni azt, ami az XP kivezetésénél is történt.

No need passport on the border of insanity...

(#6) tailor74

tailor74
(PH! addikt)

Az elvet megértem, de a módszer... :(
Amúgy èn win10-et használok, nekem bejön

tailor74

(#7) .mf

.mf
(PH! kedvence)

Ú milyen shitstormot fognak ezért kapni ;] és teljesen jogosan :U Ez ám egy igazán szemét és buta döntés. Maguk alatt vágják a fát.

(#8) SonicX

SonicX
(fanatikus tag)

előbb szedjék ki az összes spyware-t amit beletettek, és adják ki a frissítéseket stabil állapotban... ott van az insider közösség, mégis olyan bugos frissítéseket adnak ki mintha se az insider tesztelők, se az m$ saját belső tesztjein át sem menne, márpedig amíg ilyen a w10, addig nem nevezhető oprendszernek...

The Fastest Thing Alive

(#9) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Szerintem helyes döntés, magam részéről örülök is neki.

(#10) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Várható volt. Felhasználóbarát megoldás szokás szerint.

transhumanism █h+█

(#11) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Úúú, mi lesz itt! :DD

Cable management is for the weak!

(#12) Bird

Bird
(őstag)
LOGOUT blog

Egyszereplős piac...Tehát bárkivel, bármit, büntetlenül.... :U

[ Szerkesztve ]

___ Btag: Bird#21416 (Diablo III) __ Uplay: Bird_hun (Division)___

(#13) Tesla93 válasza AxBattler (#11) üzenetére

Tesla93
(őstag)

Az biztos. Nap végére 400 hsz, 90%-a MS fika.

(#14) SonicX válasza Tesla93 (#13) üzenetére

SonicX
(fanatikus tag)

de most mond meg, nincs igaza annak a 90%-nak?

The Fastest Thing Alive

(#15) Dr. 444Hertz

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Hát...

Huawei P9 Dual SIM blue

(#16) Tesla93 válasza SonicX (#14) üzenetére

Tesla93
(őstag)

Részben.

(#17) Narxis válasza Tesla93 (#13) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Jelen esetben nem véletlen... :U

(#18) Hobbbyt

Hobbbyt
(PH! addikt)

Épp itt volt már az ideje. A Win10 egyszerűen jobb és nincs értelmes érv a Win7/Win8 mellett egy modern hardveren.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#19) Tesla93 válasza Narxis (#17) üzenetére

Tesla93
(őstag)

Nekem mindegy, én nem akarok benne részt venni huzamosabb ideig.

[ Szerkesztve ]

(#20) gerii

gerii
(PH! addikt)

Anyád'...

(#21) Polllen válasza tailor74 (#6) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

A módszer a szokásos, mert megtehetik. Amúgy én is megértem őket.

Én azok érveit nem teljesen értem, akik megveszik a legújabb processzort, lapot és win7/8-t dobnak rá. Teljesen felesleges az új hw, ha jó a régi oprendszer. Kaby lake, ryzen előtt is volt élet hw terén.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Elrood

Elrood
(őstag)
LOGOUT blog

Windows 7 esetében még talán érthető, mert lejárt a mainstream support már 2015-ben, így már csak biztonsági frissítéseket garantál a Microsoft.

Viszont Windows 8.1-nek még tart a mainstream support...

[link]

Update:
Most látom, hogy a link-be mi került bele:
Prior versions of Windows, including Windows 7 and Windows 8.1, have limited support when running on new processors and chipsets from manufacturers like Intel, AMD, NVidia, and Qualcomm. For more information, please see the Support Lifecycle FAQ.

Windows 8.1 esetén akkor is elég szemét döntésnek érzem.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#23) FollowTheORI válasza SonicX (#14) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)

Nincs. :D

Steam/Origin/Uplay: FollowTheORI

(#24) Bird

Bird
(őstag)
LOGOUT blog

Úgy látom a trollok már gyülekeznek. :D

(#25) SonicX válasza FollowTheORI (#23) üzenetére

SonicX
(fanatikus tag)

erre csak ennyit :DDD :

The Fastest Thing Alive

(#26) Metalfan válasza Hobbbyt (#18) üzenetére

Metalfan
(senior tag)

Akkor azt kérlek magyarázd meg, hogy a zsírúj, i5-ös procival szerelt laptop (Asus X555) Win10-zel miért olyan tetűlassú időnként, hogy az már-már az első generációs Intel Atomoknak is gyalázat lenne? Természetesen Win7-tel meg se nyikkan a laptop, a monitoron (gagyi felbontással), billentyűzeten és a DVD-olvasón kívül SEMMI nem működött. Se USB port, se WLAN, se LAN, semmi. Mi ez, ha nem a Win 10 ráerőszakolása a népekre? De ezzel még talán meg is barátkoznék (a kémkedéssel azért nem igazán...), de azzal, hogy ez az egyetlen lehetőség Windows fronton, és egy rakás hulladék ez a rendszer, azzal már nem. Úgyhogy nekem egyáltalán nem az a tapasztalatom, hogy a Win 10-nél nincs jobb, inkább pont fordítva, hogy ennél rosszabbat én még nem pipáltam.

"A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel." by Totalcar

(#27) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Két esetben lehet ez probléma:
1. valaki olyan programot használ, ami kifejezetten csak a 7-esen indul, de kéne hozzá a CPU kakaó.
2. megvette a régi Windowst, és nem frissített ingyen, amíg lehetett. Cégeknél simán lehet, hogy gépet cserélnek, de OS-t még nem.

[ Szerkesztve ]

(#28) Bird válasza Metalfan (#26) üzenetére

Bird
(őstag)
LOGOUT blog

Kár vele vitatkozni, legyőz a rutinjával! ;)

(#29) Raymond válasza Metalfan (#26) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

HDD van benne? Mert akkor azert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) Dilikutya válasza SonicX (#8) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Egy éve használom, bugok nélkül.

Persze ettől még elítélem ezt a hozzáállást, hogy a Windows sem frissül. Mert amúgy ezek a processzorok is mennek régebbi Windows-al, szerintem a teljesítményvesztés sem túl nagy. Bár a Windows 7-et már nem erőltetném. A Windows 8.1-et viszont még korainak tartom csesztetni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Tesla93 válasza Raymond (#29) üzenetére

Tesla93
(őstag)

Teljesen mindegy mi van benne, lehet akár driveres probléma is (nincs usb? lol), de nem baj. Szar és kész.

(#32) Mákosmetélt

Mákosmetélt
(fanatikus tag)

Azért ez jogilag nem tudom mennyire helytálló.
Valaki mondjuk 2015-ben megvette a win 8.1-et és támogatást/frissítést ígértek hozzá,
sőt elvileg még van is.
Aztán most 2-3 év után lecserélné a hw-t, de a jogtiszta, megvásárolt, támogatott oprendszer mégsem támogatja a hw-t... Érdekes :)
Értem én hogy a w10 szekerét akarják tolni, de ez így akkor is pofátlan.
Megint csak egy újabb érv, hogy miért is használok Linuxot (ingyen) több mint 10 éve :)

Éljenek a nyulak!

(#33) Raymond válasza Tesla93 (#31) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

LOL, van benne valami :)

(#34) anulu

anulu
(PH! félisten)

hivatalosan sem az Intel sem az AMD nem támogatja a legújabb procijait régebbi rendszereken. ehhez idomultak a régi rendszerek most. új CPU-d van, használj olyan rendszert alatta, ami támogatott. so simple.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#35) Dilikutya válasza Raymond (#29) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

HDD-vel nem lesz tetűlassú.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) ph2012

ph2012
(fanatikus tag)

Cikk írja, hogy a "a modern hardverekben rejlő lehetőségek a Windows 10 segítségével csalhatóak elő."

Milyen lehetőségekről van szó? Mit tudnak a modern hardverek?

(#37) negyedes válasza SonicX (#25) üzenetére

negyedes
(PH! addikt)

fuckingfurries! :DDD ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38) anulu válasza Mákosmetélt (#32) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

Anniversary Update óta W10-et a legális W7/8/8.1 kulcsoddal is fel tudod telepíteni és aktiválni. szóval, ha van egy dobozos OS-ed, akkor gond nélkül tudod használni a legújabb CPU-kkal is.

a linuxos részre inkább nem reagálnék, nem lenne sport értéke ilyen magas labdát lecsapni ;]

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#39) nyunyu

nyunyu
(PH! nagyúr)

Ez volt a tegnapi 295 akármi patch?

Amikor megláttam ezt a számot a felajánlott frissítések között, szokás szerint élből tiltottam a 'csába.
Leírását elolvasva meg fetrengtem a röhögéstől azon a mondaton, hogy NEM TARTALMAZ GWX-et.

Anyjukkal szórakozzanak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) Raymond válasza Dilikutya (#35) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Ennek HDDs W10-es tapasztalataim valamelyest ellentmondanak :)

@anulu

"Anniversary Update óta W10-et a legális W7/8/8.1 kulcsoddal is fel tudod telepíteni és aktiválni."

Ez hivatalos es marad? En majd ket honappal a deadline lejarta utan csinaltam ilyet es akkor meg az volt hogy "most meg mukodik aztan majd meglatjuk, ne szamits ra hogy sokaig igy lesz" az MS reszerol.

[ Szerkesztve ]

(#41) aelod

aelod
(PH! addikt)

Tipikusan az az eset amikor mindenáron rád akarják sózni az új cuccot. Mondjuk én pont lefosom mert sem win10-em nincs sem intel procim. Tökéletesen megvagyok linuxal dual bootra meg ott figyel egy win 8.1 ha valamire kéne a winfos.

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#42) SonicX válasza negyedes (#37) üzenetére

SonicX
(fanatikus tag)

nem, azok nem furry-k :P

The Fastest Thing Alive

(#43) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

már ápr. 1. van, mert tréfának elég szar, házhoz mennek a pofonért. ;] lehet csak gerilla marketing...

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#44) pengwin válasza Hobbbyt (#18) üzenetére

pengwin
(őstag)

Az nem elég értelmes érv, hogy egy OS-t kötelező lenne a mainstream supportjának végéig megjelent hardvereken támogatni?
Esetleg a mások által is említett sok program amik Win7-en működnek, de újabbon nem?

Egyébként ne vicceljünk már, hogy a Win10 "egyszerűen jobb"... jobbnak lehet jobb, de nem egyszerűen: group policy editor-ba kell mászni, meg system service-eket leállítgatni, hogy a rendszer ne éljen önálló életet... és ezalatt olyan dolgokat értek, amik egy nem technikai beállítottságú embert is zavarnak, pl. barátnőmet.
Jelenleg a Windows 10-et annyi idő használhatóra konfigurálni, hogy a Gentoo meg az Arch Linux mögé lassan felállhat a dobogóra.

(#34) anulu
Az Intel és az AMD lehet, hogy nem támogatja a termékeit régebbi rendszereken, de a Microsoft még kéne támogassa legalább a 8.1-et, függetlenül az alatta lévő hardvertől. Márcsak ezért is, mert minden jel szerint működnek ezek az OS-ek is a nem támogatott hardverrel is. Már meglévő, működő rendszereket kaszáltak el ezzel, nem arról van szó, hogy nem lehet mostantól új hardverre régi OS-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dani

(#45) SenorGrande válasza anulu (#38) üzenetére

SenorGrande
(senior tag)

Akkor is, ha anno nem éltem az ingyenes frissítési lehetőséggel?

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#46) Hobbbyt válasza Metalfan (#26) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

Nem tudom, nem is érdekel. Ez az Asus sara, nem a Windowsé. Nekem érdekes módon tökéletesen megy egy ősöreg HP ProBook 4520s-en is. (i3 380m!)

(#28) Bird Itt csak Te trollkodsz.. szóval fejezd be.

(#44) pengwin Lövésem sincs, hogy miről beszélsz. Én csak feltettem, beállítottam pár dolgot és azóta mindenen szépen teszi a dolgát. Nekem egyszerűen jól működik. Egy ideje már a DTS Connect is működik. (ez volt számonta az egyetlen komoly hiba amit mára már javítottak)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#47) dchard

dchard
(PH! kedvence)

Kérdeznék:

ez most azt jelenti, hogy a windows update (online) nem működik semmilyen formájában ha az említett procik valamelyike van a gépben? Mi van akkor ha olyan win7-et rakok fel amiben az összes frissítés integrálva van, vagy egyszerűen máshonnan szedem le a frissítéseket és rakom fel egyenként?

Röviden: megkerülhető ez valahogy?

Ryzen-nél egyébként voltak tesztek, ahol win7 alatt jobban ment mint win10-en. Olcsó marketing trükknek tűnik a dolog, hogy win10 váltásra kényszerítsenek.

MOD:

egyébként az egészben itt van a disznóság:

"A Microsoft már tavaly bejelentette, most pedig élesben is elvette a támogatást a modern processzoroktól a korábbi rendszerein. Pedig az életciklus még tart."

Dchard

[ Szerkesztve ]

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#48) Carasc0 válasza Metalfan (#26) üzenetére

Carasc0
(őstag)

Tökéletesen egyezik a véleményünk. Erőltetik ezt a nyomorult problémás Windows10-nek becézett kódmoslékot. Ilyen büdös és káros digitális veszélyes hulladékot még életemben nem láttam. Win10-en ami jól működik, az a Spy-SubSystem. Azért is kényszerítik rá az embert.

Épp i7 7700k-t szeretnék venni, de én a Win7-ről nem mondok le, míg nem lesz kíváló utódja. Akkor én is Linuxra váltok ha eljön az ideje. Microsoft számomra még tovább süllyedt. Bár már nem tud ennél lejjebb.

FollowTheORI: Statisztikák szerint még mindig többen használnak Win7-et mint a 10-et. Figyi, már ott buktás az egész, hogy megveszel egy új laptopot és nem adnak ki rá Win7 drivert. Vagy kukázol valahonnan a neten egyet, ami talán működik. Mi ez, ha nem kényszer? Szó szerint hardveres már a kényszer? Haggyuk már... Régen ilyen nem volt mióta az eszemet tudom.

[ Szerkesztve ]

Regula virtutum pulcherrima vita docentis. | PSN: R0ttmayer84

(#49) FollowTheORI válasza Metalfan (#26) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)

Be kell jól konfigurálni, megfelelő driverekkel, stb... :)

Érdekes millióknál meg jól megy... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay: FollowTheORI

(#50) hackeeeee válasza AxBattler (#11) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Világvége.

Mekkora gané az MS, hogy egy lejárt support-tal rendelkező rendszer nem támogat egy 2017-es hardvert, és teljes mértékben elveszi a supportot. Ó.. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.