Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz #93794560 #387 üzenetére

    Jol mondod!

    Aki szoftverfejlesztesbol el az tudja hogy a "rolling release" az soha nem olyan stabil es kiforrott mint a hagyomanyos. Elonye hogy jobban tud reagalni a valtozo kornyezetre de stabilitasban alulmarad.
    Szerintem egy "alapszoftver" eseten mint pl egy OS, a stabilitas letfontossagu.

    En inkabb a folyamatot szeretnem megerteni.
    Erdekes nezni a reagalasat az MS-nek hogy a PC egyre kevesbe hangsulyos. Bevett szokas hogy ha egy cegnek kevesbe megy jol vagy csokken a reszesedes akkor csokkenti az azon dolgozok szamat es atnyergel rolling release-re. Igy probal koltseget csokkenteni es rugalmasabba tenni a termeket - viszont ez a minoseg csokkenesevel jar.

    MS eseten egyertelmu hogy a hangsuly mar regen nem az OS-en van, ebbol egyenesen kovetkezik hogy a minosege sem lesz olyan mint a korabbiak... bar a logika azt diktalna hogy legalabb csinalnanak egy biztos alapot de az emberek egy reszenek pont az a benyomasa hogy ez egy felkesz bugos termek... tul sok mindent akarnak belegyomoszolni korrrekt teszteles nelkul. Valahogy "Longhorn" erzesem van.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Dr. Akula #554 üzenetére

    "Persze lenne megoldás: átlapátolni az adatokat az újabb verzióba, csak pénzbe kerülne, akkor meg jó úgy ahogy van."

    Jol mondod. De mindenkinek sirna szaja ha a bank/gyarto egyszer csak arat emelne mert MS ugy dontott hogy a korabbi megoldas elavult es meg kell csinalni a migraciot :D

    Azt kell megerteni hogy a piac azt csinalja ami megeri neki. Ha az ujabb verzio jobban megeri (mert sok fontos ficsor van bennuk) akkor valtanak. Itt erdek utkozesekrol van szo. MS akar valamit - tobb penzt, az atlag ember es a piac sem akar kevesebbet.

    Elmondok egy sztorit. Ujrahuztam a Win 8.1-et. Elso boot utan elinditottam a frissites kezelot ami elkezdte lehuzni a frissiteseket. Ujrainditas utan jott a meglepi: boot loop, rendszer keptelen volt elindulni.
    Gyalu, majd ujbol proba. Meglepetes! Minden mukodott!!

    Itt a problema! Nagyon sok minden elavult meg az uj Windowsokban is (mert lam! az MS sem akar ujrairni mindent hanem a meglevo regi megoldasokra epitkezik!! WOW! Meglepo mi! Nana hogy olcsobb igy neki!) es itt a frissites kezelo aminek a mukodese nem determinisztikusan hozott ki ket teljesen mas vegeredmenyt. Mas szoval feleslegesen bonyolult bugos sz@r. (Elnezest)

    Mivel az alapok nincsenek rendben, (pl frissiteskezelonek negyed ora alatt vegezni kell meg egy sima HDD-n is, hiszen csak egy szimpla operacios rendszert frissit - nem nagy verzio valtasrol beszelek most) es a mostani Windows feleslegesen "kover" es bonyolult, nagyon sok a hibalehetoseg, ezert lehet ennyire ellentetes velemenye az embereknek es cegeknek a Win10-rol.

    Termeszetesen a piac majd el fogja donteni mi kell neki, bar egy masik forumban MS szakertotol azt olvastam hogy ez a helyzet Stallman-nak es a linuxnak koszonheto mert elveszi a hangsulyt a Windowsrol :D es kevesebb penz jut a fejlesztesre.
    Szerintem forditva, ha az MS nem tud megfelelo megoldast nyujtani, akkor alternativat keresnek a cegek es azt tamogatjak.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #562 üzenetére

    Szerencsere mar nem csak wintel-bol all a vilag. Alternativa terjed, persze vallalati kornyezetben ez kevesbe jon elo mert lassu a valtozas, de ez termeszetes.

    Amikor belepsz egy iskolaba es az aulaban a kivetiton egy chromebook kepe fogad az mar jelzes erteku, bar ez a fogyasztoi piacrol szol.

    En nem csak kizarolag vallalati _desktopra_ gondoltam, gyakorlatilag a beagyazott rendszerek nagy resze nem Windows-t futtat. Ez igaz a kenyerpiritotol az autokig. (Rakerestem a Teslara.. Ubuntut futtat a kijelzoje es tobb mas rendszert az autovezerlesre).
    A cegek anno kerestek olyan rendszert ami olcso es jol lehet faragni es a linuxot el kezdtek tamogatni a beagyazott Win-nel szemben. Most mar nem csak ipari termekeben van jelen az alternativa (nem feltetlen linuxra gondolok!) hanem a fogyasztoi piacot is meghoditotta (TV, telefon ,tablet, okosora etc..)

    Elobb-utobb a vallalati _desktop_ szegmensben is vissza fog szorulni az MS hacsak nem valtoztat a strategiajan mert az alternativak hasznalata egyre tobb teruleten visszacsatolast fog okozni. Erre utaltam korabban. Az aki nem Windowson nott fel es vezeto lesz egy cegnel, valszeg mas alternativat is figyelembe vesz kesobb.

    "ha veszel egy szoftvert, az idővel elavul. és akkor venned kell egy új verziót belőle. addig, amíg megéri "javítgatni" (fenntartani), addig lehet, de egy idő után már nem éri meg. minden így működik a mosógéptől kezdve biciklin át a számítógépig. és a szoftverek is."
    Ezzel teljesen egyetertek. Akkor van problema ha egy termek elavultatasa nagyobb koltseget okoz a fogyasztoi lancban. Ha a termek keszitoje hirtelen teljesen mas iranyt szab meg es azt mondja hogy az eddig hasznalt termek marpedig elavult, akkor nem biztos hogy a fogyasztoi lanc minden szereplojenek oszinte lesz a mosolya.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Dr. Akula #563 üzenetére

    Miert, az MS nem tervezte be elore a Win 7 tamogatasat? Dehogynem... csak megjobban koltseget akar vagni. Hat ez igy megy, masok is igyekeznek koltseget csokkenteni.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #602 üzenetére

    Ha a google lepne a nagyvallalati szektorban az szep lenne. Elhozna egy komolyabb versenyt. Nem ertem miert nem lepi meg, tudasa az iszonyat sok szerver menedzseleseben szerintem megvan. Kis lepeseket latok csak toluk, most jelentettek be a vallalati hangoutot vagy mit..
    Amugy egyetertek a hozzaszolasoddal, boven vannak benazasok mashol is :D

    A szakember hianyt viszont a globalizmusra fogom. Egyre tobb es tobb ficsort kell beepiteni olcsobban mert kulonben a konkurrencia ellep - hozaallasra. A fogyasztoi szokasokat atalakitottak.. regen egy minosegi cuccot sokaig fejlesztettek, sokba kerult, viszont sokaig mukodott, elavulasi ideje nagyobb volt.
    Manapsag muszaj 2 evente elavulta tenni es hozni ujabb termeket.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #650 üzenetére

    Munkara valo hasznalat eseten hasznos a hibernalas. Notit + 2 monitort hasznaltam munkara. Ez 3 kepernyot jelent es linux alatt be van allitva 4 virtualis desktop. Osszesen 12 kepernyo es neha bizony tele van. Nem szeretem az ujrainditasokat es a leallitast. Hibernalas jol jott amikor vittem a notit es nem akartam sleepbe tenni az aksi merules miatt.

    Most noti helyett deskop gep van ket monitorral ami folyamatosan megy, soha nincs lekapcsolva csak nagy ritkan ujrainditva ha nagyon muszaj a notit pedig allandoan altatom.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák