Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

    Nagyon jól összeszedett írás, litániákat tudnék írni saját tapasztalatokról, mennyire igaz az alapgondolat (nekem 7 pedagógus ismerősöm van, az ország különböző területeiről, más korosztályokat, más-más társadalmi rétegeket tanítanak, de mindentől függetlenül nagyjából azonos a véleményük - itt most kölcsönöznék a #3-ból -, tragikus a helyzet, és a világ trendjeit nézve ez egyáltalán nem magyar sajátosság).

    Érdekes belegondolni, hogy egyáltalán "nekünk", nagyjából racionálisan gondolkozó embereknek jogunk van-e a saját nézőpontunkat "normálisnak" tekinteni? Lassan már ez is sérteni fog valakit, hiszen bárki mondhatja, hogy neki bizony jogában áll fogalmatlan bunkónak lenni.

    Mi van, ha a világ többsége már csak röhög a chemtrailes, laposföldhívő mindenegyben facebook csoportokban a maradi, tényeket elfogadó hülyéken, mert majd úgyis elfogynak szép lassan?

    Mi van, ha az emberiség eljutott egy olyan pontra, ahol ugyanannyi ember vinné előre a világot, mint 100 éve, csak közben 6 milliárd ember jött mellé pluszban, akiknek meg pont mindegy?

    Mindennap láthatjuk, hogy kb. senkit nem érdekel már a jövő, csak a most számít, az meg elég jó úgy ahogy van.

    "Verebek, rosz idulatú hozá szolok ne válaszojanak!"

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Polllen #35 üzenetére

    Nem tudom, én max. olyan szlenget írnék le, amit szóban is használok, ebből kiindulva bizony én is igénytelenségnek tekintem h lehagyják azt a pár betűt. (ez most fizikailag fájt, de nem hagyhattam ki). Annyival kényelmesebb vagy gyorsabb? Kevésbé kopik a billentyűzet? Titokban mindenki csodálja majd emiatt?

    Mondjuk van egy szomorú és friss élményem ezzel kapcsolatban. Tegnap buszoztam Budapestre szolid 2,5 órát, két fiatal lány ült mögöttem, nagyjából végigviháncolták az utat (eddig rendben van, azért fiatal lányok). De ami borzasztó idegesítő volt, hogy a "-kah", "-keh" (így, a h-kat is szépen kiartikulálva) minden második szó végén ott volt, másrészt a fa*** ge*** b+ szavakat kötőszóként használták, az előző (Karácsony!) esti szétcsapós bulikah kitárgyalására...
    Persze vicces volt hallgatni, amikor pár mondatig véletlenül tök normálisan beszélgettek, ahogy amúgy a normális 20 éveseknek embereknek illene, aztán szinte hallottam amikor leesett, hogy már legalább 40 másodperce nem mondtak valami cifrát, úgyhogy gyorsan bepótolták, többszörösen. Valószínűleg nekik sem ez a természetes, csak divat, "szleng", persze.

    Kérdés az is, hogy mit tekintünk ilyen szlengnek (lásd előző hozzászólásom: egyre többen elfogadják, ezért egyre többen használják, akinek meg igénye lenne a normális kommunikációra, veri a fejét a falba. Szerencsére mi vagyunk kevesebben? Ha nem tetszik, nem kell olvasni, el lehet menni?).

    És most nem azt mondom, hogy kisujjat eltartva, akadémiai stílusban szóljanak hozzá az emberek egy szórakoz(tat)ásra szánt fórumon, csak legyen már meg egy alapvető igényesség.

    Persze nyilván, ha a közösség nagy részét nem érdekli, egy másik része meg kifejezetten sértve érzi magát ha nem írhat úgy ahogy akar, akkor végülis "nekünk" van-e igazunk?

    --
    És akkor a terjengős, magukat etalonnak gondoló hozzászólókról ne is beszéljünk ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Polllen #51 üzenetére

    "ezzel kapcsolatban leírd a csodálat szót... :F wtf??? Na vajh ezért mit kapok... :DDD Pedig ez egy ugyanolyan írásos szleng, mint a "h"."

    Példamondat, rendszeresen előfordul, hogy elhangzik nálunk szóban, és mindenki érti mire gondolunk: "ránéztem a kódra, wétéef".

    Példamondat, a büdös életben szerintem így nem beszélt még senki, de ha igen, valószínűleg (valszeg!) nagy nehezen megértenék, de nagyon répának néznének: "ránéztem a kódra, azt gondoltam h(ö)/hhh/há(?) ez mi".

    Érzed a különbséget? Írhattam volna mást is, nem csak "h", "nm", "vok", stb. De lehet hogy egyszer ők is benne lesznek a helyesírási szótárban, lehet hogy 1832-ben ugyanígy hőzöngtek a Pilvaxban, hogy a "stb." nem egy szípmagyar szó... nem tudom.

    Látod, nem is kaptál (sokat) :DDD ;]

    --
    Szerk:
    Másról beszélünk, engedjük el. Nem csak a "h"-n lovagolunk (én biztos nem), bár erről indult a thread #10-től, de részemről már rég nem csak erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #73749248 #57 üzenetére

    Szerintem visszatértünk az alap problémához. Mivel sokan egy egyszerű mondat értelmezésére is képtelenek, (és nem csak a neten), az irónia megértése, egyáltalán detektálása nekik egy egészen elérhetetlen kategória.

    Amúgy még a korábbiakra reagálva: többen is írták, és máskor/máshol is rendszeresen felmerül, hogy nincs több hülye mint régen, csak az internet (meg a Móúnika show :DDD) közelebb hozta őket hozzánk. Ami félelmetes, hogy azok vannak kevesebben (de legalábbis ők a kevésbé hangosak), akiket ez zavar, vagy pedig tenni akarnak ellene.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #42098752 #94 üzenetére

    Teljesen mindegy hogy politikáról van-e szó, ne is menjünk el ebbe az irányba, csak ismételni tudom, amit írtam: "mi" most ezt gondoljuk (hogy baj van az országban; hogy igényesen kéne írni írásban egy fórumon is; hogy az emberek egy jó része nem tud/akar értelmezni egy másfél oldalas használati útmutatót; stb., teljesen mindegy), de vajon "nekünk" van-e igazunk? Ha elegen lennénk, akik ugyanígy gondoljuk, lenne-e ennyi - számunkra - "hülye" (aki nem ír helyesen, akit butának tartunk, aki megszavaz valakit stb. - akinek egyszerűen úgy jó, ahogy, és nem is akar változ(tat)ni)?

    Nem csak mi vagyunk helikopterek? Ha az általad elfogadott tényekkel állítod szembe azokat, akikkel nem értesz egyet, és ők pontosan ugyanannyira az életük megkérdőjelezhetetlen részeként fogadják el a számukra tényként kezelt információkat, kinek van igaza?

    Megmondhatod-e (meg tudod-e mondani), hogy racionálisan mi jó ebben a világban, mi a rossz, igazából baj-e hogy nem írunk helyesen? Baj-e, hogy funkcionális analfabéták vezethetnek autót, szerelhetnek gázt, kezelhetnek kritikus banki vagy épp informatikai rendszereket? Baj-e, hogy x ember úgy él az országban, ahogy; ha szerinted baj, mivel indokolod? Jogos az indokod? Miért gondolod ezt?

    Érdekes eszmefuttatás, nem csak azért mert az enyém :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Kb. naponta eszembe jut a topic :)

    Tegnap utaztunk egy elsőajtós bkv-buszon, ami azzal volt tetézve, hogy csak akkor nyílik az első ajtó is, hogyha a sofőr explicit nyitja, vagy kívülről az utas megnyom egy gombot. Namost, busz megáll, középkorú, értelmesnek kinéző hölgy áll a megállóban, várja az ajtónyitást. Sofőr néz rá, neki sem jut eszébe hogy okos enged, és esetleg akkor nyitna ő... nő vonogatja a vállát, látjuk bentről hogy tátog valamit, sofőr is vonogatja a vállát, mutogatunk az ajtóra, tátogunk mi is hogy GOMB :D Kb. 40 másodperc után unta meg az egyik utas, és nyomta meg belülről a leszállásjelző gombot bentről, hogy nyíljon az ajtó, és felszállhasson a hölgy...

    Amikor bevezették, hogy a metrókon nyomni kell a gombot, hogy nyíljon az ajtó, nagyon boldog voltam, végre egy értelmes döntés, gondoltam. Aztán alig egy év után jött a hír, " 2015 októbere óta ajtónyitó gombot kellett megnyomniuk az utasoknak, de ezt szerdától a Budapesti Közlekedési Központ megszünteti, mert panaszkodtak a fogyatékosok érdekvédői és sok utas is." (lefordítva, az érdekvédők mindig mindent jobban tudnak, mint bárki, incl. azok, akiknek az érdekeit védik, és pár nagyhangú hülye, aki egyszer fent maradt a metrón, mert nem értette meg mit kell csinálni, panaszkodott a BKK-nak).

    Azóta lehet megint ülni a metsző hidegben a metrókocsikban az Örsön, ráadásul ilyenkor a huzat miatt még sz*rabb 5-6 perceket várni a nyitott ajtók mellett... Nyáron meg öröm izzadni a nyitott ajtó mellett küszködő klíma nagyjából 0 hatását "élvezve". A slusszpoént meg ugye mindenki ismeri, azóta is mindig van, aki nyomkodja a gombokat :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz nicsefrigyes #131 üzenetére

    Sajnos valóban sokaknak nehéz értelmezni, hogy ha áll bambán az ajtó előtt, és nem történik semmi, akkor nagyjából egy 30 centi sugarú körben kell keresni egy zölden világító gombot :U Buszon, metrón, villamoson is kb. ugyanott vannak.

    Abszolút korrekt módon volt bevezetve ez a dolog a metrókon, médiában kommunikálták, kb. minden megállóban bemondták hosszú ideig, hogy micsináljparaszt. Van az a szintű mulyaság amin semmivel nem lehet segíteni, biztosan megéri ezen hülyék utasok miatt amortizálni a járműveket
    és milliókat pazarolni felesleges hűtésre/fűtésre, a többiek utazási komfortjának rovására?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz T_Stark #136 üzenetére

    "el sem hinnétek mennyi agyhalott van" Üdv a topicban világban :DDD Én is tömegközlekedek, minden napra dob valamit a gép.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    [link]

    Ugye van amikor összetettebb a probléma. Amellett, hogy simán van aki fizikailag kőbuta, azért néha a szándékos rosszindulat is "csodákra képes".

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák