Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz V.Stryker #1 üzenetére

    azért álljunk meg egy szóra, mert ez erősen le van sarkítva egy bizonyos rétegre.
    az én példám: felvettem egy lakáskölcsönt, összege akkori árfolyamon 90-100.000 HUF körül mozgott (mielőtt az okosok jönnének, igen, CHF alapú volt, de sokakkal egyetemben én sem gondoltam rá, hogy be fog dőlni a CHF hitelpiac, na meg akkoriban a HUF hitel sokkal-sokkal drágább volt).
    jött 2008 november és hipp-hopp a törlesztő 150.000 HUF lett, és nem is megy le. akkor most ezt így hogy? egyrészt igenis a bankok tökére kéne lépni, másrészt ugye, hogy van létjogosultsága az állami segítségnek, mert az én 50 nm-es lakásomnál eléggé nem mindegy, hogy 50 ropi bérleti díjat fizetek, vagy 150 ropi részletet. persze, mehetek az utcára is akár a 16 hónapos gyerekkel.
    nem mintha nem fizetném a törlesztőt, csak arra akartam rávilágítani, hogy bizony nem mindenki munkanélkülin tengődő adócsaló, akinek az ilyesmi bizony gondot okozhat.

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz V.Stryker #3 üzenetére

    altalanossagban egyetertek veled, de nekem ennel foldhozragadtabbak a problemaim sajnos :)

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #9 üzenetére

    "...Szerintem morális problémáról van szó, amelyen változtatni kéne. Egyszerűen az emberekkel meg kell szerettetni a munkát, a munka gyümölcsének élvezetét..."

    En szeretek dolgozni. Teny, hogy nem mindegy, hogy mit, de szeretek, elvezem a munkamat. Egyetlen apro problemacska van: eselytelen hogy - ha egyaltalan talalok egy tarsat - legyen sajat lakas(om)unk (hazrol almodni sem merek). Meg hitelt sem kapok, mert nincs semmim!

    Az meg, hogy hitel nelkul elni... tenyleg kivaltsagosnak kell lenni ahhoz.

    Es itt van a legfobb problema, hogy abszolut nem latni azt, hogy ha meghuzzuk magunkat, ha igazan megfesziti magat az ember, akkor sem eri el azt a szintet, hogy elmondhassa magarol, " Igen, ezaz, Megcsinaltam!"

    A munkahoz a kedvet a munkaltato adhatja meg a jo fizetessel. Azt meg hulye lenne megtenni, mert ugyis van mas, aki ugyanannyiert (vagy kevesebbert) is elvegzi a munkat...

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #14 üzenetére

    Ezen rengeteget toprengtem ejszakankent, amikor nem jott alom, hogy mennyire elb...tam az egeszet...

    Vizvezetekszerelonek, tetofedonek, festonek kellett volna menni. Mondjuk gondolom nekik sem lehet konnyu, foleg hogy eloszor inasnak "kell" beallni... (felinformacio - ha valaki ismeros ilyen berkekben cafoljon)

    Viszont innen van egy fejlodesi lehetsoeg, mert csak es kizarolag rajtad mulik, hogy milyen munkat vegzel es joval "versenykepessebb" is a kereset.

    Csak jott a sok Tanulj vazze mert senkise lesz beloled szoveg, en meg meguntam hallgatni egy ido utan, igy most ott vagyok a hol a part szakad.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #17 üzenetére

    Es most Te mondtad ki a lenyeget, at atbaszast.

    Ha csak fele annyian mukodnenek legalisan a feketezo cegek/jomunkasemberek kozul, akkor az allamnak is jobb lenne, meg hosszu tavon mindenkinek, csak mindenki most azonnal akar mindent es le sem szarja mi lesz holnap.

    Azt varom mar, hogy egyszer kilukadjon a lufi, es bedoljon minden ugy igazan es akkor az alapjaibol kell felepiteni mindent (megspekelve akar meg vilaghaboruval is - globalisan nezve), viszont azt sajnos mar nem fogom megerni - no nem azert mert olyan oreg lennek mar - van egy olyan erzesem. De ez mar nagyon off.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • tkazmer

    addikt

    válasz V.Stryker #14 üzenetére

    való igaz, hogy egy multinál a nagyon leegyszerűsített feladatkörök miatt tényleg olyan részfeladatokat csinál egy dolgozó, amitől, ha elmegy onnan, tényleg úgy érzi, hogy ott van, ahol a part szakad.
    de ennek nem (csak) az a lényege, hogy bármikor bárki pótolható legyen, hanem egyszerűen így hatékony a termelés, teszem azt egy autógyárban miért kellene az elektromos ablakemelő kapcsolóját beszerelő szalagmunkásnak tudnia, hogy hogyan kell beszerelni az indexkart?
    elég sok dolog játszik itt, nyilván azzal, hogy a többség pótolható, a befektető minimalizálja a kockázatát (az esetleges termeléskimaradást), de csak ettől még nem lesz eredményesebb a működés, ahhoz az is kell, hogy hatékonyan menjen a termelés. a (költség)hatékonyságba meg nem fér bele, hogy a fentebb említett két dolgozó egymás munkáját végezni tudja.

    amúgy való igaz, hogy sok a manager, sok a jogász, sok a HR, PR szakember, de szerintem éppen ez az, ami kihívássá teszi az ezeken a területeken történő elhelyezkedést: csak a legjobbak maradhatnak bent. pénz ugyanis továbbra is van, de nyilván csak annak a kevés embernek jut, aki el tud helyezkedni.
    aki meg nem szereti a kihívásokat, ne akarjon manager lenni. egy cég vagy egy cég egy részének vezetése ugyanis nem kis kihívás.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz V.Stryker #34 üzenetére

    Had tegyek még hozzá egy gondolatot. Ha albérletben laksz, akkor véleményem szerint sokkal jobban hajlamos az ember a kitörésre, a kockáztatásra, mint amikor van egy lakása. Hisz nincs mit elvegyenek tőle, nincs mit kockáztasson. Míg egy saját lakással rendelkező ember sokkal óvatosabb és ritkábban vesz fel egy kölcsönt a lakásra,hogy abból próbáljon szerencsét, tehát valószínűleg nem Ő lesz, aki kiemelkedik az alsó közéosztályból. De ez csak egy lakás és mint a lakás majdhogynem kizárólagos vagyon esetén helytálló, de Magyarország nagy részére sajnos igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • tkazmer

    addikt

    válasz V.Stryker #34 üzenetére

    Lásd pl az általad jónak tartott módszert alkalmazzák kínában és egyre másra lesznek öngyilkosok a dolgozók.
    félreértesz, nem azt mondom, hogy ez egy jó megoldás, hanem csak azt, hogy a céget a saját profitabilitása érdekli, nem direkt tesz keresztbe az alkalmazottjának, hanem csak halad az üzleti tervben meghatározott célja felé. tehát való igaz, hogy sok esetben tojik az alkalmazott fejére, de ezt nem azért teszi, hogy kiszúrjon az alkalmazottal (miért tenné, az időbe és energiába, pénzbe kerül, tehát felesleges), hanem hogy elérje a saját célját.
    ez egy önző álláspont, nem vitatom, de egyáltalán nem arról szól, hogy a cég direkt rosszat akar az alkalmazottjának.
    a munkamorál meg egy dolog, valószínűleg hívtak pár ilyen-olyan hatástanulmány készítőt a cégvezetők, akik kimutatták, hogy a beszerelt ablakemelők nem esnek ki akkor sem, ha rossz kedvű a dolgozó, tehát a cégnek nem éri meg erre költeni. (a költés alatt jelenleg azt értem, hogy nyilván pénzbe kerülne, ha ilyen körforgás lenne, hiszen az átállás idejére leállna, de legalábbis csökkenne a termelés volumene.)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • PazsitZ

    addikt

    válasz V.Stryker #17 üzenetére

    Ez amúgy teljes mértékben igaz. Én is már csak röhögni tudok azon amikor látom, hogy nyugdíjjárulékot fizetek. Mert, hogy én abból semmit nem fogok látni az 100%.
    Jobb esetben már csak a nyugdíjkorhatár is az átlagéletkor felett lesz. Meg amúgy is ebben az ütemben válság nélkül is csődbe viszik ezt az országot.
    A dolgozó réteg, továbbá azokból is az adózó meg egyre és egyre kevesebb.

    CHF hitellel kapcsolatosan.
    1. Korábban is rebesgették ,hogy van kockázat benne, csak akkor senkit nem érdekelt.
    2. Sokan, annak ellenére, hogy panaszkodnak kb ugyanott tartanak, mintha forintba vették volna fel. Mert bár most többet fizetnek, korábban meg pont, hogy kevesebbet fizettek. :U

    íráshoz:
    Valóban jogos és tényleg fura a dolog. Én ugyanúgy szoktam, értetlenkedni mezőgazdi megsegítéseken is. Nekünk miért nem segítenek, mikor válság miatt kevés vevő jön a boltba?
    Úgyan úgy nem tehetünk róla, mint a mezőgazdik termésének természet sújtotta káráról.

    Az összedült házak kapcsán pedig (#47) bullseye-nál a pont. Azon kellene elgondolkozni, hogy rengeteg helyen miért adtak ki anno építési engedélyt árterületekre.
    Továbbá ugyanott, ahol jó eséllyel 1-4 éven belül ugyanekkora árvíz lesz, miért építik újra a házat :F ?

    - http://pazsitz.hu -

  • biker

    nagyúr

    válasz V.Stryker #67 üzenetére

    és az új kezdőjét miből rakom bele? annyi kp nincs, max 15% önrészre futná, amellé a törlesztő1+törlesztő2 épp a 2x-ese lenne a kiadható bérleti díjnak

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák