Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz e=mc² #10 üzenetére

    jól látod a problémát.
    egyszerűen akkora a szakadék az átlagfizetés és egy élet elkezdése közt, hogy az az esetek nagy többségében áthidalhatatlan hitel nélkül.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz e=mc² #10 üzenetére

    Ezért jó,hogy legalább beszélünk róla, mert pl most én erre nem is gondoltam, de a felvetésed helytálló. :)

    És ha ebből kicsit tovább gondolkodom, akkor nemhiába látom azt,hogy pl a multik mindegyikénél olyan szintre le vannak bontva a feladatok, hogy bármikor bárki pótolható egy bármilyen területről érkező emberrel, akit 2 hétik tanítanak és utána ugyanúgy tudja csinálni. Leképzik direkt ilyen droid szintre, így bármikor bárki pótolható legyen.

    Én is így kezdtem és amikor már benőtt a fejem lágya kissé és pont elváltak útjaink az épp aktuális munkahelytől, akkor ébredtem rá, hogy k.rva kiszolgáltatott vagyok, mert azon terület olyan speciális részét csináltam, amit sehol máshol nem kell csinálni és ott vagyok ahol a part szakad. Akkor megfogadtam,hogy soha többet, ha tehetem, akkor ilyen droid munkát nem, inkább akkor már kőműves mellett, mert kényes nem vagyok.

    Amikor érettségi előtt álltunk, akkor mondta az igazgató helyettesünk nekünk, hogy gyerekek higyjétek el, ne menjetek fősulira, ha eszetek van, akkor elmentek és szakmát tanultok, mert managerből Dunát lehet rekeszteni és alig akad becsületes vízszerelő, villanyszerelő, stb. Tudjátok mit? Igaza volt! Hálistennek engem úgy neveltek,hogy itthon bármit megcsinálok, a villamoshálózattól a vízig, de ha akad olyan amihez valamiért szakember kell, hát alig találni egy jót és főleg becsületest.

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz e=mc² #16 üzenetére

    Figy, 4 éve mikor néha elmentem segédmunkásnak, mert kellett egy kis plusz pénz, többet kerestem, mint most legálisan. Persze se biztosítás, se adó, se semmi. És itt a másik probléma, ami elvileg az államnak is akkora gond, mind nekem. Hogy egyáltalán nem látom,hogy van értelme adózni, fizetni a járulékokat, két nyugdíjpénztárt, mert úgyis bedől az egész mire én odajutok.

    Az a baj, ahogy azt a párom is mindig mondja,hogy nem úgy vagyok nevelve, mert én becsületesen bevallok mindent, soha nem basztam át még senkit, pedig lehet azt kéne. :W

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • Ivan15

    senior tag

    válasz e=mc² #21 üzenetére

    nem vicc, de alberletben amikor nyugdijas leszel könnyebben boldogulsz majd mint az öröklakasodan mert olcsobb -meg akkor is, ha az öröklakason nincs több hitel mert idöközben 25 ev alatt visszafizetted. Miert kell annyira a sajat lakas? Alberletben is lehet maradni sok evet, nem fog kirakni senki ha a szerzödest betartod. Aztan ha talalsz egy jobb alberletet egy jobb helyen, egy jobb hazban atköltözhetsz hamar. -ez a rugalmassag öröklakassal nem lehetseges-

    biker: "TV-ben megkérdeztek erről pár politikust, hogy nem tartanak-e attól, hogy innentől teljesen kockázatmentessé vált a lakáshitelezés? ha nem fizetek, akkor sincs semmi baj, jön a jó állambácsi és segít.
    Ne kérjétek, hogy leírjam a választ, mert nem tudtak rá válaszolni! Csak habogtak"
    nem hiszem, hogy kerdeseket elözetes egyeztetes es a politikus jovahagyasa nelkül feltennenek nekik

    [ Szerkesztve ]

  • Ivan15

    senior tag

    válasz e=mc² #24 üzenetére

    szeretheted a sajat tulajdont, de az albi olcsobb -es rugalmasabb. PL.: megveszel egy öröklakast vhol (25-30 ev alatt kifizeted) a 3. emeleten. Aztan 68 evesen mikor nyugdijba mesz latod, hogy nagyon megeröletetö felmenni -nincs lift mondjuk. Egy ilyen alberlet hamar felmondhato, örökl. nehezebben, illetekek sokba kerülnek egy valtasnal (ami veszteseg kidobott sok 100e Ft az ablakon) stb
    Vakegérke a különbseg a lakas vetelara amivel az öröklakas dragabb, ha a berleti dij a rezsivel =. A berleti dij több mint a rezsi de nem sokkal --az öröklakas ezzel a különbseggel dragabb (hosszutavon)

    [ Szerkesztve ]

  • Ivan15

    senior tag

    válasz e=mc² #29 üzenetére

    jo csak ne olyan öröklakast vegyel ami emeleten van, legyen lift a hazban különben költöznöd kell öregkorodra mire a lakast elvezhetned -ami nagy szivas lenne.

  • tkazmer

    addikt

    válasz e=mc² #24 üzenetére

    Ez a nemmind1, hogy hitellel 20-30-40 evig megrokonyodve, vagy hitel nelkul aprokat meg-meg takaritgatva.

    miért, a lakás nem megtakarítás? ugyanolyan befektetés, mintha bankbetétet, befektetési jegyet, életbiztosítást, akármi mást vennél.
    egy vidéki tanya esetében valóban nem lehet komoly árnövekedéssel számolni, sőt, az ilyen válságok, mint a mostani, is elég sokat rontanak a befektetés hozamán, de mint ahogy azt a lakáshitelek futamideje (akár 30-40 év ugye) is mutatja, ez egy hosszú távú befektetés, válságok pedig azért nem minden évben vannak.
    ha tehát mondjuk 7-8%-os hozammal (értéknövekedéssel) számolunk évente, akkor abból már fedezve van a hitel teljes költsége (most hirtelen számoltam 15millió ft hitelt 20 évre, a kalkulátor 7,56%-os THM-et állapított meg). a 7-8%-os hozam meg okosan megválasztva az ingatlan helyét, elérhető.
    végső soron tehát a hitel ingyen volt, hiszen a finanszírozás költségeit fedezte az ingatlan értéknövekedése.

    egy lakásbérletnél viszont az összes pénz amit bérleti díjként kifizetsz, "kidobott pénz", szolgáltatást és nem terméket vásárolsz érte. hiába tudsz tehát megtakarítani, mondjuk 20 év után az összes megtakarításod kevesebb lesz, mintha kifizetted volna a lakást (persze ha tőzsdeguru vagy és csak a tőkéd hiányzik akkor más a helyzet, de ez ritka) - annyiban van igazad, hogy egy bankbetét vagy egy befektetési jegy sokkal likvidebb formája a megtakarításnak, mintha egy lakásban lenne a pénzed.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • stangli

    senior tag

    válasz e=mc² #29 üzenetére

    Ezzel vitatkoznék, de nem teszem. Inkább olvasd el ezt a bejegyzést és gondolkodj el rajta...

  • tildy

    nagyúr

    válasz e=mc² #24 üzenetére

    Ivan15:

    Ha nyugdijas kort megerem, es alberletben kell laknom, akkor azt fogom gondolni, hogy ekkora szar eletet, mint amit leltem nem lehetett volna rosszabbul eltolteni. Ha nem tudok az utodaim szamara elfogadhato otthont teremteni, amit orokolhetnek, ami majdnan az ovek lesz, akkor nem lesz ertelme az eletemnek.

    Es ha a gyerek tesz az ingatlanodra , amit kiskunrocsogen hasznaltal, es amit szinte egy fabatkat sem er? mert szuleim ingatlanaval pl. igy vagyok. ( meg nem orokoltem emg szerencsere, de nem tudnek sokat kezdeni vele)

    Az alberleti dij kidobott penz, ennyi erovel a kaja is kidobott penz, hisz lehuzod a wcn, vagy a mobiltelefonalas dija is kidobott penz lenne.
    Nem, nem az. fizetsz egy osszeget, amiert kapsz egy szolgaltatast, tortenetesen azt, hogy van hol laknod. mobilnal is igy van, amig fizetsz , addig hasznalod, utana mar nem. En spec nem kotodom annyira targyakhoz , hogy ennyire ragaszkodnek sajat lakashoz.

    Ja es albi mellett sikerult mindig eleget felraraknom es befektetnem, mig ha ezt hitelbe gfizettem volna, akkor meg x evig se sajat lakasom nem lenne ( amig hitel van valamin,a ddig nem az enyem) , se megtakaritasom, mert legalabb duplaannyi lett volna a hitelem.

    Es megvalami: aki par eve vett lakast, es most adna el, mindenkitol hallom, milliokat bukik... Egy idoben igaz volt az emelkedes, de a lakasarak jo resze egy ideje mar stagnal , sot az utobbi idokben votl amikor csokkent is.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák