Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #9 üzenetére

    "...Szerintem morális problémáról van szó, amelyen változtatni kéne. Egyszerűen az emberekkel meg kell szerettetni a munkát, a munka gyümölcsének élvezetét..."

    En szeretek dolgozni. Teny, hogy nem mindegy, hogy mit, de szeretek, elvezem a munkamat. Egyetlen apro problemacska van: eselytelen hogy - ha egyaltalan talalok egy tarsat - legyen sajat lakas(om)unk (hazrol almodni sem merek). Meg hitelt sem kapok, mert nincs semmim!

    Az meg, hogy hitel nelkul elni... tenyleg kivaltsagosnak kell lenni ahhoz.

    Es itt van a legfobb problema, hogy abszolut nem latni azt, hogy ha meghuzzuk magunkat, ha igazan megfesziti magat az ember, akkor sem eri el azt a szintet, hogy elmondhassa magarol, " Igen, ezaz, Megcsinaltam!"

    A munkahoz a kedvet a munkaltato adhatja meg a jo fizetessel. Azt meg hulye lenne megtenni, mert ugyis van mas, aki ugyanannyiert (vagy kevesebbert) is elvegzi a munkat...

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #14 üzenetére

    Ezen rengeteget toprengtem ejszakankent, amikor nem jott alom, hogy mennyire elb...tam az egeszet...

    Vizvezetekszerelonek, tetofedonek, festonek kellett volna menni. Mondjuk gondolom nekik sem lehet konnyu, foleg hogy eloszor inasnak "kell" beallni... (felinformacio - ha valaki ismeros ilyen berkekben cafoljon)

    Viszont innen van egy fejlodesi lehetsoeg, mert csak es kizarolag rajtad mulik, hogy milyen munkat vegzel es joval "versenykepessebb" is a kereset.

    Csak jott a sok Tanulj vazze mert senkise lesz beloled szoveg, en meg meguntam hallgatni egy ido utan, igy most ott vagyok a hol a part szakad.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #17 üzenetére

    Es most Te mondtad ki a lenyeget, at atbaszast.

    Ha csak fele annyian mukodnenek legalisan a feketezo cegek/jomunkasemberek kozul, akkor az allamnak is jobb lenne, meg hosszu tavon mindenkinek, csak mindenki most azonnal akar mindent es le sem szarja mi lesz holnap.

    Azt varom mar, hogy egyszer kilukadjon a lufi, es bedoljon minden ugy igazan es akkor az alapjaibol kell felepiteni mindent (megspekelve akar meg vilaghaboruval is - globalisan nezve), viszont azt sajnos mar nem fogom megerni - no nem azert mert olyan oreg lennek mar - van egy olyan erzesem. De ez mar nagyon off.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #19 üzenetére

    Felreertelttel! En nem a hitel ellen vagyok! Sot a hitel a kell a gazdasaghoz, a fejlodeshez.

    De egy rohadt nyamvadt videki 8m Ft lakashoz is ?! Amit jo esetben 30 evig fizetnek (ha kapnek) .... Ezert nem lesz nekem soha sajat tulajdonom. Nem mernek belevagni (ha kapnek), mert ez a legnagyobb kockazat. Es ha csak egy iciripicirit hibazol oda az eleted.

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #19 üzenetére

    Uj gondolat:

    Jelenleg van 2 "kisebb" hitelem, amit felfogok szukseges rosszkent, ez havi 20k. Ha ezek nem lennenek, (mert utolag belegondolva fassag volt - diakhitel es szemelyi hitel) akkor abszolut nem aggodnek most az uj helyzetem miatt, hogy el kellett koltoznom alberletbe. Igy viszont azon aggodom, hogy most meg ki tudom fizetni a rezsit, de mi lesz telen, a hidegben, futesi szezon alatt?

    A hitel nelkul elni kivaltsagot pedig arra ertettem, hogy ha meglenne a sajat ingatlanom, ahol lakhatok ugy ahogy en akarok, es mas nem szol bele (gondolok itt a foberlore), nem kellene fizetnem se a torlesztot ( kb 50-60k lenne) sem az elberleti dijat (40k). Amibol azert azt gondolom, mar lehetne akar megtakaritani is. Nem pedig a grandiozus fejlesztesekre, vagy pedig az elnagyolt almok megvalositasara - irrealis hitelfevetel folosleges dolgokra/rosszul kalkulalt ingatlanra/stbstb.

    Ez a nemmind1, hogy hitellel 20-30-40 evig megrokonyodve, vagy hitel nelkul aprokat meg-meg takaritgatva.

    Ivan15:

    Ha nyugdijas kort megerem, es alberletben kell laknom, akkor azt fogom gondolni, hogy ekkora szar eletet, mint amit leltem nem lehetett volna rosszabbul eltolteni. Ha nem tudok az utodaim szamara elfogadhato otthont teremteni, amit orokolhetnek, ami majdnan az ovek lesz, akkor nem lesz ertelme az eletemnek.

    Az alberlet es a hitel azert kockazatos ilyen szempontbol mert tortenhet barmi, es egyszercsak nincs hol aludnod. Ez engem nagyon irrital, es elegge elszomorit. Ezert akarok/szeretnek (mai fejjel ugy gondolom, hogy sosem fogok) sajat tulajdont magamnak.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz Ivan15 #28 üzenetére

    Javaslom olvasd el meg parszor amirol szo volt, es gondolt at meg egyszer.

    Ha nem teszed meg, ez van, de velem nem fogod elhitetni azt, hogy egy alberlet egy egesz eletre vetitve olcsobb, mint egy lakas (hitellel is akar).

    Csak egy gyors szamolas atlag 40k /ho *12*43 (bar en eloszor csak 30-al szamoltam a hitelek futamideje miatt, es 43 mert most vagyok 25.) Az durvan 20,5M Ft. Ami elnagyolt, ertelmetlen, es inflacio-mentes szamolas. Szembern a 8millios lakassal ami ha nem a legjobb hitel eseten is 12M ft-ra jonne ki... 30 ev alatt!
    De legyen egy 14M Ft-os kis csaladi haz, ami ugyanezzel a hitellel 18-20M Ft.

    Inkabb ne folytassuk...

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #33 üzenetére

    Igen, a lakas is egyfajta megtakaritas, ezt sem vitatom.

    Amire gondoltam (elnezest kerek utolag is, hogy nem konkretan irtam le) az az, hogy teljesen mas ugy elni, hogy lakashiteled van, vagy mar eleve van egy tulajdonod, ahol elhetsz es nem fenyegeti veszely, hogy elveszithesd barminemu kulso hatas miatt (temreszeti csapas kivetelevel). Amikor nem arra gondolsz a fizudat megkapva, hogy akkor a harmada a lakashitel, a harmada a rezsi es akkor mennyi is marad minden masra? Arra, hogy nem kell azon aggodni, hogy mar megint felemeltek a benzin/kenyer/tej arat (jobbak nem jutottak eszembe) es hogy akkor egy kicsit kevesebbet ebbol, kicsit kevesebbet abbol, hogy azert megis maradjujnk kereteinken belul. (hozzatennem szigoruan zarojelben, hogy tobben vannak azok, akik vagy nem latjak be, vagy nem is akarjak bealtni, hogy van egy adott keretuk es minden honapban egyre negativabb lesz a merleguk).
    Arra, hogy hitel nelkul megtudnank-e vasarolni egy lakast, ahol lakhatunk. Egyszeruen, gordulekenyen, ha kell mindenfele kotelezettseg nelkul eladni, mashova koltozni. Hitel nelkuli vasarlas - hosszu tavu befektetes - meg nagyobbra tornaszhatja fel hozamot. Nem mellesleg melle lehet kisebb formaju megtakaritas is!

    Az alberleti dij kidobott penz, igen, ezert sem vagyok a hitel ellen, mert inkabb magamnak fizetnem, de nem tudom!
    1, azert, mert masfelszer magasabb lenne a torleszto, mint az alberlet,
    2, mert nem kapok nulla vagyonnal hitelt.

    Szep, boldog eletet mindannyiunknak.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

Új hozzászólás Aktív témák