Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #20 üzenetére

    elektromos ablakemelő kapcsolóját beszerelő szalagmunkásnak tudnia, hogy hogyan kell beszerelni az indexkart? - Ez nagyon egyszerű, jót tesz a munkamorálnak. Lásd pl az általad jónak tartott módszert alkalmazzák kínában és egyre másra lesznek öngyilkosok a dolgozók. A legjobb ha jópár feladatkörrel fel van ruházva az ember és azt körforgásban, mondjuk havi rendszerességgel felváltva csinálja. Szerintem legalább olyan fontos a munkamorál, mint a hatékonyság. Míg a jó morál hosszútávon kifizetődő, a monotonitás csak problémát szűl.

    Albérlet vs saját lakás. - Az albérletnek vannak jó oldalai. Bérelsz valamit, amire csak a bérleti díj van, ha elromlik a csap, akkor azt a főbérlő cseréli, legalábbis normális esetben. Ugyancsak jó esetben a festést, felújítást is olcsóbban meg lehet úszni, hisz ha te is fizeted, de jó esetben az egészet, rosszabb esetben nagy részét lelakhatod. Legalábbis nálunk ez működött. Mindezek mellett, ha mondjuk 3-4 éve laksz egy helyen és megviszket a főbérlőnek és a szerződésben meghatározott időn belül ki kell költöznöd, akkor az egy pár gyerekkel a nyakadon nem biztos, hogy olyan jól jön. Ahogy valószínűleg a gyerekeid biztonságérzetét is taccsra teszi, nem beszélve, hogy az eddigi megszokott barátaitól esélyes az elszakítás, hisz nem biztos,hogy a közelben pont megfelelőt tudsz bérelni.
    A másik dolog és szerintem ez a legfontosabb, hogy egy saját lakással tudod támogatni a gyereked életben való indulását. Előszőr is ha megszorulnál az iskoláztatás során, ami mondjuk egy egyetem esetén nem kis pénzt jelent, akkor van mire hitelt felvenni. Továbbá ha neki is eljön a saját élete, akkor sokkal jobban tudod támogatni, ha a fizetésed 40-50%-át nem viszi el a hitel. Sőt, ha lakást akar venni, akkor veheti a tiedre a jelzállogot, stb stb stb.
    És akkor én még le sem bontottam havi költségekre, csak morálisan néztem.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák