Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    :R

    Az a baj,hogy nyilatkozni sem lehet már ilyen témában. Nem is tudom,hogy meddig fogja ez a z írás húzni itt a ph-n. Sajnos... Én sem nyilatkozom többet a témában, mert annak jó vége nem lenne, a bicska így is nyitva a zsebembe.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Dr. Oid #2 üzenetére

    Jogos a felvetésed. Direkt nem pedzettem tovább a dolgot és csak röviden reagáltam, mert ennek a témának általában bann vagy topikzárás a vége. :)

    Annyit tudok hozzátenni a mostani rendszerhez röviden, hogy annak ellenére, hogy én nagyon keveset éltem a régi rendszerben, de most úgy látom a dolgokat, hogy azt hitetik el az emberrrel, a szülők a gyerekkel, stb. hogy "most csak rajtad múlik, nyitott a világ, tanulj, stb." De ez nem igaz. Bedarál a rendszer, elhülyít és hova tovább nehezebb kitörni a hitelekből, az eladósodásból. Az emberek képtelenek reális célokért reális gondolkodással tenni. Eléjük tett hiú ábrándokat kergetnek és eközben a bankokat, a felső befolyásos tízezer zsebét tömik.

    A felső 10ezret sem értem ám meg soha, hogy miért kell jellemtelen emberé lenni, hogy a megszerzett x100millió mellé még összeharácsoljon x100 milliót sok sok ember kárán. Mi az amit meg tud tenni 500millióval és nem teheti meg 100millióval? Azon kívül, hogy tudja hogy annyi van és közben a bankban csücsül a pénz és a bank használja, hogy kölcsön adja a kisembereknek és ezáltal ismét a kisembert kifosztja....

    Szal szvsz szánalom a mai rendszer és csak sajnálni tudom a még meg nem született gyerekemet.

    Legszivesebben felköltöznék a kárpátokba egy faházba. :) Aztán idelent meg mindenki csessze meg magát. :D

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #8 üzenetére

    Egy idős ismerős emlegette mindig azt a sztorit, ami annó az amerikai elnökkel esett meg. Sajnos nem nagyon emlékszem, hogy melyik elnökről van szó, de a lényeg megvan. Arról ment a tanácskozás, hogy milyen segélyt kapjon az egyik afrikai ország,mit adjanak, élelmiszert, stb. Erre mondta vagy az elnök vagy az elnök tanácsadója, hogy nem, nem halat kell adni, meg kell őket tanítani halászni.

    Ezt ahogy én látom ránk levetítve, úgy néz ki, hogy van egy halász réteg, aki a fogás egy részét leadja, annak egy még kisebb részét szétosztják azok között, akiknek eszük ágában sincs egyáltalán megtanulni halászni.

    Persze ez sarkítás és tényleg nem szeretnék cigánykérdésre kitérni, mert pl az életerős koldusok között kevés cigányt láttam. Szerintem morális problémáról van szó, amelyen változtatni kéne. Egyszerűen az emberekkel meg kell szerettetni a munkát, a munka gyümölcsének élvezetét, hogy jól érezze magát abban az esetben, hogy nem az egyszerűbb -elveszem a másét - utat választja és többnek érzi magát a magáért és másért tevéstől. De ez nem megy úgy, ha az állam nem segít, nem viszi lentebb az adót és nem hozza meg az adózási kedvet, stb. (Maga az államról, mint "személyekről, szervezetről" egyszer írtam már, ha kiváncsiak lennétek kifejtem az álláspontom. )

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz e=mc² #10 üzenetére

    Ezért jó,hogy legalább beszélünk róla, mert pl most én erre nem is gondoltam, de a felvetésed helytálló. :)

    És ha ebből kicsit tovább gondolkodom, akkor nemhiába látom azt,hogy pl a multik mindegyikénél olyan szintre le vannak bontva a feladatok, hogy bármikor bárki pótolható egy bármilyen területről érkező emberrel, akit 2 hétik tanítanak és utána ugyanúgy tudja csinálni. Leképzik direkt ilyen droid szintre, így bármikor bárki pótolható legyen.

    Én is így kezdtem és amikor már benőtt a fejem lágya kissé és pont elváltak útjaink az épp aktuális munkahelytől, akkor ébredtem rá, hogy k.rva kiszolgáltatott vagyok, mert azon terület olyan speciális részét csináltam, amit sehol máshol nem kell csinálni és ott vagyok ahol a part szakad. Akkor megfogadtam,hogy soha többet, ha tehetem, akkor ilyen droid munkát nem, inkább akkor már kőműves mellett, mert kényes nem vagyok.

    Amikor érettségi előtt álltunk, akkor mondta az igazgató helyettesünk nekünk, hogy gyerekek higyjétek el, ne menjetek fősulira, ha eszetek van, akkor elmentek és szakmát tanultok, mert managerből Dunát lehet rekeszteni és alig akad becsületes vízszerelő, villanyszerelő, stb. Tudjátok mit? Igaza volt! Hálistennek engem úgy neveltek,hogy itthon bármit megcsinálok, a villamoshálózattól a vízig, de ha akad olyan amihez valamiért szakember kell, hát alig találni egy jót és főleg becsületest.

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz e=mc² #16 üzenetére

    Figy, 4 éve mikor néha elmentem segédmunkásnak, mert kellett egy kis plusz pénz, többet kerestem, mint most legálisan. Persze se biztosítás, se adó, se semmi. És itt a másik probléma, ami elvileg az államnak is akkora gond, mind nekem. Hogy egyáltalán nem látom,hogy van értelme adózni, fizetni a járulékokat, két nyugdíjpénztárt, mert úgyis bedől az egész mire én odajutok.

    Az a baj, ahogy azt a párom is mindig mondja,hogy nem úgy vagyok nevelve, mert én becsületesen bevallok mindent, soha nem basztam át még senkit, pedig lehet azt kéne. :W

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    Hu de szep gondolatok. Alig varom hogy hazaerjek es reagaljak. Mobilrol restellem.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #20 üzenetére

    elektromos ablakemelő kapcsolóját beszerelő szalagmunkásnak tudnia, hogy hogyan kell beszerelni az indexkart? - Ez nagyon egyszerű, jót tesz a munkamorálnak. Lásd pl az általad jónak tartott módszert alkalmazzák kínában és egyre másra lesznek öngyilkosok a dolgozók. A legjobb ha jópár feladatkörrel fel van ruházva az ember és azt körforgásban, mondjuk havi rendszerességgel felváltva csinálja. Szerintem legalább olyan fontos a munkamorál, mint a hatékonyság. Míg a jó morál hosszútávon kifizetődő, a monotonitás csak problémát szűl.

    Albérlet vs saját lakás. - Az albérletnek vannak jó oldalai. Bérelsz valamit, amire csak a bérleti díj van, ha elromlik a csap, akkor azt a főbérlő cseréli, legalábbis normális esetben. Ugyancsak jó esetben a festést, felújítást is olcsóbban meg lehet úszni, hisz ha te is fizeted, de jó esetben az egészet, rosszabb esetben nagy részét lelakhatod. Legalábbis nálunk ez működött. Mindezek mellett, ha mondjuk 3-4 éve laksz egy helyen és megviszket a főbérlőnek és a szerződésben meghatározott időn belül ki kell költöznöd, akkor az egy pár gyerekkel a nyakadon nem biztos, hogy olyan jól jön. Ahogy valószínűleg a gyerekeid biztonságérzetét is taccsra teszi, nem beszélve, hogy az eddigi megszokott barátaitól esélyes az elszakítás, hisz nem biztos,hogy a közelben pont megfelelőt tudsz bérelni.
    A másik dolog és szerintem ez a legfontosabb, hogy egy saját lakással tudod támogatni a gyereked életben való indulását. Előszőr is ha megszorulnál az iskoláztatás során, ami mondjuk egy egyetem esetén nem kis pénzt jelent, akkor van mire hitelt felvenni. Továbbá ha neki is eljön a saját élete, akkor sokkal jobban tudod támogatni, ha a fizetésed 40-50%-át nem viszi el a hitel. Sőt, ha lakást akar venni, akkor veheti a tiedre a jelzállogot, stb stb stb.
    És akkor én még le sem bontottam havi költségekre, csak morálisan néztem.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz V.Stryker #34 üzenetére

    Had tegyek még hozzá egy gondolatot. Ha albérletben laksz, akkor véleményem szerint sokkal jobban hajlamos az ember a kitörésre, a kockáztatásra, mint amikor van egy lakása. Hisz nincs mit elvegyenek tőle, nincs mit kockáztasson. Míg egy saját lakással rendelkező ember sokkal óvatosabb és ritkábban vesz fel egy kölcsönt a lakásra,hogy abból próbáljon szerencsét, tehát valószínűleg nem Ő lesz, aki kiemelkedik az alsó közéosztályból. De ez csak egy lakás és mint a lakás majdhogynem kizárólagos vagyon esetén helytálló, de Magyarország nagy részére sajnos igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #37 üzenetére

    Hát ez az erkölcstelen világ. Mert mi a sz.r történik ha nem érik el a negyedévre kitűzőtt x száz milliós profitot? Nyávogni fognak a részvényesek, hogy a tervezett 50 milliárdja helyett, csak 47milliárd tudatára v.rheti ki? Ennyi...

    Mert ha még népjóléti célokról lenne szó, de nem...néhány lelkiszegény kapzsisága csak.

    Hova ez az állandó k.rva nagy sietség mindenbe? mindenki rohan, stresszel, ahelyett,hogy megállna egy percre...de ehhez több kell.

    Nemrég volt egy halálközeli élményem...kicsit átértékelődtek bennem a dolgok és habár a nagy része az idővel a régi lett, van ami megmaradt. Mindenkinek az kéne félévente, valami ami kizökkenti és rájön, hogy mi az érték, minek van értelme és mi mesterségesen gerjesztett igény, vagy nevezzük akárhogy.

    Megyek is lefeküdni, mert már felidegeltem magam. :)

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz biker #66 üzenetére

    HÁt ezt adjátok ki és az új törlesztője egyrésze meg is van. :) Bárcsak ilyen egyszerű lenne mi? :D

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz biker #68 üzenetére

    Ezért írtam, hogy csak egy idealista fikció. :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák