Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #8 üzenetére

    Egy idős ismerős emlegette mindig azt a sztorit, ami annó az amerikai elnökkel esett meg. Sajnos nem nagyon emlékszem, hogy melyik elnökről van szó, de a lényeg megvan. Arról ment a tanácskozás, hogy milyen segélyt kapjon az egyik afrikai ország,mit adjanak, élelmiszert, stb. Erre mondta vagy az elnök vagy az elnök tanácsadója, hogy nem, nem halat kell adni, meg kell őket tanítani halászni.

    Ezt ahogy én látom ránk levetítve, úgy néz ki, hogy van egy halász réteg, aki a fogás egy részét leadja, annak egy még kisebb részét szétosztják azok között, akiknek eszük ágában sincs egyáltalán megtanulni halászni.

    Persze ez sarkítás és tényleg nem szeretnék cigánykérdésre kitérni, mert pl az életerős koldusok között kevés cigányt láttam. Szerintem morális problémáról van szó, amelyen változtatni kéne. Egyszerűen az emberekkel meg kell szerettetni a munkát, a munka gyümölcsének élvezetét, hogy jól érezze magát abban az esetben, hogy nem az egyszerűbb -elveszem a másét - utat választja és többnek érzi magát a magáért és másért tevéstől. De ez nem megy úgy, ha az állam nem segít, nem viszi lentebb az adót és nem hozza meg az adózási kedvet, stb. (Maga az államról, mint "személyekről, szervezetről" egyszer írtam már, ha kiváncsiak lennétek kifejtem az álláspontom. )

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz tkazmer #8 üzenetére

    a kockazatokkal termeszetesen tisztaban vagyok es voltam, de oszinten: nem tunik indokolatlannak a a masfelszeres elteres a valsag elotti es utani reszletekben? ami ugye utolagos szerzodesmodositas kereteben lett megallapitva, hogy eselyed se legyen semmit tenni.

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #19 üzenetére

    Felreertelttel! En nem a hitel ellen vagyok! Sot a hitel a kell a gazdasaghoz, a fejlodeshez.

    De egy rohadt nyamvadt videki 8m Ft lakashoz is ?! Amit jo esetben 30 evig fizetnek (ha kapnek) .... Ezert nem lesz nekem soha sajat tulajdonom. Nem mernek belevagni (ha kapnek), mert ez a legnagyobb kockazat. Es ha csak egy iciripicirit hibazol oda az eleted.

    Ambulimax Provider

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #19 üzenetére

    Uj gondolat:

    Jelenleg van 2 "kisebb" hitelem, amit felfogok szukseges rosszkent, ez havi 20k. Ha ezek nem lennenek, (mert utolag belegondolva fassag volt - diakhitel es szemelyi hitel) akkor abszolut nem aggodnek most az uj helyzetem miatt, hogy el kellett koltoznom alberletbe. Igy viszont azon aggodom, hogy most meg ki tudom fizetni a rezsit, de mi lesz telen, a hidegben, futesi szezon alatt?

    A hitel nelkul elni kivaltsagot pedig arra ertettem, hogy ha meglenne a sajat ingatlanom, ahol lakhatok ugy ahogy en akarok, es mas nem szol bele (gondolok itt a foberlore), nem kellene fizetnem se a torlesztot ( kb 50-60k lenne) sem az elberleti dijat (40k). Amibol azert azt gondolom, mar lehetne akar megtakaritani is. Nem pedig a grandiozus fejlesztesekre, vagy pedig az elnagyolt almok megvalositasara - irrealis hitelfevetel folosleges dolgokra/rosszul kalkulalt ingatlanra/stbstb.

    Ez a nemmind1, hogy hitellel 20-30-40 evig megrokonyodve, vagy hitel nelkul aprokat meg-meg takaritgatva.

    Ivan15:

    Ha nyugdijas kort megerem, es alberletben kell laknom, akkor azt fogom gondolni, hogy ekkora szar eletet, mint amit leltem nem lehetett volna rosszabbul eltolteni. Ha nem tudok az utodaim szamara elfogadhato otthont teremteni, amit orokolhetnek, ami majdnan az ovek lesz, akkor nem lesz ertelme az eletemnek.

    Az alberlet es a hitel azert kockazatos ilyen szempontbol mert tortenhet barmi, es egyszercsak nincs hol aludnod. Ez engem nagyon irrital, es elegge elszomorit. Ezert akarok/szeretnek (mai fejjel ugy gondolom, hogy sosem fogok) sajat tulajdont magamnak.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #20 üzenetére

    elektromos ablakemelő kapcsolóját beszerelő szalagmunkásnak tudnia, hogy hogyan kell beszerelni az indexkart? - Ez nagyon egyszerű, jót tesz a munkamorálnak. Lásd pl az általad jónak tartott módszert alkalmazzák kínában és egyre másra lesznek öngyilkosok a dolgozók. A legjobb ha jópár feladatkörrel fel van ruházva az ember és azt körforgásban, mondjuk havi rendszerességgel felváltva csinálja. Szerintem legalább olyan fontos a munkamorál, mint a hatékonyság. Míg a jó morál hosszútávon kifizetődő, a monotonitás csak problémát szűl.

    Albérlet vs saját lakás. - Az albérletnek vannak jó oldalai. Bérelsz valamit, amire csak a bérleti díj van, ha elromlik a csap, akkor azt a főbérlő cseréli, legalábbis normális esetben. Ugyancsak jó esetben a festést, felújítást is olcsóbban meg lehet úszni, hisz ha te is fizeted, de jó esetben az egészet, rosszabb esetben nagy részét lelakhatod. Legalábbis nálunk ez működött. Mindezek mellett, ha mondjuk 3-4 éve laksz egy helyen és megviszket a főbérlőnek és a szerződésben meghatározott időn belül ki kell költöznöd, akkor az egy pár gyerekkel a nyakadon nem biztos, hogy olyan jól jön. Ahogy valószínűleg a gyerekeid biztonságérzetét is taccsra teszi, nem beszélve, hogy az eddigi megszokott barátaitól esélyes az elszakítás, hisz nem biztos,hogy a közelben pont megfelelőt tudsz bérelni.
    A másik dolog és szerintem ez a legfontosabb, hogy egy saját lakással tudod támogatni a gyereked életben való indulását. Előszőr is ha megszorulnál az iskoláztatás során, ami mondjuk egy egyetem esetén nem kis pénzt jelent, akkor van mire hitelt felvenni. Továbbá ha neki is eljön a saját élete, akkor sokkal jobban tudod támogatni, ha a fizetésed 40-50%-át nem viszi el a hitel. Sőt, ha lakást akar venni, akkor veheti a tiedre a jelzállogot, stb stb stb.
    És akkor én még le sem bontottam havi költségekre, csak morálisan néztem.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #33 üzenetére

    Igen, a lakas is egyfajta megtakaritas, ezt sem vitatom.

    Amire gondoltam (elnezest kerek utolag is, hogy nem konkretan irtam le) az az, hogy teljesen mas ugy elni, hogy lakashiteled van, vagy mar eleve van egy tulajdonod, ahol elhetsz es nem fenyegeti veszely, hogy elveszithesd barminemu kulso hatas miatt (temreszeti csapas kivetelevel). Amikor nem arra gondolsz a fizudat megkapva, hogy akkor a harmada a lakashitel, a harmada a rezsi es akkor mennyi is marad minden masra? Arra, hogy nem kell azon aggodni, hogy mar megint felemeltek a benzin/kenyer/tej arat (jobbak nem jutottak eszembe) es hogy akkor egy kicsit kevesebbet ebbol, kicsit kevesebbet abbol, hogy azert megis maradjujnk kereteinken belul. (hozzatennem szigoruan zarojelben, hogy tobben vannak azok, akik vagy nem latjak be, vagy nem is akarjak bealtni, hogy van egy adott keretuk es minden honapban egyre negativabb lesz a merleguk).
    Arra, hogy hitel nelkul megtudnank-e vasarolni egy lakast, ahol lakhatunk. Egyszeruen, gordulekenyen, ha kell mindenfele kotelezettseg nelkul eladni, mashova koltozni. Hitel nelkuli vasarlas - hosszu tavu befektetes - meg nagyobbra tornaszhatja fel hozamot. Nem mellesleg melle lehet kisebb formaju megtakaritas is!

    Az alberleti dij kidobott penz, igen, ezert sem vagyok a hitel ellen, mert inkabb magamnak fizetnem, de nem tudom!
    1, azert, mert masfelszer magasabb lenne a torleszto, mint az alberlet,
    2, mert nem kapok nulla vagyonnal hitelt.

    Szep, boldog eletet mindannyiunknak.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #37 üzenetére

    Hát ez az erkölcstelen világ. Mert mi a sz.r történik ha nem érik el a negyedévre kitűzőtt x száz milliós profitot? Nyávogni fognak a részvényesek, hogy a tervezett 50 milliárdja helyett, csak 47milliárd tudatára v.rheti ki? Ennyi...

    Mert ha még népjóléti célokról lenne szó, de nem...néhány lelkiszegény kapzsisága csak.

    Hova ez az állandó k.rva nagy sietség mindenbe? mindenki rohan, stresszel, ahelyett,hogy megállna egy percre...de ehhez több kell.

    Nemrég volt egy halálközeli élményem...kicsit átértékelődtek bennem a dolgok és habár a nagy része az idővel a régi lett, van ami megmaradt. Mindenkinek az kéne félévente, valami ami kizökkenti és rájön, hogy mi az érték, minek van értelme és mi mesterségesen gerjesztett igény, vagy nevezzük akárhogy.

    Megyek is lefeküdni, mert már felidegeltem magam. :)

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • danih

    addikt

    válasz tkazmer #43 üzenetére

    De nem fogják, mert egy pénzügyileg képzett társadalom - nos khm hát őket nehezebb palira venni, és ez senkinek sem áll érdekében :DDD

Új hozzászólás Aktív témák