Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Dr. Oid #2 üzenetére

    Jogos a felvetésed. Direkt nem pedzettem tovább a dolgot és csak röviden reagáltam, mert ennek a témának általában bann vagy topikzárás a vége. :)

    Annyit tudok hozzátenni a mostani rendszerhez röviden, hogy annak ellenére, hogy én nagyon keveset éltem a régi rendszerben, de most úgy látom a dolgokat, hogy azt hitetik el az emberrrel, a szülők a gyerekkel, stb. hogy "most csak rajtad múlik, nyitott a világ, tanulj, stb." De ez nem igaz. Bedarál a rendszer, elhülyít és hova tovább nehezebb kitörni a hitelekből, az eladósodásból. Az emberek képtelenek reális célokért reális gondolkodással tenni. Eléjük tett hiú ábrándokat kergetnek és eközben a bankokat, a felső befolyásos tízezer zsebét tömik.

    A felső 10ezret sem értem ám meg soha, hogy miért kell jellemtelen emberé lenni, hogy a megszerzett x100millió mellé még összeharácsoljon x100 milliót sok sok ember kárán. Mi az amit meg tud tenni 500millióval és nem teheti meg 100millióval? Azon kívül, hogy tudja hogy annyi van és közben a bankban csücsül a pénz és a bank használja, hogy kölcsön adja a kisembereknek és ezáltal ismét a kisembert kifosztja....

    Szal szvsz szánalom a mai rendszer és csak sajnálni tudom a még meg nem született gyerekemet.

    Legszivesebben felköltöznék a kárpátokba egy faházba. :) Aztán idelent meg mindenki csessze meg magát. :D

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • biker

    nagyúr

    válasz Dr. Oid #2 üzenetére

    ne haragudj, egy 41nm-est vettünk újonnan, 10% önerővel forintra 2004-ben, és 58e a hitel HUF alapon.
    hogy lenne egy 50nm lakásé 100e Ft CHF alapon?
    az durván azt jelenti, hogy kb 12m Ft a hitel rajta? ez hogy jön ki?

    anno ez chf-re 44 lett volna
    most lenne 65e körül.
    vagyis 5 évig nyertem volna havi 16ezret, majd egy évig bukok havi 12-őt, még 4x-esen pozitív a mérleg

    bizony nem mindenki munkanélkülin tengődő adócsaló, akinek az ilyesmi bizony gondot okozhat.

    havi 2450Ft a munkanélküliségi törlesztési biztosítás, amit fizetünk, 6 hónapig segít, ha munkanélküli lenne a törlesztő.
    erre sem sajnálom...

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz Dr. Oid #6 üzenetére

    ok, csak így nehéz értékelni a leírtakat.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz Dr. Oid #12 üzenetére

    símán lehet extrém futamidő és csatolt szolgáltatás esetén.

    pl halasztott tőketörlesztés esetén 1-3-5 évig nem is törlesztesz tőkét, csak kamatot fizetsz, ilyen esetben az is lehet, hogy 3 év fizetés után 30%-al nagyobb a tartozásod, mint felvételkor :(

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • tkazmer

    addikt

    válasz Dr. Oid #12 üzenetére

    feltételezem, hogy a speciális és nem publikus hitelkonstrukciódban vagy a bank vagy te nagyobb kockázatot vállalt(ál) a szokásosnál, nyilván egy esetleges nagyobb profit reményében. jelen esetben a bank kasszírozza a nagyobb profitot.
    ha ugyanolyan kockázatot vállaltatok mindketten mint a normál hitelkonstrukcióknál, akkor meg megint te voltál a hunyó, hogy miért nem a normál hitelt vetted fel, aminél azért feltehetően ilyen gondjaid nem lennének.

    (#10) e=mc²
    Az meg, hogy hitel nelkul elni... tenyleg kivaltsagosnak kell lenni ahhoz.
    nem fogod elhinni, de a legkiváltságosabbaknak is rengeteg hitelük van, csak ők nem tízezreket/százezreket hanem milliókat, tízmilliókat, százmilliókat törlesztenek. és ugyanúgy befektetési célra veszik fel, mint bárki más, aki lakást vásárol; más kérdés, hogy a legtöbb embernek 1 lakása van egyszerre, és ennek kiválasztásánál esetleg a befektetési szempontok kevésbé fontosak, de ennek nem kell így lennie, illetve ez teljesen független bármilyen átlagfizetéstől.
    a hitel tehát nem rossz, hülyeség, ha valaki a hitelt mint mumus kezeli.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák