Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    válasz V.Stryker #14 üzenetére

    Ezen rengeteget toprengtem ejszakankent, amikor nem jott alom, hogy mennyire elb...tam az egeszet...

    Vizvezetekszerelonek, tetofedonek, festonek kellett volna menni. Mondjuk gondolom nekik sem lehet konnyu, foleg hogy eloszor inasnak "kell" beallni... (felinformacio - ha valaki ismeros ilyen berkekben cafoljon)

    Viszont innen van egy fejlodesi lehetsoeg, mert csak es kizarolag rajtad mulik, hogy milyen munkat vegzel es joval "versenykepessebb" is a kereset.

    Csak jott a sok Tanulj vazze mert senkise lesz beloled szoveg, en meg meguntam hallgatni egy ido utan, igy most ott vagyok a hol a part szakad.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • tkazmer

    addikt

    válasz V.Stryker #14 üzenetére

    való igaz, hogy egy multinál a nagyon leegyszerűsített feladatkörök miatt tényleg olyan részfeladatokat csinál egy dolgozó, amitől, ha elmegy onnan, tényleg úgy érzi, hogy ott van, ahol a part szakad.
    de ennek nem (csak) az a lényege, hogy bármikor bárki pótolható legyen, hanem egyszerűen így hatékony a termelés, teszem azt egy autógyárban miért kellene az elektromos ablakemelő kapcsolóját beszerelő szalagmunkásnak tudnia, hogy hogyan kell beszerelni az indexkart?
    elég sok dolog játszik itt, nyilván azzal, hogy a többség pótolható, a befektető minimalizálja a kockázatát (az esetleges termeléskimaradást), de csak ettől még nem lesz eredményesebb a működés, ahhoz az is kell, hogy hatékonyan menjen a termelés. a (költség)hatékonyságba meg nem fér bele, hogy a fentebb említett két dolgozó egymás munkáját végezni tudja.

    amúgy való igaz, hogy sok a manager, sok a jogász, sok a HR, PR szakember, de szerintem éppen ez az, ami kihívássá teszi az ezeken a területeken történő elhelyezkedést: csak a legjobbak maradhatnak bent. pénz ugyanis továbbra is van, de nyilván csak annak a kevés embernek jut, aki el tud helyezkedni.
    aki meg nem szereti a kihívásokat, ne akarjon manager lenni. egy cég vagy egy cég egy részének vezetése ugyanis nem kis kihívás.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák