Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    válasz tkazmer #33 üzenetére

    Igen, a lakas is egyfajta megtakaritas, ezt sem vitatom.

    Amire gondoltam (elnezest kerek utolag is, hogy nem konkretan irtam le) az az, hogy teljesen mas ugy elni, hogy lakashiteled van, vagy mar eleve van egy tulajdonod, ahol elhetsz es nem fenyegeti veszely, hogy elveszithesd barminemu kulso hatas miatt (temreszeti csapas kivetelevel). Amikor nem arra gondolsz a fizudat megkapva, hogy akkor a harmada a lakashitel, a harmada a rezsi es akkor mennyi is marad minden masra? Arra, hogy nem kell azon aggodni, hogy mar megint felemeltek a benzin/kenyer/tej arat (jobbak nem jutottak eszembe) es hogy akkor egy kicsit kevesebbet ebbol, kicsit kevesebbet abbol, hogy azert megis maradjujnk kereteinken belul. (hozzatennem szigoruan zarojelben, hogy tobben vannak azok, akik vagy nem latjak be, vagy nem is akarjak bealtni, hogy van egy adott keretuk es minden honapban egyre negativabb lesz a merleguk).
    Arra, hogy hitel nelkul megtudnank-e vasarolni egy lakast, ahol lakhatunk. Egyszeruen, gordulekenyen, ha kell mindenfele kotelezettseg nelkul eladni, mashova koltozni. Hitel nelkuli vasarlas - hosszu tavu befektetes - meg nagyobbra tornaszhatja fel hozamot. Nem mellesleg melle lehet kisebb formaju megtakaritas is!

    Az alberleti dij kidobott penz, igen, ezert sem vagyok a hitel ellen, mert inkabb magamnak fizetnem, de nem tudom!
    1, azert, mert masfelszer magasabb lenne a torleszto, mint az alberlet,
    2, mert nem kapok nulla vagyonnal hitelt.

    Szep, boldog eletet mindannyiunknak.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

Új hozzászólás Aktív témák