Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #29 üzenetére

    Értelek. Az aRM valóban nem gyárt (még ha én is így írtam, nem erre gondoltam).

    Megtépázhatja, persze, a kérdés már csupán az, hogy mikor? 1-2 éven belül bizonyosan nem. Én csak erről az időszakról beszélek. a Cloud korántsem terjed olyan őrült módon, mint ahogyan vizionálták páran. az MS azure egyelőre stagnál (bugzik is), A JoliCloud példája pedig mutatja, hogy ingyenesen sem annyira "kelendő". Cloudban gondolkodni még nem érdemes. Enterprise vagy állami vonalon pedig végképp. Márpedig ez utóbbi igen nagy szelet és mindenhol x86 PC-k vannak ezen a vonalon.

    Teljesítmény kérdésében persze hangzatos az ARM teljesítménye, és az 1080p matricák is 3-4"-os kis kütyükön, de vajon ugyanezt meg tudják akkor is tenni, ha egy 24"os monitoron egy 10 Mbps+ (ez teljesen átlagos) 1080p filmet nézek? Erre még nincs példa, teszt, stb. Márpedig amíg ez gondot okoz vagy a flash, amit szintén teljes képernyőben is tudni kellene futtatni, addig egy netezős, max. kevés és egyszerű Office fájlos rendszernél többet nem lehet kihozni belőle, hiába az alacsony fogyasztás. Ez pedig a netbookok kategóriája, ahol az Atom most fejlődött éppen egyet ismét. Ide betörni, helyet foglalni, terjeszkedni, népszerűvé lenni idő - évek.

    Az Android jelenleg is kint lévő verziói a Google szerint sem kellően optimalizáltak tabletekre, akkor hogyan várhatnánk el ezt a rendszert egy netbookra? Ennek is idő kell - egy vagy több gyártó, aki mögé áll, teszteli, piacra dobja

    A notebookokat nem feltétlenül keverném ide, mert azok teljesítményét meg sem közelíti az egyelőre még csak tervekben vagy fejlesztés alatt álló, de erősnek beharangozott új ARM SoC-ok. A lakossági PC eladások csökkenését nem látom, de nem szabad csak a lakosságban gondolkodni, mert volumenben a nagyvállalati, állami piac is hatalmas.

    Szóval én csak azt mondom, hogy ez az nV bejelentés szép és jó, de mire beigazolódik, a Tegra pár verzióját még bejelentik. :)

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #39 üzenetére

    A Cloud nálad merült fel és igazad van, ez egyáltalán nem köthető csak az ARM-hoz. Én csak azt sugalltam, hogy még gyerekcipőben jár ez a dolog.

    Hogy a netbooknál erősebb gépre szükség van-e? Nem tudom pontosan alátámasztani, bár jó volna egy ilyen irányú felmérést megnézni, de remélem, hogy ma még igen.

    Az ARM-ban lévő GPU-k tudnak 1080p-t, csak kérdés, hogy ezt 3-4 vagy akár 7"-nál nagyobb képernyőmérettel is tudják-e? Ha nem, akkor a maximum, amit elérhetnek, a netbookok szintje.

    Az én nézetemben a notebook PC, csak mobil, úgyhogy ebben nem tudok másként nyilatkozni, mint eddig, de értem, amit írsz.

    Milyen jó kis eszmecsere, nem? :D

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #46 üzenetére

    Az marketing duma. Először is egy 40 Mbps teljes film pontosan egy BD, amit kétlem, hogy felmásolna valaki SD kártyára. Másodsorban épp a Tegra kapcsán merült fel, hogy a Boxeebox mégsem tudna minden HD-t lejátszani... érdekes, de nem indokolták meg tesztekkel, így csak érdekesség.

    Egyetlen tesztet, bemutatót sem láttam, ami ugyan nem feltételezi, hogy nem tudna, de elég erős kétségeim vannak azt illetően, hogy egy PowerVR elbírna vele. Épp az iPad volt az eklatáns példa, hogy 1024-es felbontás fölött romlik a teljesítmény. Igaz, ezt 3D-s játékokra írták, de egy erősebb HD sem marad el sokkal kihasználásban a játékoktól ezeken a rendszereken.

    Az sem mindegy tehát, hogy m ekkora kijelzőt tud egyáltalán meghajtani egy GPU, mert míg a PC-nél természetes, hogy 2K fölé mehet, ezeknél ez még nem egyértelmű. Márpedig 3"-on és akár csak 24"-on is óriási különbség van. Többszöröse a megjelenítendő képpontok száma az utóbbinál.

    Azóval szép egy mobiltelefonon az 1080p logó, de önmagában ezek csupán félig-meddig marketing értékű plusz feature-ök, amiket rájuk aggatnak. A Tegra 2 ebből a szempontból elég jó lehet, bár konkrét teszteredményt erről sem közöltek sehol eddig.

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #48 üzenetére

    Értelek. A GPU és a dedikált médiafeldolgozó jelen esetben ugyanaz - legalábbis amiről én írtam eddig. Egy SoC-ba manapság ezek férnek bele, de nem elképzelhetetlen, hogy egy külön dedikált egységet kapjon a rendszer. Nem telefonra, tabletre gondolok, hanem a ma használatos megjelenítő chipekre ARM processzorok mellett. Létre lehetne hozni speciális célhardvert csak HD lejátszására, de arra ott vannak a kis médiaboxok, amik egy ION-nal szépen elboldogulnak mindennel. Kódolásra vannak is eszközök, kártyák, de azok sem SoC rendszerek. Egyelőre technikai akadályai is vannak az egész dolognak, ahogy én látom. Egyébként igen, a megjelenítéssel (is) van gond.

    Dare2Live:
    A nettopokat, netbookokat a tabletek megszorongathatják, mert újak, érdekesek, viszonylag erősek hozzá, de feljebb nem igen jutnak szerintem. A PC piac pedig eléggé szerteágazó ahhoz, hogy azt jelentősen befolyásolni lehessen ma még - szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák