Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    Nem tudom összerakni a címet a cikkel. Hogy jönnek ide a PC-k? Az ARM azért még nem tart egy mai Intel vagy egy AMD teljesítményénél és ilyen helyzet belátható időn belül nem is igen áll elő.

    Az más kérdés, hogy az alsóbb, gyengécske szegmens rovására mehet az ARM és az is látszik, hogy az nV most erre a piacra utazik, de a PC-ket megtépázni? Érdekes az analógia...

    Az meg már végképp csak egy dolog, hogy mit mond Jen-Hsun Huang. Egy ilyen konferencián mi mást mondana? :)

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Abu85 #3 üzenetére

    és TESCO-Zsömle:

    Azért valljuk be, egyelőre nincs szó semmiféle tépázásról. Ráadásul a tabletek nem az alsóbb kategóriás PC-vel, netbookal "versenyeznek". Mint én is írtam, talán az alját tudják súrolni, de nem hinném, hogy az ARM 1-2 éven belül betörne tömegesen a HTPC, nettop, netbook piacra. Persze lehet, hogy én tévedek. :)

    Az okostelefon nem ugyanaz a kategória, mint egy PC... ez már túl távoli, elvont szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz smkb #10 üzenetére

    Amíg az MS szava meghatározó és a legtöbb rendszert ők adják el, addig az ARM a PC-ken nem lesz jelentős. Ha fel is fejlődik erőben egy alsó kategóriás notihoz, netbookhoz, ne adj isten integrált PC-hez, rögtön felvetődik az oprendszer kérdése. Hivatalokban, bankokban nem fognak egykönnyen technológiát váltani és a vásárlók zöme sem fog a Windows-ról lemondani. Szerintem új irányt nyithat az ARM pár éven belül Androiddal vagy mással karöltve, de a hódítás még messze van.

  • stevve

    nagyúr

    válasz hakosh #17 üzenetére

    Van: az architektúra. Az ARM SoC-okat gyárt, ami nem vethető egyértelműen össze egy x86 CPU+alaplap párossal. :(

    Fidel76:
    Az MS máris "gondolkodik" ARM-ban, de nem is ez a legnagyobb probléma. A Windows (nem CE) jelenlegi formájában nem alkalmas ARM-ra. Ezért 1-2 éven belül biztosan nem oldahtó meg az áttérés, illetve jelenleg nincs sem pletyka, sem bejelentés ezen a téren senkitől. Én csak eddig látok, nem is jósolnék a jövőre vonatkozóan.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Sanyix #21 üzenetére

    Érdekes nézet. 386-on nyiss meg Word 2010-ben egy doksit. 25 MHz, amikor egy Atom mellett is néha elgondolkodik. :DDD

    Szerintem az átlag netezik, filmet néz, doksikat olvasgat, tanul, játszik, csetel, stb. Erre jó egy Android is, persze, nagyjából. Csakhogy a nagyjából az átlagnak sem elég. Ráadásul mekkora kijelzőn kellene működnie az egész rendszernek? Mert az Android biztosan nem fog jelenleg nagy felbontást kínálni, mint ahogy egy PowerVR sem hajt meg egy 22"-os monitort. A maximum egy netbook... ami azért nem épp a legvastagabb szegmens és amúgy is mindenhol megy a sírás, hogy a netbookok kihalóban vannak a tabletek, notik és a "magas" árak miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz hakosh #24 üzenetére

    Nem a szokásos felállás van, de persze, HDD-t meg tud hajtani és USB is van. Simán jó tabletbe, de alaplapba nem kell betenni, mert nem az NB-SB-CPU felállás van. Itt minden egy lapkára van integrálva.

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #29 üzenetére

    Értelek. Az aRM valóban nem gyárt (még ha én is így írtam, nem erre gondoltam).

    Megtépázhatja, persze, a kérdés már csupán az, hogy mikor? 1-2 éven belül bizonyosan nem. Én csak erről az időszakról beszélek. a Cloud korántsem terjed olyan őrült módon, mint ahogyan vizionálták páran. az MS azure egyelőre stagnál (bugzik is), A JoliCloud példája pedig mutatja, hogy ingyenesen sem annyira "kelendő". Cloudban gondolkodni még nem érdemes. Enterprise vagy állami vonalon pedig végképp. Márpedig ez utóbbi igen nagy szelet és mindenhol x86 PC-k vannak ezen a vonalon.

    Teljesítmény kérdésében persze hangzatos az ARM teljesítménye, és az 1080p matricák is 3-4"-os kis kütyükön, de vajon ugyanezt meg tudják akkor is tenni, ha egy 24"os monitoron egy 10 Mbps+ (ez teljesen átlagos) 1080p filmet nézek? Erre még nincs példa, teszt, stb. Márpedig amíg ez gondot okoz vagy a flash, amit szintén teljes képernyőben is tudni kellene futtatni, addig egy netezős, max. kevés és egyszerű Office fájlos rendszernél többet nem lehet kihozni belőle, hiába az alacsony fogyasztás. Ez pedig a netbookok kategóriája, ahol az Atom most fejlődött éppen egyet ismét. Ide betörni, helyet foglalni, terjeszkedni, népszerűvé lenni idő - évek.

    Az Android jelenleg is kint lévő verziói a Google szerint sem kellően optimalizáltak tabletekre, akkor hogyan várhatnánk el ezt a rendszert egy netbookra? Ennek is idő kell - egy vagy több gyártó, aki mögé áll, teszteli, piacra dobja

    A notebookokat nem feltétlenül keverném ide, mert azok teljesítményét meg sem közelíti az egyelőre még csak tervekben vagy fejlesztés alatt álló, de erősnek beharangozott új ARM SoC-ok. A lakossági PC eladások csökkenését nem látom, de nem szabad csak a lakosságban gondolkodni, mert volumenben a nagyvállalati, állami piac is hatalmas.

    Szóval én csak azt mondom, hogy ez az nV bejelentés szép és jó, de mire beigazolódik, a Tegra pár verzióját még bejelentik. :)

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #39 üzenetére

    A Cloud nálad merült fel és igazad van, ez egyáltalán nem köthető csak az ARM-hoz. Én csak azt sugalltam, hogy még gyerekcipőben jár ez a dolog.

    Hogy a netbooknál erősebb gépre szükség van-e? Nem tudom pontosan alátámasztani, bár jó volna egy ilyen irányú felmérést megnézni, de remélem, hogy ma még igen.

    Az ARM-ban lévő GPU-k tudnak 1080p-t, csak kérdés, hogy ezt 3-4 vagy akár 7"-nál nagyobb képernyőmérettel is tudják-e? Ha nem, akkor a maximum, amit elérhetnek, a netbookok szintje.

    Az én nézetemben a notebook PC, csak mobil, úgyhogy ebben nem tudok másként nyilatkozni, mint eddig, de értem, amit írsz.

    Milyen jó kis eszmecsere, nem? :D

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #46 üzenetére

    Az marketing duma. Először is egy 40 Mbps teljes film pontosan egy BD, amit kétlem, hogy felmásolna valaki SD kártyára. Másodsorban épp a Tegra kapcsán merült fel, hogy a Boxeebox mégsem tudna minden HD-t lejátszani... érdekes, de nem indokolták meg tesztekkel, így csak érdekesség.

    Egyetlen tesztet, bemutatót sem láttam, ami ugyan nem feltételezi, hogy nem tudna, de elég erős kétségeim vannak azt illetően, hogy egy PowerVR elbírna vele. Épp az iPad volt az eklatáns példa, hogy 1024-es felbontás fölött romlik a teljesítmény. Igaz, ezt 3D-s játékokra írták, de egy erősebb HD sem marad el sokkal kihasználásban a játékoktól ezeken a rendszereken.

    Az sem mindegy tehát, hogy m ekkora kijelzőt tud egyáltalán meghajtani egy GPU, mert míg a PC-nél természetes, hogy 2K fölé mehet, ezeknél ez még nem egyértelmű. Márpedig 3"-on és akár csak 24"-on is óriási különbség van. Többszöröse a megjelenítendő képpontok száma az utóbbinál.

    Azóval szép egy mobiltelefonon az 1080p logó, de önmagában ezek csupán félig-meddig marketing értékű plusz feature-ök, amiket rájuk aggatnak. A Tegra 2 ebből a szempontból elég jó lehet, bár konkrét teszteredményt erről sem közöltek sehol eddig.

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #48 üzenetére

    Értelek. A GPU és a dedikált médiafeldolgozó jelen esetben ugyanaz - legalábbis amiről én írtam eddig. Egy SoC-ba manapság ezek férnek bele, de nem elképzelhetetlen, hogy egy külön dedikált egységet kapjon a rendszer. Nem telefonra, tabletre gondolok, hanem a ma használatos megjelenítő chipekre ARM processzorok mellett. Létre lehetne hozni speciális célhardvert csak HD lejátszására, de arra ott vannak a kis médiaboxok, amik egy ION-nal szépen elboldogulnak mindennel. Kódolásra vannak is eszközök, kártyák, de azok sem SoC rendszerek. Egyelőre technikai akadályai is vannak az egész dolognak, ahogy én látom. Egyébként igen, a megjelenítéssel (is) van gond.

    Dare2Live:
    A nettopokat, netbookokat a tabletek megszorongathatják, mert újak, érdekesek, viszonylag erősek hozzá, de feljebb nem igen jutnak szerintem. A PC piac pedig eléggé szerteágazó ahhoz, hogy azt jelentősen befolyásolni lehessen ma még - szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz ClioRS #52 üzenetére

    Látom, nem olvastad el, amit írtam... Nem Atomról írtam ezt a mondatot, de talán ezt később ki is fejtettem. Az Atomnak versenytársa az ARM, de nem írom le újra az egész történetet. :)

    Depression:
    A cím mellett a cikket is elolvastad?

    Ha azt vesszük, a szegmensek mindig változnak egymáshoz képest és ennyi erővel a mosógépek piacát is megtépázhatja az ARM és az okostelefonok is (amúgy változott a cím, nem? Eredetileg ARM volt a telefonok helyén... jó csel, így már tényleg senki nem érti az 1. hsz-t sem :) ), mert bizonyára sűrűbben vesznek a népek telefont, mint mosógépet. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák