Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fecow #29 üzenetére

    Értelek. Az aRM valóban nem gyárt (még ha én is így írtam, nem erre gondoltam).

    Megtépázhatja, persze, a kérdés már csupán az, hogy mikor? 1-2 éven belül bizonyosan nem. Én csak erről az időszakról beszélek. a Cloud korántsem terjed olyan őrült módon, mint ahogyan vizionálták páran. az MS azure egyelőre stagnál (bugzik is), A JoliCloud példája pedig mutatja, hogy ingyenesen sem annyira "kelendő". Cloudban gondolkodni még nem érdemes. Enterprise vagy állami vonalon pedig végképp. Márpedig ez utóbbi igen nagy szelet és mindenhol x86 PC-k vannak ezen a vonalon.

    Teljesítmény kérdésében persze hangzatos az ARM teljesítménye, és az 1080p matricák is 3-4"-os kis kütyükön, de vajon ugyanezt meg tudják akkor is tenni, ha egy 24"os monitoron egy 10 Mbps+ (ez teljesen átlagos) 1080p filmet nézek? Erre még nincs példa, teszt, stb. Márpedig amíg ez gondot okoz vagy a flash, amit szintén teljes képernyőben is tudni kellene futtatni, addig egy netezős, max. kevés és egyszerű Office fájlos rendszernél többet nem lehet kihozni belőle, hiába az alacsony fogyasztás. Ez pedig a netbookok kategóriája, ahol az Atom most fejlődött éppen egyet ismét. Ide betörni, helyet foglalni, terjeszkedni, népszerűvé lenni idő - évek.

    Az Android jelenleg is kint lévő verziói a Google szerint sem kellően optimalizáltak tabletekre, akkor hogyan várhatnánk el ezt a rendszert egy netbookra? Ennek is idő kell - egy vagy több gyártó, aki mögé áll, teszteli, piacra dobja

    A notebookokat nem feltétlenül keverném ide, mert azok teljesítményét meg sem közelíti az egyelőre még csak tervekben vagy fejlesztés alatt álló, de erősnek beharangozott új ARM SoC-ok. A lakossági PC eladások csökkenését nem látom, de nem szabad csak a lakosságban gondolkodni, mert volumenben a nagyvállalati, állami piac is hatalmas.

    Szóval én csak azt mondom, hogy ez az nV bejelentés szép és jó, de mire beigazolódik, a Tegra pár verzióját még bejelentik. :)

Új hozzászólás Aktív témák