Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #35 üzenetére

    A cloud önmagában nem függ szerintem össze az arm-mal, a mai arm rendszerek véleményem szerint már nem olyan gyengék, hogy cloud nélkül használhatatlanok lenének. Inkább a jelenlegi szolgáltatás modell nem működik cloud(webes szolgáltatások) nélkül, de ez nem arm specifikus.
    A térhódításuknak az időtávja jó kérdés, én sem hinném, hogy 1-2 éven belül komolyabban teret tudnak hódítani x86-os ellenfeleik kárára, viszont 3-5 éves távlatban már nagyon is elképzelhetőnek tartom. Gondoljunk csak bele kb 3 éve hol volt az iphone, android, illetve hogy néztek ki az okostelefonok, vagy akárcsak hányan hallottak az ARM-ról. (Ettől függetlenül persze lehet, hogy nem így lesz.) Válllalati szférában egyelőre nem tudom hol tudnának betörni a smartphone-okon kívül.

    Sajnos nem értek komolyabban a videotechnikához, és az arm rendszereket sem olyan mélyrehatóan ismerem, hogy erről egyértelműen nyilatkozzak. Viszont úgy tudom, hogy ezek a SoC-ok dedikált médiaprocesszort kapnak, így még ha általános utasításként erőből nem is tudják megcsinálni, cél hardverrel megtudják. Itt például azt írják, hogy már 1 éve volt olyan arm SoC, ami tudott blu-ray minőségű videót lejátszani, hogy ez mennyire igaz, vagy mennyire nem azt nem tudom.
    Kicsit általánosabban reagálva, a kérdés az, hogy az embereknek szükségük van-e netbooknál erősebb gépre, ha a HD videólejátszás megvan oldva? Én erre nem tudom a választ, illetve csak annyit, hogy van akinek nincs, hogy az ilyen emberek száma eléri- a kritikus tömeget azt majd az idő eldönti.

    Az android mögé most nagyon sokan beálltak/beállnak kvázi nincs más alapon, többek közt korábbi pc gyártók is. Ebből kifolyólag úgy gondolom, ha hagyományos PC alapú kezelőfelületre lesz szükség, lesz rá. Én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, hogy tényleg szükség lesz rá.

    A notebookokat csak mint analógia említettem, meg, hogy teret hódítottak a desktop PC-ktől amint áruk, és teljesítményük versenyképes lett. Itt, az 1.1-es fejezetben elég jól látszik szerintem, hogy a 2000-es évek elején/közepén a desktop eladások szépen tetőztek majd csökkentek, várhatóan csökkenni fognak. Ezzel párhuzamosan a mobile PC (főleg notebook) eladások a 2000-es évek elején nagyon megnőttek és folyamatosan nőnek, várhatóan továbbra is nőni fognak. Egyébként piaci statisztikák nélkül is bőven megfigyelhető a jelenség, például biztos találkoztál olyanokkal akik nem vettek már új desktop gépet, csak notebookot, munkahelyeken is sok helyen már notebookot adnak, hogy azon dolgozzanak az alkalmazottak. Egyébként notebookok piacát nézve én itt is érzek némi piaci veszélyt, ha azt az állítást elfogadjuk, hogy az emberek elég nagy részének nincs szüksége egy netbooknál erősebb számítási kapacitásnál. Persze azt itt is aláírom, hogy várhatóan nem 1-2 éven belül lesz.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák