Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz stevve #1 üzenetére

    Pl. ha okostelefont vagy tabletet veszel netbook helyett. Az eléggé fájdalmas a PC-s piacnak. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz stevve #1 üzenetére

    Az analógia abból fakad, hogy -mint minden más piac esetében- a forgalom zömét az alsó szintek adják. Olyan ez, akár a piramis. Ha a tetejéből vágsz pár centit az fel se tűnik. De ha az aljából... Lásd nVidia és az integrált GPU-k esete. Az integráltaké, melyekkel az Intel a GPU-piac felét birtokolja...

    Abu: Nem úgy volt, hogy a Netbook az nem PC? Mert a Netbookok támadásánál is a PC-t temette a sajtó... Akkor most hogy is van ez? :U (Akár csak a tabletek és a konzolok kapcsán)

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • .mf

    veterán

    válasz stevve #1 üzenetére

    Nekem is kicsit fura, hisz itt a RISC piacán belüli pozícióra gyúr; max. úgy tudom értelmezni, hogy az egyes emberek számítástechnikai cikkekre szánt keretén belül a most felfutott tabletek és a fokozatosan terjeszkedő okostelefonok egyre nagyobb szeletet hasítanak ki, a PC-s alkatrész-vásárlások rovására.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • smkb

    őstag

    válasz stevve #11 üzenetére

    Igen, pontosan... jelenleg szerintem sokkal inkább kiegészítő kütyüknek használják ezeket, nem pedig PC helyettesítőnek.

  • Fidel76

    tag

    válasz stevve #11 üzenetére

    Win 8 ahogy olvastam ARM-en is fut majd. Mondjuk ez 2-3 év mire kijön, de ez is azt mutatja, hogy még az MS is komolyan veszi az ARM-ok előretörését és dinamikus fejlődését, ami az M$-nek is + bevétel.
    Gondolom M$ nem látná szivesen az Android térhódítását az ő piacán, mert a 2 piac már összeért.

  • hakosh

    tag

    válasz stevve #20 üzenetére

    Értelek, de elvileg kiokosítható lenne ilyen téren, nem? Végülis az USB-s HDD-k is csatlakoztathatók egyes router-ekre. Itt egyébkén már egyáltalán nem a szokásos cpu+north bridge+south bridge és társai felállás van?

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #35 üzenetére

    A cloud önmagában nem függ szerintem össze az arm-mal, a mai arm rendszerek véleményem szerint már nem olyan gyengék, hogy cloud nélkül használhatatlanok lenének. Inkább a jelenlegi szolgáltatás modell nem működik cloud(webes szolgáltatások) nélkül, de ez nem arm specifikus.
    A térhódításuknak az időtávja jó kérdés, én sem hinném, hogy 1-2 éven belül komolyabban teret tudnak hódítani x86-os ellenfeleik kárára, viszont 3-5 éves távlatban már nagyon is elképzelhetőnek tartom. Gondoljunk csak bele kb 3 éve hol volt az iphone, android, illetve hogy néztek ki az okostelefonok, vagy akárcsak hányan hallottak az ARM-ról. (Ettől függetlenül persze lehet, hogy nem így lesz.) Válllalati szférában egyelőre nem tudom hol tudnának betörni a smartphone-okon kívül.

    Sajnos nem értek komolyabban a videotechnikához, és az arm rendszereket sem olyan mélyrehatóan ismerem, hogy erről egyértelműen nyilatkozzak. Viszont úgy tudom, hogy ezek a SoC-ok dedikált médiaprocesszort kapnak, így még ha általános utasításként erőből nem is tudják megcsinálni, cél hardverrel megtudják. Itt például azt írják, hogy már 1 éve volt olyan arm SoC, ami tudott blu-ray minőségű videót lejátszani, hogy ez mennyire igaz, vagy mennyire nem azt nem tudom.
    Kicsit általánosabban reagálva, a kérdés az, hogy az embereknek szükségük van-e netbooknál erősebb gépre, ha a HD videólejátszás megvan oldva? Én erre nem tudom a választ, illetve csak annyit, hogy van akinek nincs, hogy az ilyen emberek száma eléri- a kritikus tömeget azt majd az idő eldönti.

    Az android mögé most nagyon sokan beálltak/beállnak kvázi nincs más alapon, többek közt korábbi pc gyártók is. Ebből kifolyólag úgy gondolom, ha hagyományos PC alapú kezelőfelületre lesz szükség, lesz rá. Én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, hogy tényleg szükség lesz rá.

    A notebookokat csak mint analógia említettem, meg, hogy teret hódítottak a desktop PC-ktől amint áruk, és teljesítményük versenyképes lett. Itt, az 1.1-es fejezetben elég jól látszik szerintem, hogy a 2000-es évek elején/közepén a desktop eladások szépen tetőztek majd csökkentek, várhatóan csökkenni fognak. Ezzel párhuzamosan a mobile PC (főleg notebook) eladások a 2000-es évek elején nagyon megnőttek és folyamatosan nőnek, várhatóan továbbra is nőni fognak. Egyébként piaci statisztikák nélkül is bőven megfigyelhető a jelenség, például biztos találkoztál olyanokkal akik nem vettek már új desktop gépet, csak notebookot, munkahelyeken is sok helyen már notebookot adnak, hogy azon dolgozzanak az alkalmazottak. Egyébként notebookok piacát nézve én itt is érzek némi piaci veszélyt, ha azt az állítást elfogadjuk, hogy az emberek elég nagy részének nincs szüksége egy netbooknál erősebb számítási kapacitásnál. Persze azt itt is aláírom, hogy várhatóan nem 1-2 éven belül lesz.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #44 üzenetére

    Írtam, hogy nem értek a videotechnikához, de ezt most nagyon nem értem. Azt írják az általam linkelt oldalon, hogy 1080p ,40Mbps bitrátájú h.264 filmeket képes lejátszani.
    Hogyan van befolyással a lejátszási képességre a kijelző méret? Amikor először írtad, arra gondoltam, hogy azt mondod, hogy oké, hogy tudják az 1080p-t, de alacsony bitrátával, ami ugye minél nagyobb a kijelző méret annál jobban kiütközik. De igazából 40Mbps bitrátát nem mondanék olyan alacsonynak, lévén hogy Blu-ray bitrátaként reklámozzák az oldalon. Ha valamit rosszul tudok akkor kérlek javíts ki.

    Szerintem is jó, és azért is érdekel, mert én jelentős változást várok a nem túl távoli jövőben a személyihez kapcsolódó számítógépek piacán (mobil, nomád, és desktop, vagy TV és egyéb nem mobilis eszközök), és kíváncsian várom, hogy vajon mi lesz valójában.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #47 üzenetére

    Tovább értetlenkednék ha nem gond.
    Nem tudok elmenni amellett, hogy te továbbra is smartphone, illetve tablet rendszerekről beszélsz. Én pusztán csak ARM SoC-okra gondolok, tehát, az hogy tételezzük fel, hogy ezekbe a mobil készülékekbe költség/energiahatékonysági szempontból gyengébb képességű dekódolókat raknak, önmagában nem szabja meg az elvi határokat. Azt hiszem értem, hogy arra utalsz, hogy 3"-on még nincs 1080p kijelző így kevesebb képpontot kell megjeleníteni, míg 24"-on már meg kell mind az 1080 sort. Én úgy gondolom, viszont hogy ha a film eleve 1080p akkor a dekódolást arra az információmennyiségre kell elvégezni, majd megjelenítéskor elhagyni a megfelelő pontokat, hogy jól skálázódjon a kisebb felbontású kijelzőn. Ebből nekem, úgy látszik, hogy kisebb kijelző esetén nem spórolunk számítást a 24" kijelzőhöz képest, azonos videót feltételezve, de lehet, hogy rosszul tudom.
    A másik, hogy végig a GPU-k, dekódolási sebességéről, teljesítményéről beszélsz. Ami szép jó rugalmas dolog. Viszont én végig dedikált médiaprocesszorokról beszéltem, ami kétségtelenül rugalmatlan, viszont úgy gondolom, hogy lényegesen gyorsabb/energiatakarékosabb lehet egy GPUnál. Ezért úgy gondolom, hogy mondjuk egy cél h.264 dekóder chippel az a teljesítmény elérhető, ami ma GPU-kkal nem. (legyen az szoftveres, vagy hardveres korlát).
    Persze az más dolog, ha a GPU eleve nem tudja kezelni az 1080 sort, mert akkor hiába tudjuk feldolgozni mind az 1080 pontot ha nem tudjuk kiküldeni a kijelzőre. Én itt azonban inkább üzleti/felhasználási területi korlátokat látok, mintsem elvi/technikai.
    Teszteket sajnos én sem láttam. :(

    Nyergeld meg a nagyot

  • Denzelii

    csendes tag

    válasz stevve #50 üzenetére

    Az A9 nem csak lejátszani képes a HD-t, hanem 1080p-ben rögzíteni is. Biztos lehetsz benne, hogyha rögzíteni tudja, gond nélkül le is játsza.
    (persze ezt célhw-al teszi, nem prociból izomból.) Az meg hogy 3" os a monitor vagy 24" nem számít. A felbontás számít. )
    De a te analógiád szerint amúgy ezen régen túl van: az A8-al 720p-s videót 42" os Tv-n lehet lejátszani szaggatás nélkül. 42" vs 24" ... érted. Gondolom 100" is menne, ha rákötöd :)
    Samsung Wave -el videót kitolod TV-re, és kész.
    (720pben a Wave rögzít is, szaggatás nélkül, ezzel tele van a net. Az A9pedig sokkal erősebb az A8-nál)

    Az A9 teljesítményre nagyon is elég a mai PC-s feladatok (mondjuk irodait átlag helyett, abban a videó, net, email word is benne van) nagy részére. És az A9-ből már jelentettek be 2Ghz -st is, passzív hűtéssel, ebből egy kis desktop PC anyunak és a gyereknek töredék fogyasztással nagyon is komoly alternatíva lesz a piacon.
    Illetve ARM megy majd Tv-be, media lejátszóba, házi média szerverbe, telefonba, tabletba (ezekre vagy már termék van, vagy bejelentés), de Intel lesz a desktopba, akkor azért az egy elég komoly piaci tényező lesz (ezzel párhuzamosan a nethasználat áttevődik tvre vagy tabletre, azaz a pc használat csökken), hogy háztartásonként 7-8 ARM 1-2 Intel.

    (Mive az ARM nem gyárt procit, ezért így azt nézni hogy az A9 bírja-e az 1080p lejátszást értelmetlen, mivel minden - szinte - licenszelő egyedi procit rak össze. Lesz belőle 1 magos 1Ghz -s, ami nem viszi majd el, meg lesz belőle 2magos 2Ghz -s, hw gyorsítással, ami elviszi.)

    D.

  • ClioRS

    őstag

    válasz stevve #1 üzenetére

    "Az ARM azért még nem tart egy mai Intel vagy egy AMD teljesítményénél és ilyen helyzet belátható időn belül nem is igen áll elő."

    Azért ezt így nem jelenteném ki, nézd csak meg ezt: [link]

    Lejátszáshoz annyit, hogy az N8 a "szar" (nem a legújabb és leggyorsabb proci a világon) ARM11-es procival, igaz 3D gyorsító segítségével, de gond nélkül le fog játszani 720p-t, mindegy, milyen tv-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák