Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz alamuszi #323 üzenetére

    "Szerintem egy hasonló eszköznél teljesen irreleváns, hogy hány éves technológiát tartalmaz, a lényeges kérdés sokkal inkább a használati érték. Az amerikai árakkal összehasonlítva pedig egyik Magyarországon kapható notebook/telefon/stb. sem éri meg, ugyanis ott nem csak a mac-ek olcsóbbak, hanem hasonló arányban az összes többi notebook is."

    Értem, tehát ez akkor egy nagyon jól használható eszköz mindennapi feladatokra. Szerintem egy nagyon jól használható eszköz alapfeladatokra. Az pedig nem egyenlő a mindennapi feladatokkal.

    "Bárki, akinek tetszik és van rá pénze. Szerintem az embereknek jobban bejön kinézetre az Air, mint az általad említett gépek - különösen a Lenovo, ami nekem is nagyon bejön, de eddig én még nem találkoztam olyan emberrel, aki átlag felhasználó és tetszett volna a Thinkpad dizájnja."

    Ez teljesen igaz, de ugye akkor ez nem egyenlő a nagyon jó minőséggel, a szuper használhatósággal és egyebekkel, mert ugye ki mit szokott meg. A ThinkPad Corporate Business gép nem mizu pistikének készült, mint az MacBook AIR.

    "Kuporgatni bármilyen drága kategóriájú notebook-ra hülyeség. (Meg ez általában bármilyen termékre igaz, ami 1-2 év alatt elveszíti értékének a felét és a garanciaidőn túli meghibásodás gyakorlatilag gazdasági totálkár, legyen az telefon, asztali gép, akármi)"

    Azért ezzel egy 20 ezres gépparkot felügyelő System Admin vitatkozna én is. Ez max a konzumer kategóriára igaz ami olcsó, de az Apple-ra még az sem mondható el, hogy olcsó, de a jó support, meg hosszú garancia sem.

    "Hű, te igazi pro lehetsz, mert csak az a számítógép használat, amit te csinálsz, aki nálad kevesebb processzor művelettel gyötri a gépét, az csak villogni vette, nem is használja igazán, ugye?"

    Aha nekem van kettő Windows Server 2008 R2-m, amit üzemeltetek csak egy két példa RDP7.x, SMB2 stb, hogyan csatlakozzal mac,en keresztül hozzá, EDIUST használok utómunkára, ja az nem fut Mac-en. Ja nagy PRO vagyok :D Ezek alap dolgok. Vannak Linux szerverek is amit üzemeltetek na oda jó.

    "Érdekes, én ismerek szakembereket, akik Macbook-al tolják, olyat is, akinek nincs is Windows-os gépe otthon. Sőt, kapaszkodj meg, rám is lehet mondani, hogy szakember vagyok, oszt' ha megengedhetném magamnak, akkor valószínűleg én is valamilyen Mac gépet használnék."

    Semmi gond amit mondtam azt tartom most is amit a Mac tud, azt jól tudja, amit meg nem, azzal meg mit kezdjen egy szakember.

    Nem PRO vagy nem PRO kérdése egyszerűen a Mac adott feladatokra korlátozottan vagy nem használható, lehet vitatkozni.... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák