Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    válasz Sirandrish #114 üzenetére

    Megnéztem pár eladást a Bethesda játékaiból. A Skyrim az eladott 20 millióval és a Fallout 4 a 14 millióval tényleg szépen néznek ki, de ha mellé rakunk pár másikat is:
    - Uncharted 4: 16 millió
    - Marvel's Spiderman: 13 millió
    - God of War: 12 millió
    - Horizon Zero Dawn: 10 millió

    A számok nem tudom mennyire aktuálisak még, mert a Wikipédiáról néztem. De így is látszik hogy az Elder's Scrolls játékok lehet monumentálisak content-et nézve, de ez egy réteg játék erősen! Előző generáció óta árulják a Skyrim-et, ami az eddig legjobban fogyó ES cím és úgy nézve már a 20 millió nem sok. A Fallout 4 eladásai viszont már tényleg szép teljesítmény, mert az current gen cím és viszonylag rövid idő alatt hozott akkora profitot. Viszont a Bethesda többi játéka jó ha eléri a 3-4 millió kópiát. Gyakorlatilag pár jó IP-t vett ezzel a Microsoft, amik 5-10 évente szoktak megjelenni. Az nem akkora pénz már, ha olyan stúdiók mellé rakja az ember, akik 2-3 éves (netán éves) játék periódusokkal tarolnak.

    Sokan úgy csinálnak mintha a Treyarch-ot vették volna meg. Közben meg a Bethesda nem több mint egy szép emlék a régi időkből. Egyedül ami tényleg ér valamit a mai sztenderdekkel szemben az az ID tech! Brutál látványos és jól optimalizált az engine-jük.

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák