Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mazsika

    őstag

    Sziasztok!
    Szia Szirty!

    Siemens S7-300-as plcn szeretnem a pid controllert hasznalni (aminek a szirty oldalan is van egy példaprogija). Arrol lenne szo, hogy van egy egyszeru keringo korom egy tartallyal, es ezen a keringo koron kellene melegiteni a vizet egy analog goz szeleppel hocserelon keresztul. Ez igazabol nem is lenyeg, a lenyeg hogy a hocserelo kimeneten x fokot kell tartani, ez mukodik is szepen teljesen addig amig a keringo korrol el nem engedi a rendszer a vizet valamerre. Ekkor a tartalyt ujra megtolti hideg vizzel, ez megindul a keringo koron, es nagyon lekapja a hocserelo utani homersekletet. Foleg mivel a goz mar alig van nyitva, mert mar csak tarotta a homersekletet. Ekkor a hideg viztol a pid szabalyzo teljesen megzavarodik es lezarja a szelepet, sot el akar menni minuszba is. Ahogy neztem a fb parametereit a hibajel kimenet negativ ertek. Illetve azt hiszem a prop tag erteke is.
    Sajnos print screent nem csinaltam. Majd kedden tudok esetleg. Probaltam 'leresetelni' a szabalyzot, de minden hasztalan volt ahogy visszakapcsoltam ugyanugy allt az egesz. Reset alatt azt ertem, hogy a complete restart bitet 1be tettem a p i d bekapcsolasahoz szukseges biteket pedig toroltem...
    Mi lehet a hiba ill., hogy lehetne ezt megoldani, kikuszobolni? Ill hogy lehet restartolni ezt a szabalyzot?
    Remelem ertheto voltam, bocsi a hosszu szövegert.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Dáccsika

Új hozzászólás Aktív témák