Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz < CyberBob > #39937 üzenetére

    "Elhiszem, hogy neked jó volt én is megnéztem és nem tetszett ettől persze mindenki azt vesz amit akar."

    Hidd el, én sem az igénytelenségemről vagyok híres és én nem csak "megnéztem", hanem ezt használtam éveken át. A vásárlás előtt én is "megnéztem" jópár modellt (2005-től kezdve úgy 2-3 éven keresztül olvastam és néztem az új készülékeket párhuzamosan) és így esett a választásom arra, amire, tekintve, hogy a fullHD-anyagok akkor még a kanyarban sem voltak. Aki meg átjött hozzám (zömmel LCD-tulajok), azoknak mind koppant az álla a földön a képminőség láttán (SD-ből is, majd később HD-ből is) - egyébként az adott típus mai napig az egyik legjobb HD-Ready modell.

    "Engem csak a gyártók költségcsökkentése zavar ami az ilyen értelmetlen téglalap alakú pixelekhez vezet."

    A felbontás ilyen értékre történő beállítása szerintem nem költségcsökkentő mechanizmus, hanem pusztán technológiai kérdés, pont azért került rá sor, mert a Pana is belátta, hogy fölösleges erőltetni az 1366x768-at, mivel az SD-felbontástól messzebb van, így rosszabb képet ad, mint az 1024x768, márpedig aki HD-Ready-t vesz, az feltehetőleg zömmel SD-t néz, képarányt tekintve meg ugyanúgy nem lesz pixelhelyes a képed, mint ahogy az 1024x768-nál sem, SD-forrásról és 720p forrásról sem. A pixelek alakjából meg tényleg semmit nem érzékelsz normál nézési távolságból, hacsak nem a képernyő előtt ülve bámulod.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák