Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #11046 üzenetére

    "Letöltöttem egy 1 gigás 24 sorozat egyik részét tesztnek, mkv-s kiterjesztésű.
    Nem volt átütő a siker, összehasonlítottam egy defying gravity 370megás avi kiterjesztésű videóval, és ugyanolyan a minősége.
    "

    Hát, én nem tudom milyen beállításokat használsz, de azért egy 1 GB-os .mkv 24 epizód (ami 720p, tehát 1280x720) és ugyanannak az Xvid verziója (ami általában 624x352) között azért elég jelentős különbség van. Ennek még D-Sub-on való összekötés esetén is ordítani kell, ez még HDMI nélkül is ordító különbség.

    "És van sok más avi filmem nagyon jó méretben, aminek HD felbontása van, egyszerű dvdrip vagy HDTV van a nevükbe írva."

    Na, ha valami DVD-rip, akkor az kapásból nem lehet HD-felbontás, mivel a DVD natív felbontása 720x576i, szóval ez már egy ellentmondás, de egyébként a HDTV megjelölést tartalmazó sorozatepizódok sem feltétlen HD felbontásúak.

    Az .mkv-k általában 720p vagy 1080p felbontásúak szoktak lenni, a mezei avi-k pedig a 720p-s felbontásértéket sem érik el (pl. a 24 Xvid általában 624x352).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák