Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    Második felvonás!

    Előzmény:
    Otthoni hálózat és internet megosztás Archívum I. - [link]

    Ebben a topicban is beindult a kezdő hsz bővítése, thx emitter.
    Ha van valami jó leírásod amit érdemesnek találsz arra hogy bekerüljön , küld el nekem mailben (Batman) és megnézem én is.

    +++++++++++++++++++

    Hálózati szereplők:
    - internet, router (csak vezetékes,wlan), és PC-k (akár xbox is).
    - wlan router konfigurálása alatt érdemes a UTP kábelel csatlakozni a routerhez!

    Az otthoni hálózatos környezet kialakítását kezdjük egy sematikus ábrával:

    WLAN esetén + egy antenna az ábrán a routerre.

    A fő elem a router (ez egy olyan „switch”, ami képes az internetmegosztására).
    Ha nem akarunk internetet megosztani, csak otthoni hálózatot szeretnénk, akkor a legegyszerűbb mezei router elég nekünk a gyári konfigurációjával (ilyenkor elég lenne egy switch, de ha a jövőnkre gondolunk – hátha lesz net - érdemesebb a routerbe beruházni, valamint mezei switchnél kézzel kell a gépeket felkonfigurálni).
    A gépeket beállítjuk automatikus ip kérésre (dhcp - hálózati kártyán jobb klikk, tulajdonságok, ott középen tcpip, majd megint tulajdonságok, és ez alatt az ip cím automatikus kérése). Már van is egy élő hálózatunk. Ez a LAN (helyi hálózat) játékokra már elég. Sőt, ha a windows tűzfalán (én végig microsoft környezetet tételezek fel az egyszerűség kedvéért) engedélyezzük a fájlmegosztást, akkor már elérjük a lanon lévő többi gépet.
    A hálózat tesztelésének alapja ipconfig és ping barátunk. Kell egy parancssor nekünk (startmenü - futtatás - cmd , majd enter). Itt, ha beírjuk, hogy ipconfig és adunk egy entert, akkor kiírja a gép az ip címünket, az alhálózati maszkot, és az átjárót (router esetén innét tudjuk, hogy milyen címen érjük el az eszközt). Ezt tegyük meg a másik hálózatba kötött gépen is. A működést úgy tudjuk csekkolni, ha az egyik gép parancssorába beírjuk, hogy ping és a másik gép ip címét akkor veszteség nélkül kell visszajönnie a csomagoknak.
    Valami ilyesmit kell látnunk (a képen a routert pingeltem):

    Ha internetet szeretnénk megosztani, akkor ugye mennie kell a helyi hálónak (különben nem fog a net osztódni) valamint be kell állítani a routert, hogy eredeti céljának megfelelően működjön. Bekötése látszik a fenti ábrán.

    Amit itt leírok, az esetek nagyon-nagy hányadában működik - finomságokra csak nagyvonalakban térek ki, arra ott a fórum.
    Tehát, mindegy, min jön a net, az belemegy egy "modem"be, amiből kijön egy utp kábel. ezt a kábelt kell a router wan portjába tenni.
    Az esetek nagy részében ADSL internetről beszélünk (ők elvben nem szűrik a MAC címet - lásd később) amihez a szolgáltató ad egy belépési név jelszó párost.
    Be kell lépni a router setupjába, és beállítani. Ehhez kell nekünk egy web böngésző, ahová címnek beírjuk a routerünk ip címét (fentebb említett ipconfig módszer, ill. a router doksijában benne kell lennie, jellemzően 192.168.x.1). Első belépéshez van a doksiban név/jelszó páros. Véleményem szerint ezt érdemes megváltoztatni. Előny: wlan esetén a szomszéd nem zárhat ki minket a routerünkből a default jelszóval. Hátrány, ha nem jegyezzük meg a jelszót, magunkat zárjuk ki. Tehát izlés szerint...
    Általában minden routernek van quick setupja. Alaphangon ez nekünk elég.
    Bekéri, hogy milyen netünk van (adslnél PPPOE-t válasszunk), nextre kéri a login nevet jelszót (ez a szolgáltatói szerződésben van - általában név@szolgaltao.hu és véletlengenerált jelszó) és elvileg finish után újraindul a router, és van netünk.
    Ha olyan netünk van, ami statikus ip, vagy dhcp (dinamikus ip) akkor a quick setupban ezeket válasszuk. DHCP-s net esetén elvben nincs teendőnk, statikus ipnél pedig kézzel kell kitölteni a szolgáltatói szerződésben megadott ip cím, alhálózati maszk (subnet mask), átjáró (gateway) és DNS beállításokat.
    Ilyen esetben szükségünk lehet még a MAC cím (számítógépünk fizikai címe) klónozására. Ez akkor kell, ha a gépünkhöz volt rendelve az internet. Ilyenkor erről a gépről konfiguráljuk a routert, és általában a network menü alatt található CLONE MAC ADDRESS gombbal tudjuk ezt megtenni, ha megvan, akkor a router felveszi a pc-nk fizikai címét, ezáltal a külvilág felé a „gépünknek” tetteti magát.
    Általában minden routernek van STATUS menüpontja. Ha itt a WAN opció alatt ki van töltve az ip cím, subnet mask, gateway, és dns cím, akkor a routered felkapcsolódott az internetre.

    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Wlan-Router beállításai:

    -FONTOS! Ha van szoftveres tűzfalad, (mondjuk WinXP beépítettje) a próba idejére kapcsold ki

    -természetesen minden router-beállítást a routerhez kábelen csatlakozó gépről csinálsz!

    -ha vmit elrontottál és nem sikerül visszalépned a routerba, reseteld! Ez le van írva a kézikönyvébe, de általában egy kis pöcköt kell sokáig (mondjuk 0.5-1 percig) nyomva tartani, ezzel gyári állapotába helyezted a routert, kezdhetsz minden itt leírtat előről :)

    -belépés a routerba: böngészőbe beírod a router IP-jét, ez le kell legyen írva a kézikönyvében
    -először is változtasd meg a router kezelőfelületéhez a belépési jelszót (biztonság miatt)

    -az itt leírt angol kifejezések routerenként eltérően lehetnek megfogalmazva, de azért kis fáradtsággal meg lehet találni minden routerben a megfelelő opciót
    -ami itt nincs leírva, az nagy valószínűséggel nem fontos az átlag júzer számára :)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Router operating mode: Gateway (talán Setup/Advanced routing alatt?)

    Internet Connection Type: fixed IP (static IP)

    IP-address: IP, kaptad
    Subnet Mask: ha nem írja be automatikusan, akkor 255.255.255.0
    Gateway: az átjáró IP-je, kaptad
    Static DNS 1: amit kaptál
    (Static DNS 2: amit kaptál)

    Router IP:
    Local IP address: 192.168.1.1 (eltérő lehet routerenként)
    Subnet mask: 255.255.255.0

    DHCP-server: enable
    Starting IP address: 192.168.1.2
    (a lényeg az, h csak az utolsó hármas csoport térjen el a router IP-jétől, szal ha az övé 192.168.2.1, akkor a Starting-IP legyen 192.168.2.x)
    Client Lease Time: minél nagyobb értékű legyen (azt állítja, h milyen gyakran osszon ki a router új IP-t a kliensgépeknek, ilyenkor megszakad a kapcsolat, majd az új IP-vel újra feláll)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless network mode: ha minden eszköz tudja a G-t akkor G only
    ha legalább egy csak B-t tud, akkor B+G mixed
    ha csak B-s eszközök vannak, akkor B only
    Wireless SSID: mindegy, mit írsz be, csak jegyezd meg (a lényeg, h változtasd meg a gyárit a biztonság érdekében)
    Wireless SSID broadcast: Disable
    Channel (adó-csatorna): mindegy, mondjuk legyen 11 (akkor állítsd át, ha zavaros a csatorna, sokszor bizonytalan, akadozó a kapcsolat, ilyenkor lehet, h más eszköz bezavar)

    Wireless security: (ha a router tudja, wpa-psk, ez a legbiztonságosabb, ha nem tudja, sima WPA, vagy csak WEP) a lényeg, h minden wlan-eszköz azonos security-beállításokkal rendelkezzen, WPA Pre-shared key
    Algorithms: Tkip vagy AES (ez végülis mindegy)
    Shared Key: megadsz egy összevissza betűkből-számokból álló kódot, de jegyezd fel valahova, ez fontos! (min. 8 karakter legyen)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless MAC-filter (csak ha maximális biztonságot akarsz, ekkor csak a listán szereplő eszközöket engedi a hálózathoz csatlakozni): Enable
    Permit only PC-s listed: a listához hozzáadod a te wlan-kártyád MAC-címét,
    amit a START/Futtatás/cmd paranccsal tudsz megnézni.
    A megnyíló ablakban beírod a következőt: ''ipconfig /all'' (xp alatt legalábbis így kell)
    Itt kiírja a MAC-címedet (=fizikai cím)

    Router firewall: ez a router hardveres tűzfala, kapcsold be! (enable)

    végül a router Status-oldalán tudod a beállított dolgokat ellenőrizni

    +++++++++++++
    Wireless gép: (érdemes a legfrissebb illesztőprogikat felrakni a hálókártyákhoz; XP-t feltételezek)

    - legfontosabb: bizonyosodj meg róla, hogy be van kapcsolva a wlan-rádióadó.
    Ezt jelzi a laptopon egy kis led, ha világít, jó. (általában antennát jelképez)
    Ha nem ég, akkor neked kell bekapcsolni pl. Fn+F5-tel (ez gépenként eltérő lehet)
    Vagypedig kicsit bonyolultabb úton:
    Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vez.nélk.Hálózati Kapcsolat/
    Itt a ''Csatlakozás a következő használatával:'' mező alatt van egy Beállít gomb, megnyomod
    Advanced fül (ha nem az, akkor sajnos neked kell megkeresni, de itt lesz valahol)-> Wireless ON
    Ezzel be is kapcsoltad, ennyi.
    Ha így sem megy, lehet, hogy kézzel, egy fizikai kapcsolóval kell bekapcsolni,
    ez valószínűleg a laptop alján van

    -újra Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
    -> Általános fül:
    használt elemek:
    -mindent bepipálsz
    -TCP/IP tulajdonságok:
    IP-cím: auto lekérés
    DNS-cím: auto lekérés
    Speciális gomb: auto metrika

    ->Vezeték nélküli hálózat fül:
    -pipa be: A hálózatot a windows konfigurálja
    -előnyben rész. hál. Hozzáadás:
    -SSID:ide beírod azt az SSID-t amit a routerben adtál meg
    Hitelesítés: WPA-PSK, Titkosítás: TKIP (a lényeg, h uazt állítsd be mint a routerben), ha nem tud a hálókártyád WPA-t, csak WEP-et, akkor a routerban is WEP-et kell beállítanod
    Hálózati kulcs: WPA esetén 2x beírod a routerben megadott Pre-shared key-t

    ++++++++++++
    Kábeles gép:

    -a Helyi kapcsolat TCP/IP-protokoll tulajdonságainál a fentebb leírtakhoz hasonlóan beállítasz mindent auto-ra
    -a hálózat létrehozásához, és fájlmegosztáshoz végig csinálod az alább leírt megosztási lépéseket

    __________________________
    ***MEGOSZTÁSHOZ FONTOS!***

    -ha van win-tűzfalad, vagy más szoftveres tűzfalad, az jó, abban engedélyezd a többi gép IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is (erre neked kell rájönnöd, h hogyan - tűzfalanként eltérő)

    -megosztod a megosztani kívánt mappákat, meghajtókat (jobb gomb rájuk, Megosztás és biztonság
    ->itt értelemszerűen megadod a kért adatokat)

    -Helyi hálózathoz szükséges még beállítani:
    -Vez.pult/Hálózati kapcsolatok, itt valszeg baloldalon van olyan,
    hogy ''Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása''
    -Kapcsolódás módjánál 2. opció (helyi átjárón, vagy másik gépen keresztül)
    -Szgép leírása: mindegy
    -Szgép neve: mind1, de ékezet nélkül legyen (Laptop vagy CSALAD, ilyesmi)
    -Munkacsoport neve: mondjuk OTTHON (uezt kell a másik gépen is beírni!)
    -fájl- és nyomtatómegosztás engedélyezése->ezt válaszd
    ezután beállítja a kapcsolatot, a folyamat végén válaszd a ''Befejeztem a varázslót a többi gépen is.'' (mondjuk asszem mindegy, h mit választasz itt)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime

    Sok sikert (és türelmet) a beállítgatásokhoz!!!

    ui.: Ha így sem megy, írj ebbe a topicba!

    A Hozzászólást szerkesztette Foglalt név, 2008.10.09 15:08-kor.

    [ Módosította: Foglalt név ]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Steven

    addikt

    Következő lenne a problémám vettem egy gn-br01g routert és egy 01gs pci-e giga háló karit
    kábeles a megosztásom minden faszán müxik kivéve egyet:

    hogy nálam wifin keresztül kb óránként megszakad a net egy pillanatra és(kurva idegesitő mivel megy az irc és állandoan újra csatlakozik) nem vágom miért abszolute láma vagyok a témában és tippelni sem tudok rá hogy mi lehet a probléma:F


    Kérlek segítsetek :O :O :O :O :O
    Ha hw problémára gondoltok szoljatok vissza viszem picsbe vissza tudom garoztatni...

    Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

  • hektor24

    aktív tag

    válasz kolnay #28 üzenetére

    1. Szívesen!
    2. Azon a gépen, amit el szeretnél érni, meg kell osztani vagy a teljes winchestert vagy könyvtárakat, esetleg nyomtatót..., hogy el tudd érni, ezt a megosztást hívják informatikai körökben kiajánlásnak. Ha mondjuk a Sajátgépben nézed a megosztott winchestert, akkor a meghajtó neve alatt egy kezet kell látnod. Ha ezt a megosztást nem csinálod meg az elérni kívánt gépen, akkor nem látod a másik gépről.

  • kolnay

    senior tag

    válasz hektor24 #29 üzenetére

    Ja, a megosztás.
    Az megvan,de még most se müxik.

    Tyűű, de meleg van!

  • hektor24

    aktív tag

    válasz kolnay #34 üzenetére

    Na nem vágom mit nem csináltál eddig és mit csináltál. Nagyvonalakban felvázolom hogyan is kéne megcsinálnod az otthoni hálózatodat. A megosztás úgy működik 2 gép között, hogy először is összedugod kábellel őket, az most jelen esetben mind1, hogy routeren keresztül vagy közvetlenül van összedugva, legalábbis nálam mind2 esetben ugyanazt kellett csinálni. Utána amelyik gépet el akarod érni azon megosztod az egyik winyót vagy könyvtárat: jobb klikk rá, Tulajdonságok, Megosztás fül és ott tudod megosztani. Ezután átmész a másik gépre, amiről el akarod érni és ott a Sajátgépen jobb klikk, Map Network Drive (ez magyar XP-n nem tom mi), ott megadod neki, hogy mi legyen az elérni kívánt meghajtó betűjele, a Tallózás gombra rányomsz és megkeresed a másik gépet, majd leOKézod és működnie kell. Ja még valami, az XP-s tűzfalat mind2 gépen lődd le, bár ha ZA-t használsz akkor gondolom le van. A ZA-ban pedig állítsd be mind2 gépen, amit már 1x leírtam!!! Ez csak a Free változatnál megy biztosan, ha nem azt használod, akkor lehet, hogy azért nem megy amit írtam, a Pro verzióban több mindent lehet állítani.

    [Szerkesztve]

  • Chesterfield

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm, akinek axelero ADSL-je van, megkért hogy az újonnan vásárolt SMC routerével osszam meg neki az internetet.
    Először is megnéztem a gépen a hálózati kapcsolatokban, a már meglévő beállításokat. Itt találtam egy pppoe, valamint egy helyi kapcsolatot. A helyi kapcsolat kézzel ki volt töltve teljesen, ip, gw, dns. Ezeket véletlenül nem automatikusan kéne kapnia? Vagy ezekszerint fix ip-s adslje van?

    Kipróbáltam azt, hogy a gépen lévő pppoe kapcsolatot bontottam, bementem a routerbe, kiválasztottam a pppoe-t, beírtam a felhasználónevet, a kapott jelszót, és a szolgáltatótól kapott DNS-eket, bekapcsoltam a DHCP-t, az asztali gépet pedig átállítottam automatikus ip és DNS kérésre, de sehogysem akart a router connectelni. mindig csak a gép ajánlotta fel, hogy a gépen beállított pppoe kapcsolódjon.

    Ami még furcsa volt számomra, hogy a gépi pppoe-be betekintve, sehol sem láttam hogy hova volt ott írva a felh.név és a jelszó. Vagy azt csak akkor kellett megadni, amikor a varázslóval először rakták fel?

    Ha valaki tud, akkor legyen szíves segítsen, mert nem sikerült a megosztás!

    Hmm, most gondolkozom, hogy a felhasználónevet esetleg nem emailcímként kellett volna megadni a routerben?

  • ace666

    tag

    üdv


    Otthon konstruáltam egy kis hálózatot:
    Éjjel-nappal menő letöltőgép, ebben két hálókártya, egyikbe az adsl megy a másikba pedig egy crosslink kábel, ami a másik gépembe továbbitja a netet.

    Működik is minden, net, megosztások stb... kivéve a távoli asztali kapcsolatot....
    Ha megpróbálok csatlakozni a letöltőgéphez, azonnal feldob egy hibát, hogy nem bírt kapcsolódni (ua a hibaüzenet, mintha valami nemlétező ipp-t adnék meg...)

    Ez mitől lehet?
    Már lelőttem minden tűzfalat, vagy nettel kapcsolatos progit....

    *** Alfa 155 ***

  • iwu

    addikt

    válasz (Bundás) #126 üzenetére

    a windows tűzfalán engedélyezd a file- és nyomtatómegosztást.
    az intéző-eszközök-mappabeállítási-nézet alatt mi van bepipálva, egyszerű file-megosztás használata?
    a megosztást pedig úgy csinád, hogy mappán jobb klikk, megosztás...(ha még nem volt engedélyezve, akkor itt engedélyezni tudod), beírsz egy megosztás nevet, és esetleg írási engedélyt is ad6sz. a másik gépen meg pl intéző címsorában \\osztógépnév\megosztásneveamitazelőbbadtál
    ÜdW!

    [Szerkesztve]

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • (Bundás)

    addikt

    válasz iwu #129 üzenetére

    Még nem, ötleteket gyüjtök, ha megyek tudjam mit kell csinálni. :)

    Tehát nyomtatómegosztás tűzfalon, ezt értem, egyszerű fájlmegosztás van pepipálva, mappamegosztást nagyjából értem. Vannak az alapértelmezett megosztási mappák, azokat is látniuk kell egymásnak, igaz?

    Router kavarhat be valamit? Azonos munkacsoport szükséges?

    Köszi

  • iwu

    addikt

    válasz (Bundás) #132 üzenetére

    azonos munkacsoport nem szükséges, de ajánlott. router elvben semmit nem kavarhat.az alap megosztási mappákat még nem használtam...

    ÜdW!

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • iwu

    addikt

    válasz reewer #151 üzenetére

    elvben megoldható.
    a 2 gép közé crosslink kábel kell!!!
    és kapcsolat megosztása...
    naná hogy az itthoni wifis notin nincs lan, úgyhogy megnézni nem tudtam.
    ÜdW!

    [Szerkesztve]

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • I_Am

    veterán

    válasz iko #172 üzenetére

    135-ös porton terjed a sasser és blaster, azzal ne foglalkozz, mert még mindig sok van a világon belőle és próbálkozik mindig más gépröl.

    445-ös port nem más, mint a fájl- és nyomtatómegosztás natív, NetBIOS-mentes elérésének portja. Windows 2000 óta létezik ez a port, sőt, a W2k és utódjai elsősorban itt kopogtatnak megosztásra csatlakozván (SMB-protokoll). S ha ez nem sikerül (mert a kliens öreg kecske), akkor térnek át a régi NetBIOS-alapú szolgáltatáskérésre.

    RealVNC-nél meg szerintem a májusban javitott biztonsági rést keresgélik (amit ha frissitetted a progit, akkor már hiába keresnek) és próbálnak jelszo nélkül bejönni a gépedre.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • opr

    veterán

    üdv.

    Előre is bocsánat, de nem olvastam végig a topicot...

    Szóval a probléma:
    net: chello classic, erre kéne két gépnek kapcsolódnia egyszerre, viszont at egyik gép csak kb egy-két hetente kb. 2 napot van itthon.
    A két gép között egy sima switch van, nem router. Eddig működött tökéletesen a megosztás adsl-el, de ez a kábel kifogott rajtam :(
    halkan jegyzem meg h hálózatokhoz amúgy is hülye vagyok.
    szal a kérdés: meg lehet-e osztani ezt a fajta netet két gép között az adott hardverrel (sima switch), vagy mindenképpen be kell szereznem egy routert :F


    amik nem működtek eddig:
    -külön-külön beállítom, utána összedugom, és remélem h mind2n van net (nincs)
    -egyik gépen belövöm a netet, és beállítom h a többi gép ezen keresztül kapcsolódjon (ezt meg nem engedi v.miért...)

    plz help, már vagy 5 órát szívtam vele, és csinálnám én tovább is, csak ötletem sincs hogy hogyan.

    Ja és mindkét gépen win xp prof sp2 van.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Sanci51

    tag

    Hali!!!

    Itt is felvetem a problémámat:
    2 gép 1 DSL (PPPoE) 1 Router-internet megosztás.
    Router PPPoE-re konfigolva.
    Net mindkét gépen oké.
    tűzfal nincs, Norton (ideiglenesen) letiltva.
    Egyéb nincs, az Xp+Sp2 újratelepítve (1 gépen).
    Router nélkül minden simán megy (XP-hálózati kapcsolatok), de csak egy gépen.
    Következő a probléma;
    - befelé igen, kifelé az üzenetek (Mail) egyik gépen sem mennek;
    Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következő volt:… … … Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '554 5.7.1 <dsl51B62712.pool.t-online.hu[81.182.39.18]>: Client host rejected: Access denied', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 554, Hibaszám: 0x800CCC79
    - 1-ik átjárón letiltott Net-kapcsolat és kikapcsolt gép ellenére is aktív a kapcsolat,
    - Win XP-Sp2-vel: Hálózati kapcsolatok/Új kapcsolat- beállításai mellett pedig semmi nem üzemel (Net sem).

    Már mindent kipróbáltam;
    konfigoltam a hálókártyát (IP/), a routert, létrehoztam szélessávú- és jelszóval védett kapcsolatokat, de a helyzet mindíg csak rosszabb lett…
    Mostanra meg már becsavarodtam…
    Ha tudtok, segítsetek valami részletesebb leírással.
    Előre is köszi.

    Csá!!!

    Sanci

  • (Bundás)

    addikt

    Adott egy Edimax WiFi router, egyik gép kábelesen, másik vezeték nélkül csatlakozva. Megosztásnál azt írja az első hozzászólás, hogy ''engedélyezd a többi gép és a router IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is''.

    Na most a két gép IP címe azonos, nem? Tehát akkor mit-hol adok meg? Router IP címét a konfigurálásnál ki lehet olvasni, tehát a 192.xx.xxx.xx (Time Server Address)?
    Comodo tűzfal van. :) Tán Network Control Rules : ADD / Source IP / Destination IP, ezen belül Single IP, IP range, Mask, Zone, Host Name. Source / Destination Porton belül Any, Single port, port range? hejj

  • Max6

    tag

    Valaki tudna segíteni

    Adott egy asztali gép ami kábellel csatlakozik a ruterhez és egy noti ami wifi-n keresztül.
    A net megosztás tökéletesen müködik de a két gép men látja egymást. Annak ellenére sem hogy mindkét gép pingelhető. Illetve egyetlen modon /Totacom-ban: cd\\ ipx.x.x.100 / elérhető a noti megosztott meghajtója de visszafele már nem müködik.
    az 1 hsz-ben leirtakat már több alkalommal többféleképpen végig csináltam de nem segített.
    hogy az egyik hsz-ből idézzek ''szénné varázsoltam már a két gépet a hálózat varázslóval''
    A nethez fix ipvel kapcsolodom
    A dhcp server engedélyezve / a kiosztott ip noti x.x.x.100 , asztali x.x.x.101
    A ruter WRT54gl

  • Csyppa

    senior tag

    Hali. Van egy Surecom ep-4904sx router. Namost hiába csinálom végig az elején a lépéseket, a két gép közt csak nem akar működni a megosztás. Mi lehet a probléma.

    U.I.:Ha hülye kérdés volt az csak azért van mert nem vagyok vmi nagy master.

    "Basically, a computer is a very fast moron."

  • zed44

    tag

    válasz mate89 #310 üzenetére

    Szerintem ezt alaposan olvasd végig, segíteni fog.

    [link]

    A lap alján van szó a megosztásról.

    Bíztatásként annyit, hogy legkevésbé sem mondhatnám, hogy valami LAN guru lennék, de két gép között egyenrangú (peer-to-peer) hálózatot még nekem is sikerült összehozni.

  • karnokd

    tag

    Bocs, lehet hogy elcsépelt és ismétlődő kérdés, de a következőt szeretném csinálni otthon:

    T-Online Maximum előfizetéssel rendelkezünk, és van egy sima ADSL modemem, amire az asztali gépem van kötve. A hugom most kapott wireless-es laptopot, és szeretnék megjátszani egy internet megosztást.

    Sajnos még sosem csináltam wlan-os vagy routeres hálózatkezelést (irodai ethernethez vagyok szokva...), ezért kérek némi tanácsot.

    1.) Kinéztem a ''D-Link 4 port WLAN ADSL router + USB DWL-924'' routert, de nekem nem mond túl sokat a specifikációja. Azt jelenti, hogy a mostani ADSL modem helyett lehet betenni, és 4 ethernet csatlakozó mellett rendelkezik egy wireless access pointtal is? Jó ez egyáltalán az én esetemben?

    2.) Ha beépítek ilyen routert, akkor a P2P-nek annyi (vagyis kín szenvedés a routert beállítani olyanra, hogy menjen)?

    3.) Ha az asztali géphez veszek USB-s wireless cuccot, akkor is működhet az internet megosztás (bár sajnos kifogytam az USB-s portokból)?

    Minden választ előre köszönök!


    Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

  • karnokd

    tag

    válasz shev7 #316 üzenetére

    Akadt 'némi' probléma az új belső hálóval és az MSN-nel. Az asztalin és a laptopon is használnánk MSN-t. Ez valamikor megy, valamikor ledob. Akkor is, ha csak az egyik gépen akarjuk használni. A router UPnP és az MSN-ek UPnP-re kapcsolva. Router tűzfal és WinXPSP2 tűzfal aktív, levételük esetén is akad. Internet, P2P és megosztás működik. Router: SMCWBR14-G2

    Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

    Gyanu: Hiába az UPnP, az MSN fix portokat használ, ami egy router mögül nem enged két kapcsolatot?

    Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

  • karnokd

    tag

    válasz infectedmann #322 üzenetére

    A kábelnetes megosztásban nem vagyok 100%-ig biztos, de úgy tudom, hogy amit a szolgáltatódtól kaptál kábelmodemet, az csak fix mac-addresst hajlandó beengedni, vagyis a közvetlenül rákötött asztali gép hálókártyáját. Ha ilyet akarsz megosztani routerrel, akkor a hálókártyád MAC címe kerül a router beállításába, így a kábelmodemet be tudja csapni. Onnan kezdve a router mögött minden a szokásos módon működik.

    Az ADSL megosztáshoz meg a következőt kell tenni (saját tapasztalat) beüzemeled a routert, összekötöd az ADSL modem UTP kimenetét a router WAN bemenetével. Windowsban a helyi kapcsolatodat átállítod AUTO/windows kezelje módba (IP, DNS, DHCP, Gateway stb.)
    Ha friss a router, akkor a kézikönyvből előkeresed a default admin jelszót. A kábellel rákötött gépről a böngésződbe beírod, hogy 192.168.2.1 vagy 192.168.1.1, vagy amit a kézikönyv ír. Egy webes felületen már lehet is állítgatni a paramétereket. Általában van valami beállítás varázsló, érdemes azt végigkövetni. Angol tudás szükséges!
    Az ADSL eléréshez a PPPoE módot kell választani, beírod a szolgáltatótól kapott felhasználó nevet és jelszót. A szerviz nevét ki lehet hagyni. Ezután válaszd az automatikus kapcsolódást (kevesebb macera). Engedélyezd az UPnP-t, a tűzfalat, a DHCP-t és a DNS-t. A beállítások közben néha megszakad a Windows szerint a kapcsolat a modemmel - ez teljesen rendben van, ha pár 10 másodperc múlva visszaál.

    Innen gyakorlatilag lehet böngészni.

    Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

  • user12

    őstag

    válasz csibor #360 üzenetére

    Megnézni kívánt mappán jobb gombot nyomsz (mármint azon a gépen amelyiken van) -> tulajdonságok > megosztás fül > ráklikk a ''Ha tisztában van a kockázatokkal....'' szövegre > fájlmegosztás engedélyezése > ok > kipipálni a ''A mappa megosztása a hálózaton'' > az egész ablakot leokézni

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • RexpecT

    addikt

    Sziasztok!
    Szeretném megosztani a netet ugy hogy a két gép lássa egymást(tudjunk gépekről cuccokat másolni) de közben kellene az internet is !
    Helyzet!

    Wlan os netem van:
    Külső antenna >Linksys WRT54Gl>utp kábel a gépbe
    A net megosztás megy csak a két gép nem látja a netet!

    Eredetileg ugy wifi router lenne de itt az antenna helyére csatlakozik a kulsó antenna kábele.Ahová eredetileg csatlakoztatni kellene a netet az az 1 slot az üres!

  • DENON

    tag

    B.U.É.K

    Tudja valaki hogy játék közben mitől ugrálhat a pingem ? Csak az új alaplappal a régi gépemmel nem volt semmi baj mióta a DH lapom van azóta jött csak elő ez a probléma .Valakinek valami ötlete?

    A net megosztást már megoldottam vettem routert :D de a kérdés az router nélkül van

    [Szerkesztve]

  • firewolf

    tag

    válasz szállitó #513 üzenetére

    Ilyen USB-s megosztásról még nem hallottam, de szerintem nem lehet rossz... Az egyetlen hátránya talán az, hogy ha messze vannak egymástól az összekötendő alkatrészek, akkor ugye hosszú kábelt kell venni és szerintem USB kábel sokkal drágább, mint a sima hálókábel... Meg ezt ugye nem lehet méretre vágni...

  • Chili7

    őstag

    válasz szállitó #515 üzenetére

    Chello-nál ezt nem lehetne megoldani, mert csak egy pc-re szól az előfizetés és regisztrálni kell a pc mac address-ét. 2 mac-et meg nem lehet. Így a megosztást routerrel kell megoldani, ami majd mond egy mac címet a szolgáltatónak. Onnan meg már oszthatom jobbra-balra.
    Neked a szolgáltatód ezt engedi?

    mod: na most már látom, hogy más gondod van, viszont azt nem értem. :B

    [Szerkesztve]

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Javasoljatok nekem rútert pls az új nethez a köv paramétereknek megfelelően:

    -Legalább 20mbit/seces kapcsolat a modem felé! (16-17mbites net)

    -IP-kénti sebességkorlátozás le és feltöltésre külön

    -Tűzfal, DHCP és könnyű NAT-olás minimum de jöhet még sok más is

    -esetleg nyomtatómegosztás, minimum 4port a modemen kívül!

    Ja és ne kerüljön milliókba, de megbízható legyen!
    Előre is köszi, fontos lenne! Most saját gépről megy a megosztás, de ez csak ideiglenes megoldás, Outpost van fenn tűzfalnak, portok nem mennek csak a saját gépemen, korlátozni a többieket nem tudom, és eléggé leterhelik a gépemet is, pedig gyors (a64 3000+)
    Vagy hogyan tudnám korlátozni a többi gép nethasználatát a sajátomról, ahonnan a netet kapják? Biztosan van rá mód. Netlimiter nem tudja, nem lát adatforgalmat a sajátomon kívül.
    Routeres megoldás lenne a nyerő!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz A_ScHuLcZ #572 üzenetére

    A proxy miért jó egyébként? Mitől jobb mint egy sima megosztás, mik az előnyei? Nehéz beállítani?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • zaba

    tag

    Nincs erőm 6000 hozzászólást átolvasni.

    Ami van: 1 db asztali gép Athlon 2400, MSI K7 alaplappal, 1 db Compaq laptop wireless included.

    Ami kell: ch* internet megosztása a lehető legegyszerűbben és legolcsóbban.

    Kérdés: milyen eszközt kéne vennem? router nélkül megoldható?

    Red meat can kill ya'. Enjoy!

  • rdi

    veterán

    válasz zaba #583 üzenetére

    két hálókari egy gépbe :DDD

    de valóban azt szok mondani, hogy kábeles nethez a router a jó, mert a szolgáltató ''nem látja'' a megosztást.
    Persze már én is tudom, hogy ha nagyon akarja a chellós, akkor a csomagokból kiderítheti, hogy meg van osztva otthona net. De saz mégiscsak más.


    [Szerkesztve]

    Fej! Tor! Potroh!

  • Jag

    senior tag

    válasz Krissz1984 #708 üzenetére

    Én speciel kikapcsolnám a DHCP-t és fix IP-ket adnék a gépeknek.
    A másik, amit meg kéne nézni, hogy a szolgáltató nem tiltja e a megosztást, esetleg MAC címhez rendeli az ADSL-t.

    A hálózat beállítás varászló sokat tud segíteni, az adott helyzetben.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz bubu18 #841 üzenetére

    router
    Megosztásra ott van a windows, megosztod és kész

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • gabi123

    senior tag

    Tisztelet a kollégáknak! Számomra érdekes problémával fordulok hozzátok.

    Szóval: Age of Empires II játékkal szeretnénk 3-an játszani:
    Gépek (játékosok):

    -Haver gépe: más város, neten keresztül kapcsolódik
    -Én gépem:
    -Öcsém gépe: LAN-on keresztül kapcsolódik hozzám (net természetesen megy nála is megosztással - mindkettőnk gépe 192.168.0.X-es osztályban van net megosztás után)

    A probléma:

    1. eset: én vagyok a szerver, és ők ketten kapcsolódnak rám, látszólag sikeresen.
    Ám amikor indulna a játék, ''öcsém gépére várunk'', de nem történik semmi - viszont pingetni tudom öcsém gépéről a haver gépét. :U Ami a poén, hogyha a haver kilép, a játék azon nyomban elindul közöttem és öcsém között.

    2. eset: haver a szerver, és mi ketten kapcsolódunk/nánk rá. Én simán látom őt, de öcsém sehogy sem látja őt a játékban. - ping viszont megy...

    Ötletek kérek, ha vmi lényeges infót nem írtam le akkor azt is jelezzétek pls! :R


    [Szerkesztve]

    Forza Ferrari!

  • gabi123

    senior tag

    Tisztelet a kollégáknak! Számomra érdekes problémával fordulok hozzátok.

    Szóval: Age of Empires II játékkal szeretnénk 3-an játszani:
    Gépek (játékosok):

    -Haver gépe: más város, neten keresztül kapcsolódik
    -Én gépem:
    -Öcsém gépe: LAN-on keresztül kapcsolódik hozzám (net természetesen megy nála is megosztással - mindkettőnk gépe 192.168.0.X-es osztályban van net megosztás után)

    A probléma:

    1. eset: én vagyok a szerver, és ők ketten kapcsolódnak rám, látszólag sikeresen.
    Ám amikor indulna a játék, ''öcsém gépére várunk'', de nem történik semmi - viszont pingetni tudom öcsém gépéről a haver gépét. Ami a poén, hogyha a haver kilép, a játék azon nyomban elindul közöttem és öcsém között.

    2. eset: haver a szerver, és mi ketten kapcsolódunk/nánk rá. Én simán látom őt, de öcsém sehogy sem látja őt a játékban. - ping viszont megy...

    Ötletek kérek, ha vmi lényeges infót nem írtam le akkor azt is jelezzétek pls!

    Forza Ferrari!

  • esgabors

    csendes tag

    válasz shev7 #991 üzenetére

    ajna most sincs még netem a laptopon, egy megoldással sikerült behoznom az explorert, és a skypot, tehát e két dolog működik, egy Jana nevű progi segítségével.

    Már az összes IP variációt kiprobáltam amit elolvastam a neten, sztem a fő problémám az hogy a Wireles kártya internet megosztása bepipálása után a következő üzenetet dobja ki:

    Hiba történt az internet megosztása közben
    Az internet kapcsolat megosztása nem engedélyezhető.
    Már van olyan helyi kapcsolat konfigurálva az IP címmel amely az automatikus IP címzéshez szükséges.

    A routeren DHCP-n van a címkiosztás. A wireless kártyán automatikus, és a pci os lankártyán is automatikus. Ha mindenkinek fix IP-t adok akkor is ez az üzenet jelenik meg.

    A másik gond, hogy csak az asztali gép látja a laptopot, forditva nem, tehát az asztalirol tudok másolni laptop felé.A hlózatvarázslót kb 50x lefuttatam. Nem lehet hogy az XP2 ami az asztalin van telepitve ez okozza a galibát, mert ez egy Blade féle verzio? A haveromnak is ez van fenn, és mikor a 3 gép össze volt kötve, mindketten csak a laptopot láttuk, a laptop senkit, a két asztali sem látta egymást!

    Mi lehet a bajom?

  • _voodoo_

    tag

    Hali!

    Otthoni gépem internet kapcsolatát szeretném megosztani egy notebook-ra, az asztali gép egy vezetékes router mögött van.

    Az lenne a kérdés, hogy ha veszek egy ASUS WL-167g usb adaptert az asztali gépbe, meg egyet a noti-ba, akkor ezekkel működni fog a net megosztás avagy sem?
    Tehát a kiszolgáló gépbe is elég-e egy ilyen adapter, vagy vmi más kell hozzá?

    Thx

  • Noxy

    veterán

    válasz rdi #1156 üzenetére

    Ad-Hoc mod, oszt ezután mint a 2 h.kártyás megosztás. Oder was? :D

    ''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

  • Szoszibá

    tag

    válasz rdi #1192 üzenetére

    nem akarok fiókot létrehozni ezért...
    Úgy szeretném hogy ne kelljen felhasználó név- jelszó páros a másik gép megosztásának az eléréséhez...
    Sehogy sem sikerül! Segítsetek kérlek!

  • warynski

    csendes tag

    válasz gabranek #1219 üzenetére

    Én is szívtam vele rendesen. Már mindent kipróbáltam, de a helyi háló csak nem akart működni. (Az internet megosztás persze ment.) Mindkét gépen NIS 2006 volt. Próbáltam rajta engedélyezni a helyi hálót, akkor sem ment. Ha kikapcsoltam, akkor a kábeles gép látta a wlanosat, de fordítva nem. Uninstallátam a NIS 2006-ot, az sem használt. (Gyanítottam, hogy azzal van a gond.) Kölcsönkértem egy laptotpot, a wlanos gép helyén gyönyörűen működött.
    Végül a wlanos gépen Windows reinstall - a NIS-t nem tudtam uninstallálni, és nyomokban sem akartam, hogy ott legyen - és attól kezdve működik. Igaz időbe telt, míg találtam olyan tűzfalat, amit be lehet úgy konfigurálni, hogy a helyi háló menjen. Most az egyik gépen Comodo van, a másikon Outpost, és némi állítgatás után egy ideje nincs vele gond.
    Persze az nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de ha a amúgy minden tökéletesen be van állítva, és mégsem megy a háló, akkor valószínű a tűzfal okozhatja.

  • Gaben01

    őstag

    Sziasztok!

    Az első hsz elolvasása és az ott leírtak többszöri végigcsinálásával sem sikerült megoldanom a dolgot.A felállás a következő:adott egy chello kábelnet és egy Belkin Wireless G router.Az asztali gép rendesen kábellel csatlakozik a routerhez, és van egy Acer notebook egy ASUS USB Wireless Network Adapterrel.Kapcsolat van,minden szép és jó a notebookon is.
    Az asztali gépben van 2db hdd,összesen 5db partícióval,ebből 4-et (a rendszer partíció kivételével) megosztottam,ugyanis elő szokott fordulni,hogy nem férek oda a géphez a nejemtől :D Ilyen esetekben jól jöhet ha a wireless kapcsolaton keresztül hozzá tudok férni a 4 megosztott partícióhoz.Na és itt jön a bibi,ugyanis kilőtt win-es tűzfal esetén se tudok belépni a megosztásba a notebookkal.A Commanderben,a meghajtó választásnál a Teljes hálózaton belül látja a 2 gépet,de az üzenet mindig ez: \\Asztali nem érhető el.Lehet nincs joga a hálózati erőforrás használatához. ... A hálózati elérési út nem található.

    Mit rontok el?A segítséget előre is köszönöm.

    http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

  • alexandrosz

    aktív tag

    válasz Krissz1984 #1348 üzenetére

    Ismerős probléma :)
    Nekem is volt hasonló élményem (Wlan-os megosztás), az illető valamilyen furfangos letöltésvezérlővel operált és a router úgy látta, hogy Ő ''többen van'', s ennek megfelelően osztotta el a sávszélességet. A kultúrált megoldást választottam: eladtam régi, egyébként szuperul működő wlan routerem és beszerztem egy olyat, ami QoS-ben tudja a bandwith limit-et, beállítottam neki, ami járt és azóta nincs gond...kopp-kopp-kopp!

  • Lortech

    addikt

    válasz zsebszi #1425 üzenetére

    Nem kell munkacsoportozni. Beírod a totalcommander parancs mezőbe, hogy ''cd \\másik gép neve\megosztás neve''
    Ha állandóra be akarsz csatolni egy megosztást meghajtóként, akkor pedig hálózat / hálózati kapcsolatnál kiválasztod a meghajtót, beírod a ''\\másik gép neve\megosztás neve'' szöveget, és kipipálod a bejelentkezéskor újracsatlakozást. Ha így nem megy, akkor általában a jogosultságokkal van probléma. Rosszabb esetben a hálózattal.

    Thank you to god for making me an atheist

  • rdi

    veterán

    válasz Noxy #1475 üzenetére

    Szerintem gép. Azt írja, hogy beállítja a megosztást.

    Fej! Tor! Potroh!

  • gjess

    csendes tag

    válasz Mandarin68 #1546 üzenetére

    Szia,

    Hosszú lesz:
    Az Always On beállításnál folyamatosan kapcsoladban van az ISP vel az eszköz, ha leszakadna azonnal visszacsatlakozik.
    A Connect on demand esetében a Maximum Idle time beállításnál meghatározott idötartamig nincs forgalom a router WAN portján akkor a router lebontja az ISP vel a kapcsolatot, és akkor kapcsolódik újra ha router WAN portján ismét érzékélhető adatforgalom.
    A Connect mode Select beállítás a routeren belül a Status fülnél található Connect Disconnect gombok használatával történő felkapcsolódást teszi lehetővé és csak úgy és ott, tehát a router nem kapcsolódik automatikusan az ISP -hez.
    Abban az esetben ha a számítógépének PPPoE kliensével szeretne valaki felcsatlakozni, akkor a router WAN portjából kijövő kábelt át kell rakni a router valamelyik számozott portjába, és akkor tud kapcsolódni Windowson kereszül is a szokásos módon.
    Fontos !!! Ebben az esetben nem lehetséges megosztani az Internetet a routeren keresztül mert ilyenkor a router csak switch-ként üzemel, és a már csatlakoztatott gép Internet megosztásán keresztül válhat elérhetővé a hálózat a többi gép számára, tehát ez utóbbinak nem nagyon van értelme.

    Remélem, segített.

    [Szerkesztve]

  • rdi

    veterán

    válasz Indyke #1554 üzenetére

    router tűzfal?
    sávszélesség megosztás (de ez már volt)
    esetleg próbáld meg kikerülni a router tűzfalát...

    vagy a hardver kipróbálása máshol...



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Fej! Tor! Potroh!

  • Lortech

    addikt

    válasz hétalvó #1652 üzenetére

    Nekem több interfész esetén is csak az egyik beállítását módosítja, ha módosítok valamit.
    A switchcsel mivel leszel előrébb? Csak a fizikai közeg lesz más. Attól még ugyanúgy probléma lesz, hogy a file sharing melyik interfészen menjen.
    Maszk: tök mindegy, mivel a hálózat címe egész biztosan más (10 vs 192), így akár 255.0.0.0. -val is jó.
    A legbiztosabb ha ezekután ip-vel próbálod elérni a gépet. pl: \\10.0.0.1\megosztás.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Biga123

    addikt

    Valaki lécci segítsen mert lassan megőrülök!!!!... :F
    Van két gép , routerrel megosztott internettel...
    A két gép látja egymást de nem tudok egyikre se felmenni a másikról (megosztások vannak)
    Azt mondja hogy nincs jogom az erőforrás használatához.... :O
    Nem kell valamit a routeren configolni ??? Ötleteket kérek szépen...

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • rdi

    veterán

    válasz Biga123 #1698 üzenetére

    nem
    csak nincsenek azok a megosztások jól megcsinálva...

    Fej! Tor! Potroh!

  • Biga123

    addikt

    Hogy kell jól megcsinálni egy megosztást?
    Esetleg kell valahol engedéllyeket kiosztani hogy kik férjenek hozzá a megosztáshoz??
    Gondolom igen.. De alapból be van rakva a Mindenki....
    Régen ugyanígy csináltam a megosztásokat, cross kábellel direktbe müködött.... :(

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • rdi

    veterán

    válasz Biga123 #1703 üzenetére

    van ott leírás a fájlok megosztásáról p2p hálózatban. szerintem az sokat segíthet.

    Ja és kérdés: kikapcsolt tűzfal mellett kipróbáltad-e?

    [Szerkesztve]

    Fej! Tor! Potroh!

Új hozzászólás Aktív témák