Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • steverawen

    csendes tag

    Sziasztok.
    Hálózatos kérdés, mély víz, csak jó úszóknak.
    Én olyan szinten állok, hogy az úszógumi mellé még egy pár karúszót is felhúztam...
    Lakásomtól 150 méterre lévő telephelyre kellene átlőnöm a netet.
    A helyzet a következő:
    A szolgáltatótól hozzám is rádiós úton jut el a net, értsd, 1 db Ubiquiti NanoStation Loco M2 van felszerelve, az UTP kábel egy TP-LINK TL-WR1043ND WAN portjára csatlakozik. A router LAN portjain smart-tv, és egy asztali gép lóg, WiFi-n laptop, és mobilok csatlakoznak.
    Volt elfekvőben (előző szolgáltató nem jött el érte, Én pedig nem vittem el nekik :N ) egy Ubiquiti NanoStation5, tehát kézenfekvő volt, hogy egy ugyanolyat szerezzek be mellé a feladat megoldására, (köszönet wiffer kollégának a cuccért). Mindkét eszközt frissítettem a legújabb firmwarre, működnek is rendesen, viszont a sok beállítási lehetőség között - finoman szólva - eltévedtem. A terv az, hogy a telephelyen egy TL-WR741 szolgálna router és WiFi AP-ként, de hova csatlakoztassam a NS5 vezetékét, valamelyik LAN portra, vagy a WAN portra, És mit hova állítsak a NanoStation5 eszközökben. Az interneten fellelt leírások általában már újabb eszközökről szólnak, de ezek a beállítások nem, vagy más néven szerepelnek a nem mai kütyükben, ami elbizonytalanít.
    Köszönöm szépen a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák