Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #16820480 #24271 üzenetére

    "Mondjuk a Wbkit az nyílt forráskódú (a Blink is talán?)"
    Persze, a Blink is az: https://chromium.googlesource.com/chromium/blink
    Ess neki. :DDD :P

    Jelenleg az IE 11-ben lévő layout engine és JS-motor nekem egyáltalán nem tűnik rossznak, amivel gond van, az az, hogy
    - az IE-hez nem igazán lehet fejleszteni bővítményeket (többek közt épp ezen dolgoznak), így a funkcionalitás nem testreszabható (egy jó extension API kidolgozása meg azért nem kis meló),
    - meg azzal, hogy egyelőre azért még mindig sok feature-t nem támogat (elég megnézni a caniuse.com-on az összefoglaló táblázatokat, hogy sokszor az IE oszlopa mennyire piros (értsd: adott feature nem támogatott))
    - ezenkívül a felhasználói felület fájdalmasan ostoba (ezt dqdb is írta), alig tudsz a böngészővel valamit kezdeni (főleg mivel bővítmények sem igazán elérhetőek rá), vagy ha mégis be tudsz állítani valamit, akkor az opciók felülete rendkívül kényelmetlen, áttekinthetetlen, rugalmatlan, a többi népszerű böngészővel ellentétben nem is ad közvetlen URL-t a beállítások aloldalaihoz (mivel eleve tök másképp működik, és egy teljesen különálló ablakban jelennek meg a beállítások), meg még sok probléma van vele.
    Ezek miatt sztem nem sok hűhó semmiért, a meglévő motorral is nagyon sokat lehetne/kellene előrelépni az említett dolgokban, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle, és mikor (mármint mikorra lesz említésre méltó előrelépés, nem mikor jelenik meg az új).

    Szerk.: meg hát nem ártana valami hivatalos megerősítés is a dologról. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák