Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    Volt téma itt is a LED-esítés, és én is elgondolkoztam rajta, de bizonytalan vagyok még pár dologban (megerősítés kellene), illetve lenne pár kérdésem, állításom, amire válaszoljatok (pl igaz/hamis, igen/nem...)

    1. Mivel egy led-nek kicsi a fogyasztása ezért kell betenni elé egy fogyasztót (ellenállást), hogy a kocsi ne higgye azt, hogy ki van égve.

    2. Így gyakorlatilag a világítás ugyanannyi áramot fog fogyasztani, szóval energiatakarékosságból fölösleges?

    3. Ahol a kocsi figyeli, hogy az égő kiégett e azt hívjuk canbus-os rendszernek?

    4. Én a tolató lámpa, index lámpa (ezt is lehet?), rendszámtábla világítás led-esítést tervezem (a többi gyárilag led). Ezek mind jogszabályba ütköznek?

    5. A beltérben is ledesítenék, de itt számomra fontos a meleg sárgásabb fény megmaradjon. Ez lehetséges?
    (pl már vannak jó csillárba való led-es égők (2700K), hátha van a kocsiknál is)

    6. Csak minőségi (jó helyről/boltból származó) canbus-os égőt kell venni? (abban van beépített +ellenállás?)
    (Számomra a minőség a lényeg. Nem jó, ha emiatt merül le az autó, tönkre vágja az elektromos rendszert, hamar kiég, nem jól világít...)[

    7. Leddiszkont.hu jó helynek számít?

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák