Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Andras6800 #35258 üzenetére

    ahol már van gáz ott szerintem jobb választás az akár még kémény cserével is...

    Ha egy kazánnak / hőszivattyúnak 15-20-(esetleg 25) éves csere periódusa van (amikor már jobban megéri cserélni mint javítani) akkor nem mindegy, hogy 400e Ft-os kazánt cserél az ember vagy 2,5 milliós hőszivattyút...

    Amúgy gáz ellenes vagyok de nálunk is maradt a kazán pedig ki lehetne cserélni hőszivattyúra... De 3 klíma lett inkább így ha nincs áram akkor is tudunk gázzal - vagy kandallóval fűteni (van akku a keringető szivattyúknak és kazánnak).
    Viszont nem érte meg kicserélni a gázkazánt, mert 60.000 Ft az éves gáz számlánk (padlófűtés a földszinten + melegvíz)

    #35259zsamiatt ilyen Magyarországon még nincs tudtommal... Mármint hogy 2025-től nem lehet gáz + felújításkor sem... s a felújításkorit szerintem sehol nem fogják meghozni jó ideig még, mert van ahol egyszerűen nem opció az áram.
    Legutóbb a háború kitörésekor hallottam, hogy spanyoloknál valamikortól nem lehet már majd gáz fűtést telepíteni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák