Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denko

    senior tag

    válasz zsamiatt #34982 üzenetére

    Köszi a választ!

    Igazából a válasz több kérdést generál bennem mint kérdésre választ ;] Igen néztem ötleteket, olvastam is forumot amikor időm engedi.

    Szóval ha jol értem, ugye a világisásnál lehet:

    -Okoslámpa
    -Okos kapcsoló relével
    -Csak relé ami sima konektort kapcsolgat " okosit"?

    -Okos kapcsolok lehetnek RF illetve Wifi-sek, ha jól láttam wifisek drágábbak és megbizhatóbbak?

    -Ahhoz hogy telefonnal irányitsam a kapcsolokat 2.4GHZ -t wifit kell használni telefonon, Ami kisség aggályos panelben, sok jel nem zavarja be?

    -viszont lehet Hangvezérléssel irányitani öket, ebből ugye van: google, alexa.

    -Panelben távfütés van, viszont egyéni méréses elvileg, ezt lehet bárhogyan okositani?
    ( Radiátor csere is lesz lakás felujitásnál)

    Aztán Kell 1 tablet szerű hub ha jol értem, ami összefogja akár öket, akár minden más okos eszközt. Olyat is ami wifit, de olyat is ami RF / Zigbee -s ha nincs wifi. Itt mind1 miféle OPrendszert célszerü használni?

    Illetve ugye van "tuya" app is, ez is a bub funciot használja, neki van saját OP-ja ?

    Ha jol értem lehet ezt mind lokálisan csinálni HASH.IO val pl rp3-al is, ugyanezt a célt használja?

    Ami szervert illeti, igen tudok lokálisan is futtani szervert ( van rp3) elfekvőben, de tudok épiteni is, de ha jo értem, lehet ez a gyártók saját cloud szolgáltatását használni erre h van nekik, illetve, privát cloud is játszhat, nálam nem akadály a digitalocean-on futtatni 1 vm-et ehhez. Van erre valami tapasztalat, melyik megoldás jobb?

    Szóval ezer kérdésem lenne még, ha affinitást érez valaki elmagyarázni a válaszolkat megköszönném!
    Akár privátban, akár itt. Szivesen veszem a segitséget!

Új hozzászólás Aktív témák