Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tradeelek11

    aktív tag

    válasz Steady74 #32655 üzenetére

    Úgy is ígértem már hogy leírom a fűtés automatizálást nálam.

    On-Off kazán egy Shelly1-es relé kapcsolgatja a kazánt termosztát helyett bekötve,
    ble hőmérők minden helyiségen, a radiátorokon zigbees TRV-ék.
    DE nem minden radiátoron van TRV, 2 előszobai "kicsin" nincs
    sőt csumára ki van nyitva, pont az miatt ha valami történne
    meg tudjon fordulni a víz. A relével párhuzamosan van egy
    "buta" [link] "éjszakaira" kapcsolva 18 fokra állítva (a nappali része 20 fokra de ez most lényegtelen) így ha nem működne a relé akkor is bekapcsolna a kazán.
    A "felső hőfok" biztonsági kikapcsolásán sokat agyaltam és a megoldást
    megint ojb Mester adta, a megoldás számomra egy Computherm Q3RF
    Ennek az "alap" része és ez itt fontos, sorba van kötve a relével,
    míg a "sétálós" termosztát része az egyik "biztonsági" radiátor közelében van,
    beállítva 24 fokra.
    (ezt vezetékes termosztáttal is meglehet volna csinálni csak ez nekem "messze" volt)

    Mi történik ha nem vagyunk otthon
    1., Hűl le a ház és nem kapcsol be relé, akkor bekapcsol 18 fokon a "buta" termosztát.
    2., felfűtött ,de nem kapcsol ki a relé akkor 24 foknál szétkapcsol Q3RF.

    Ha otthon van valaki és mondjuk az említett probléma történik.
    Relét lekapcsolom "Buta" termosztáton átkapcsolok nappalira(mint írtam beállítva 20 fokra)
    Körbe járom a TRV-éket 2 gombnyomás manuális üzemmód.

    A lényeg ha elszáll az automatizálás akkor sem hűl ki teljesen a ház , illetve nem is fizetem
    ki a gatyám a számlára.
    Ha meg meghalna a rendszer, 5 perc alatt sem, vissza lehet butítani egy sima termosztátos
    rendszerré.

    Ezek vannak nálam tehát automatizálva is van, de benne vannak a "biztonsági szelepek" is .
    Soha nem mondom hogy mindenkinek így kellene csinálnia :) , de én így gondolkodom,
    nem mondom hogy nem zavar a probléma , de így nincsenek is végzetes következményei.

    Tisztelettel :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák