Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Mostani fütéssezonra sikerült beüzemelni egy frankó kis tado szetet , mely az alábbi:
    Tado termosztát + Bridge (v3) + 3db termosztát fej a radiátorokra. [kép]
    Társasházi lakás, nincs kazánom, hanem a társasháznak egy van közösen, ezért minden lakáson belül 1 termosztát volt + a radiátorokon a tekerős fejegység(5 fokozatú)
    Minden összelöttem, pöccre ment, de kérdéseim lennének.
    Egyik bajom az volt, hogy a Nappaliban ahol a termosztát van, van egy radiátor ami nem fűtött(ezen volt az egyik fej amit cseréltem), viszont új elemként (nappali_radiator) létrehozva már tudtam vezérelni.
    Azt szeretném megoldani, vagyis már félig sikerült, hogy minden szobában más fütés legyen. Ez sikerült, de elsö körben van 1-2 érdekesség amit megkérdeznék megosztanék veletek:
    Tado menüje: [kép]
    Nappali = termosztát, a többi sárga elem pedig a radiátorokon lévő fejegységeekt jelöli.
    Termosztát Home/Away és esttign menüjeit itt látjátok: [kép] [kép] [kép]
    Home: Itt a hőfokokat állítom majd, mert még tesztelésen van, de így szerintem jó lesz.
    Away: Itt azt az 5 fokot szerintem minden szobába belövöm 20-ra annyi legyen a minimum, még akkor is ha elmegyünk ne legyen gond. Ez jó ötlet?(igazából ez akkor lenne rizikó ha hosszabb időre elmennénk itthon és ne hüljön ki a szoba/szobák)
    Settings: Itt az early Mode-ot érdemes gondolom bekapcsolni ugye?
    Ez valójában annyi, hogy nem akkor kapcsol be és melegíti fel a radiátort amikor elkezdődik a fűtés ugye?
    Ezt igaz most a termosztáton mutatom de mindegyik fejen be fogom szerintem kapcsolni.
    Open Windows: [kép]
    3 szoba van, amiből a háló nem látszik, pedig új szobaként definiáltam....ez miért lehet?
    A szobáknál itt a Dolgozo és a nappaliban van egy Dazzle mode ami a hálóban nincs sajnos...ezt hogy elhet bekapcsolni?

    Pár általános kérdésem:
    Ha a termosztátban mondjuk be van állítva,az alábbi időpontok, akko hogy tudok egy adott szobába fütést kicsikarni?
    Nappaliban a Termosztátban ez van beállítva:
    00:00 - 08:00 - 22 fok | 08:00 - 24:00 - 23 fok
    Nappali radiátotorban ez van beálítva :
    00:00 - 07:00 - 22 fok | 07:00 - 20:00 - 24 fok | 20:00 - 24:00 - 22 fok
    Tegyük fel ha 25 fokot szeretnék a nappaliban akkor ezt a Nappali_radiator-ban(radiátorn lévő okostekerő) állítsam ne a termosztáton(Nappali néven fut) ugye?
    Illetve itt egy példa, jelenleg 24.3 fok van a nappaliban. Ezért minden rajdiátor hideg, mivel elérte a hőfokot felesleges a fütés.
    Ha a dolgozóba megyek ahol van mondjuk 23 fok és 25-öt szerenék akkor ilyenkor csak a dolgozo appjában állítom be az új hőfokot, vagy eltekerem kézzel a szabályzón?
    dolgozó: 00:00 - 07:00 - 21 fok | 07:00 - 22:00 - 22 fok | 22:00 - 24:00 - 21 fok
    Jelen esetben most nekem igaz cseréltem termosztátot, de ott ha bármit is beállítok az mire vonatkozik? Minden szobára?

    Amúgy régen ugye a fütést a kézi 5 foku szabályzóval állítottam, de most a tado-nál ilyesmit nem lehet beállítani ugye, hogy jobban fütsőn, csak annyit hogy emelem a hőfokot és egyenletesen fűt.

    A kérdéseimet kiemeltem feketével és alá is húztam, amikre kíváncsi lennék.
    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák