Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #11952 üzenetére

    NEM GYOZOM HANGSULYOZNI - IGAZI FERFI BACKUP EXEC-ET HASZNAL!
    ;]

    Mult heten koltoztettem egy 200-300 gepes kis ceg + 200 mobil eszkoz+ 100 mobil user egy szep uj telephelyre.
    Tuzfal 192.168.X.X.Szerverek 10.50.X.X, klinesek 10.10X.X.X..stb.
    Volt 11 db Vlan, de minden switchen meg ossze van fogva az osszes vlan egybe, mert nem artott, ha a userek lattak a szervereket, nyomtatokat, meg a routert :DDD
    Mondom ez mi a pelo?
    Amikor kifogyott a 254 IP cim akkor eloalltak megint egy 255.255.255.0-as szegmenssel, csinalnak egy uj vlant es hozzabaszzak minden switchez, hogy lassak az uj mokusok a teljes halozatot.
    Vlan-nal szeparalunk valamit valamitol ezek meg osszeboronalnak mindent vele.
    Sose keso uj trukkot tanulni :D

    Kigyaktam az osszes Vlan-t beraktam mindent egy bazi nagy szubnetbe, Sonicwall-t kineveztem routernek az eddigi 5 eves powerconnect switch helyett, minden ment, eljottem.
    Tegnap jon egy email a Director of IT-tol.

    Miota itt voltal minden nap kifekszik a teljes halozat. beszeltem az elozo DIT-tel es o azt mondja o minden szart kulon Vlanbe rakott, hogy ELKERULJE a collisiont. Ra tudnal-e nezni?
    Hivom, nincs valasz. Email ,nincs valasz.

    Elkezdem nezni a halot, az osszes switchen mas az ido meg a datum 2000 jan 1 tol egyesz 2007 october 1 -ig bezarolag. A legfrissebb firmware 2 eves a legoregebb 5 eves.
    Firmware firristes, logok, szerver logok, firewall log minden fasza se switch se server nem indult ujra 5 napja. Nincs kritikus hiba, nincs loss link, gyakorlatilag uresek a logok.
    Pingplotter: pingelek par switch-et, szervert, tuzfalat, ISP gateway, ISP DNS, masik ISP, Google- Google DNS.

    Ma reggel pingplotter email jon 9-kor hogy megugrott a latency es bekoszontott a packet loss.
    SMS a mokusnak. "Kifekudt a teljes halozat"?
    De ki am am.
    Internet visszajon, nezem az eredmenyt. Ping switch, szervert, tuzfal, 1-2 ms, nincs packet loss.
    ISP DNS, masik ISP, Google- Google DNS meg pici packet loss :D

    Szoval a kifekudt a teljes halozat annyit jelent, hogy szar az internet ami meg egy nem informatikaval foglalkozo embertol ertheto is lenne,de azert az informatikai igazgatotol csoppet eros.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák