Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz m3ss #11181 üzenetére

    na meg idaig altalaban harmakat lottem csak, beallitasonkent. mivel ekkora szoras, valszeg nem is jol kalibraltam. ezert is fogok most focalozni, en meguntam ezt. bevinnem nikonhoz, de minek. biztos nem fogjak nekem lelkiismeretesen beallitani minden obimhoz, abbol kiindulva amiket itt forumon olvasni...

    masik lehetoseg ilyesmi a moire teszt, ennek is neki lehetne esni, de mar nincs hozza erom :DDD tegnap kiprobaltam ennek is egy butitott verziojat. fullscreen kep monitoron, tukrot odarakok monitor kozepere, allvany monitorral szemben beallit, 50x+ fokusztav tavolsag. amikor az obit latom a tukorben, jo helyen van. utana atkapcsolsz liveview ramersz zoomolva a kozepere, utana liveview off. es af-fel rafokuszalsz ujra a kozeppontra, anelkul hogy ugye a gep elmozdulna. elvileg expo nelkul is meg lehetne allapitani (sokak szerint) hogy merre pontatlan a gep. mert pl sigma 105 tavolsagskalan latnom kellene, hogy merre mozdul el a liveview-hoz kepest. nekem semerre nem korrigal mondjuk. -20-on, +20-on se :DD
    persze elvileg moire patterneket kellene vizsgalgatni meg fotozni, de attol asszem vegkepp hulyet kapnek :DDD

    fokuszteszt vagyok, imbuszkulcs vagyok, idegbeteg vagyok, nikon vagyok :D

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák