Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • hp1950

    tag

    válasz TayRol #40599 üzenetére

    Nehogy félre értsétek!!! Nem azt mondanám, hogy nem voltam elégedett! A történethez hozzátartozik amit nem említettem, hogy mindig szemeztem a Nikonnal. Mikor 4/3 rendszerről váltottam nehezen tudtam dönteni a Canon és Nikon között. Végül C.-lett az említett váz és obi kombójával. (Nem volt egyszerű az Olympus E3 + 12-60 SWD után. Rengeteg gyártó különböző objektív próbán, és csomó teszt átnyálazása után lett a C) Viszont mindig érdekelt a Nikon is. Hozzám került egy D7000 + 18-105 kit. Gondolkoztam leváltom a 7D-t. Viszont abba a hibába estem, hogy bixel@uzi szinten hasonlítgattam össze a két rendszert. A vázak még csak-csak összehasonlíthatók, de az obik mint tudjuk nem egy árkategóriásak.
    Tehát inkább azt mondanám, hogy nem hozták azt az eredményt, hogy leváltsam a 7d-t. Azt nem akartam, hogy a D7000-hez is újra megvegyem pl. a 17-55 F2.8 nikkort. Mondjuk azt illene összevetni a C17-55 2.8-al.

    Visszább valaki említette a D7000, 7D esetét. Egy hónap párhuzamos használat után nem mondanám, hogy ez vagy az a jobb. Mindkettőnek vannak pozitív és negatívumai is. A két rendszerből kéne egy frankó gépet csinálni. Ami szembetűnőbb, ISO 400-ig a Nikon veri a 7D-t! 400-800 között kiegyenlítődnek 1600-3200-nél a 7D jobbnak tűnik. Talán a nagyobb felbontás miatt. Nem tesztábrákat fotóztam, normál használat mellet néztem a különbségeket. Mondjuk itt megint bejön a két obi különböző kategóriája, felbontása.

Aktív témák