Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • espeke

    tag

    Valakinek van tapasztala AKG Y50 fülessel?

    Ilyet rendeltem egy itteni kollégától, erre futotta a költségvetésből és ráadásul 10-ből 9 review jókat írt róla, mégis kicsit elszomorodtam, mikor először bedugtam őket a helyükre. DE! Később rájöttem, hogy a jack nem volt jól bent a fülesben és akkor kicsit életre kapott a hangzás :) (tipp: akinek furán szólna, kicsit erősen kell benyomni, hogy kapcsolódjon, fórumokon olvasgatva az tényleg lol hiba, de gyakori hehe). Mégis, valahogy többet vártam tőle és ezt nem is értem teljesen, mert jókat írtak róla mindenhol. Alapvetően minőségi hangja van, a mélyek egy része tök jól hallható, de vhogy egész érdekesen szólnak a zenék rajta. A zenék, amiket ismerek kicsit máshogy mutatkoznak :) Ugye, ez lenne egy jó füles ismerve, h valami gagyi után teljesen új hangokat hallunk meg bennük. Ám a közepet kissé tompának hallom és az "hangtér" nem igazán nyilt, inkább mintha össze lenne nyomva, el lenne kicsit csúszva. Mondok egy példát, oké nem audiofil zene, de minden egyes zenére ez igaz, amit a y50-el hallgatok -szerintem. Ma hallgattunk Budapest Bárt rendes nagy hangfalakon, na ugyanaz a zene hallgatva olyan, mintha a "hangtér" el volna csúszva és máshol lennének a súlypontok, tehát pl az vokál rész teljesen máshogy hangzik, más része emelődik ki és mintha a középhangok le lennének tompítva kicsit. Így tudnám leírni. Nem hallom, hogy a különböző tartományok jól elválnának egymástól, inkább dobozszerű az egész. Lehet, hogy nyilt fülest kellett volna választanom, mégis fura, hogy mennyire felmagasztalták a y50-et, ahhoz képest jóval többre számítottam. En vagyok örült, vagy a többi 10.000 ember, aki a teszteket írta?:) Ez a beégetés dolog számíthat valamit?
    Egy olcsóbb kategóriában amúgy teljesen elmenne a hangja, de akg-től többet várnék.
    Kissé szűknek érzem a hangját.

    Itt egy érdekes kis teszt gyűjtemény fejhallgatósoknak, ami éjszakai net-kattogásom következménye.

    m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

Új hozzászólás Aktív témák