Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz #95904256 #1749 üzenetére

    ''Kellett volna?''
    Hát már hogy ne kellett volna, ha - természetesen - minden lényegeset fel akarsz sorolni...? :F

    ''Egyébként nem hiszem hogy ezektől kapna szárnyra a Penryn FPU-ja.''
    Hát már hogy ne, ha egyszer így bizonyos műveletek gyorsabban elvégezhetők?

    ''Ugyanis az FPU-ról volt szó...''
    Igen, és? Most beszéltük meg, hogy a SIMD is az FPU-hoz tartozik.

    ''Ennek már elég nehéz meghatározni az FPU-ra gyakorolt teljesítményét.
    Szerinted mennyire jelentős? Egyébként nem említettem a beépített memóriavezérlőt sem.''

    Éppen most írtam le, hogy nem tudom, ez mennyit számít, de az AMD az FPU-val kapcsolatban emlegette, és hogy ezért írtam ide.

    ''Igen, arra. Ennél egyértelműbb kapcsolatot nem is lehetne találni.''
    Oké, csak nem voltam benne biztos, ezért megkérdeztem.

    ''Vagy te miben mérenéd az utasítások végrehajtási sebességét?''
    Az egyes utasítások végrehajtási idejét nyilván ebben. Mondjuk nem csak ez számít.

    ''Aki akarja futtassa csak ezt a tesztet és gyönyörködjön benne hogy 50%-kal gyorsabb a K10. Szerintem még mindig feladat függő hogy mikor melyik CPU szerepel jobban. Vagy úgy gondolod hogy ezt az 50%-ot minden másban is hozni fogja?''
    Szerinted ha így gondolnám, miért emeltem ki minden esetben, hogy ebben a tesztben? :U :F
    Akkor a kérdés kicsit szájbarágósabban: hogy lehetne akár 1 (spec-féleség, de nem túl spéci :D ) tesztben 50%-kal gyorsabb FP műveletekben a K10, ha valójában lassabb FP műveletekben?

    ps. a megszólított (boldos) kiemelése csak akkor szükséges, ha másnak is válaszolsz egy hsz-en belül. Az OFF tag használatát meg érdemes lenne meghagyni az OFF dolgoknak... ;)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák