Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Caboose

    tag

    válasz Topiccsendőr #118296 üzenetére

    Aha. Megértettem, miután beraktál egy ábrát, amit felteszem NEM TE készítettél.
    Csak magamat tudom ismételni: Nem vagy képes (vagy csak lusta vagy) szabatos, érthető, egzakt, műszaki nyelven megfogalmazni a mondókádat. Ennél fogva az írásaid amatőr, hozzá nem értő stílust tükröznek.
    Csak érdekességképpen: "a vonal felett tolo ero a hajtorudon, alatta a huzoero."
    Milyen vonal felett? Melyik görbéről beszélsz? Én már rájöttem, de nem lett volna célszerűbb, azt írni, hogy: Az Eredő erő (Resultant F.) az X-tengely felett Nyomó erőként hat, az X-tengely alatt pedig húzóerőként? Ugye látod a különbséget?

    Mellesleg elolvastam Frits Overmans-t. Már értem honnan jött a sületlenséged. Megpróbáltál egy angol szöveg részletet, kontextus nélkül nagyjából tükörfordításban magyarra ültetni. Nos legközelebb, jelöld meg a forrást, ha nem saját kútfőből dolgozol. Vagy idézz nyugodtan akár angolul. Hidd el, akkor sokkal érthetőbb és pontosabb lesz.
    Bár, ha neked a pontos fogalmazás sallang, lehet nincs is miről beszélgetnünk. :R

Új hozzászólás Aktív témák