Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Beszéltük anno a gépemmel kapcsolatban, hogy CPU update lesz a dologból. Nos az lett. Emlékeztetőül:

    Lap: Giga B75N miniITX
    Proci: i7 3770
    Ház: CM 120
    Cooler:Freezer 11 LP

    Már akkor említettem, hogy a colert csak egyféleképpen tudom felrakni, mert vagy a ramok vannak útban, vagy a PCI-express slot. Nos, nem csak ez a gondom. Hanem az, hogy az i7 bizony kurva meleg. Én ugye szinte 24/7-ben full cpu loaddal tolom, szal nálam olyan, hogy idle, nem igazán létezik. Ha nem engedem a TB-t kapcsolni és marad a gyárilag 34x-es szorzó, tehát az "alap" 3400 mhz, akkor full load alatt produkál 60-65 C-os disszipációs értéket. Azaz nem tudom kihasználni a lap által maximálisan felhasználható 3700 Mhz-et. Egy szó, mint száz, kellene egy másik coolert nézzek, de nem szeretnék 3-4-et megvenni, hogy kipróbáljam, mi fér el és mi hűt is jól. MX2-es pasztával van felrakva most is a 11 LP, szóval azzal nincs gond. Gondolkoztam a kupaktalanításon és újrapasztázáson is, de inkább kihagyom, kell egy jobb, nagyobb cooler, amitől elférek a ramok irányában is, és a vga slot irányában is. A jelenlegi cooler teteje és a táp alsó része közt cirka 25 mm van. (Nyáktól 80mm). A CPU közepétől a vga slot közepéig kb. 60mm-em van, azaz kb ez a cooler közepe. Egész minimálisan, de belelóg a cooler hőcsövének a vége most is a vga slotba. A ramok irányában zsákutca. Koppra ott van a borda a ram mellett. Megköszönném, ha kiötlenénk valamit. :O
    Geller
    :R

Új hozzászólás Aktív témák