Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ton-ton

    tag

    Nálam kicsit fordítva alakult minden.
    Szerettem volna egy eszközt készíteni, amihez kellett egy 3D nyomi. Ráadásul nagyobb méretű.
    Építésben gondolkodtam, de megnézve az alkatrész árakat ezt gyorsan elvetettem. Nézegettem a kész nyomtatók árait, és szembe jött egy Ender3 Max 103-ért... Azonnal megvettem.
    Persze kezdetben nézegettem mit is nyomtathatnék...
    Nézegettem a rajzprogramokat, de nagyon nem állt rá az agyam...
    Idővel persze jöttek haverok, hogy nyomtassam már ki a dolgaikat, ezért vettem egy normál nyomtatót (Ender3), hogy ne kelljen a nagy asztalt fűteni.
    Összsen annyit "tuningoltam" rajta, hogy nyomtattam hozzá egy filament tartót, és vettem rá egy gyári direkt driv-ot.
    Nem is tervezek többet.
    Nekem egyébként teljesen megfelelnek, nincs az a rengeteg szerelgetés amit itt mindenki mond. Amikor szinte folyamatosan megy akkor kb. 1/4 évente átnézem, beállítgatom, és gond nélkül nyomtat. (Az első réteget megvárom, ha kell picit állítok az asztalmagasságon, mert a mikrokapcsolós végállás nem pontos)

    A Max szinte készre szerelve érkezett, csupán a z tengelyt kellett a helyére állítani, és a kijelzőt rögzíteni, plusz néhány csatlakozót összedugni.
    Ám a kissebb, egy halom alkatrészként. Így ezt teljesen kezdőnek nem tudom ajánlani.

    És igen. Most hogy tanulgatom a tervezőprogramot, új lehetőségek nyíltak...

    http://qtp.hu

Új hozzászólás Aktív témák