Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomika75

    tag

    válasz Gh0sT #29447 üzenetére

    Én úgy voltam ezzel, hogy először a Prusa MK3S tetszett meg,de ennyit nem engedhettem meg magamnak egy induló hobbynak. Aztán elgondolkodtam a Minin is, elolvastam a fórumot és elgondolkodtam az Ender 3 V2-n mivel pár embertől azt a javaslatot kaptam, hogy az egy jó kis tanuló nyomtató lenne és rendesen megtanulhatnám a beállítások csínját-bínját . Gondoltam megveszem Black Friday-ben jóárasítva és még mindig olvasgattam a fórumot ezerrel és csak figyeltem, hogy mi mindent cserélgetnek az emberek ki rajta azért, hogy szépen tudjanak vele nyomtatni. Nem mondom, biztos van aki megvette összerakta és nyomtat,de itt a nagy többség rögtön a beállításokkal szívott és a tuningolással. Megjelent a Mini kit és úgy döntöttem azt veszem meg még ha kicsit drágább mint a V2,de az is többe jön ki az upgrade-eknek köszönhetően. Aztán mivel a kit kiszállítási ideje igen megnőtt, maradtam a sima Mininél, mert már nyomtatni szerettem volna. Megérkezett, 1 óra alatt összeraktam, beállítottam a nozzle magasságát ami azért nem volt egyszerű mert a Galaxy Black PLA-val csináltam és a csillogó felület becsapós volt arról nem is beszélve szépen néz ki a könyvben a helyes filament csík csak szabad szemmel nehezebb egy csillogó felületet megfigyelni. ( mindegy itt kicsit megszívattam magam) De 2-3 x újra nekifutottam és ha minden igaz sikerült beállítanom, legalábbis nekem azóta sem volt semmi gondom a szintezéssel, bed karistolással, anyag felválással stb. Kicsit aggódtam, hogy ez tényleg ilyen egyszerű lenne miközben mások napokon keresztül szívnak a beállításokkal, a görbe asztalokkal, a rosszul működő BL touch-al, az extruderrel stb.? Megnyugtatatott egy másik Mini tulaj, hogy igen ez ilyen egyszerű. Úgyhogy én sem csalódtam a Prusában és feltehetőleg más sem nagyon fog, max. aki állandóan állítgatni, szerelgetni, tuningolni szeretne. Na annak nem ez a nyomtatója. Ezt megveszed, összerakod ahogy kell és nyomtatsz 0-24-ben.

Új hozzászólás Aktív témák