Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mazso26

    tag

    válasz Joshi #19452 üzenetére

    Szerintem nagyszerű ötlet saját nyomtatót építeni/tervezni - nagy kaland. CoreXY is egy jó irány. A fenti méretben, de kb már 300*300*300-nál is sovány a 2020, még akkor is ha nyomokban tartalmaz 2040et :) Érdemes legalább 3030, vagy felfelé építeni.
    Másik a mozgatott súly minél alacsonyabban tartása, mert egyrészt az minden nyomtatónak jót tesz, de egy corexy-nak különösen, másrészt mivel iszonyat hosszú szíjakkal dolgozik (főleg a fenti méretekben) és a gyorsaságról is híres, ahhoz pedig elengedhetetlen.
    Ahol nem elég a nema17 szerintem át kell gondolni...
    Lineáris sinek nagyon jók, de ha már ezt az utat választod, akkor érdemes elmenni az eredeti HIWIN-ig (nagyon zsebbenyúlós móka főleg, hogy neked kell minimum 5 ami ráadásul még legalább 600mm).
    Motorokra - Stepperonline-t csak ajánlani tudom!
    Szíjon nem szabad spórolni (pl Gates Powergrip 12mm)
    Vezérlés 32bit legalább TMC2209(XYZ) és LV8729 (E)
    Asztalt itthon érdemes maratni ebben a méretben főleg, elkerülendő a szállítási sérüléseket.
    Mivel csak Z irányban mozog minimum 5mm vastag legyen.
    12 vagy 24 voltos asztalfűtést el kell felejteni jöhet a 220V szilikon fűtőlap + SSR
    (24V mehet a boardra és hotendre)
    A fentiek bőven 250.000 fölött jönnek ki...
    Érdemes átgondolni azt is, hogy valójában hányszor kell ez a méret (2szer 1 évben, a többi alkalommal pedig feláldoztad a sebességet a méret miatt...)
    Egy akkora tárgyat kinyomtatni ami kitölt egy ekkora teret, még vulcano-val is rengeteg ideig tart, többszörös tekercs cserével...

    Építs inkább egy 300*300*400-at és készülj a tool changing-re! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák