Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    Üdv!
    Elég soká húzódott a TPU dolog, sokminden lefolyt a Dunán, de sajna nem túl sok köze volt annak a sokmindennek a nyomtatóhoz :D

    A gyári buildplate most adta meg magát teljesen az Ender-en, a TPU-t már nem tudtam rá nyomni. Csütörtök este óta szenvedtem vele, egy méretes középkonzol elemet kreálnék a kettes Megane-ba. Tegnap éjjel sikerült végignyomtatni az alsó felét közvetlen a heatbed aluminium felületére :Y
    Egész jól tapadt hozzá a TPU, de a sarkok feljártak, brimmeltem, jó lett. Most hoztam el a tükörlapot az üvegestől, egyelőre nagyon adja a középkonzol felső része.
    Jelentem, a tükörlap felesleges, sima üveglap bőven elég lesz fél áron, aki agyal rajta PLA és TPU mellé.
    Sokkal könnyebben feljön, és melegen még állítom jobban is tapad, a tükörsima felületről nem is beszélve.

    A beállítások az alu és üveglapra nyomott TPU-hoz: 230 fok, 1 mm retract volt este, nagyon szőrösek lettek az oszlopok, most feltettem 3-ra, de szerintem az is kevés, 70 fokos heatbed, 30mm-es sebesség, Initial Layer esetén 15.

Új hozzászólás Aktív témák