Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • summersummer

    újonc

    Sziasztok!

    Félig láma vagyok IT területen (ipari elektronika a szakmám, uControllereket programozok), de a PC+IT területhez nem nagyon értek. Ezért lenne kérdésem:

    Szükségem lenne egy nagyon egyszerű, viszont masszív RAID1 háttértárra, mert már nem egy winyóm halt meg, teljes adattartalommal. Semmi más nem kell, csak USB-n meghajtóként lássak 2TByte területet; ennyi.
    Nem multimédiára kell, hanem kimondottan csak adattárolásra (software-ek, tőzsdei árfolyamok, stb...). Időnként szeretnék csak kiírni rá pár MByte adatot, tehát egyáltalán nem kritérium a sebesség. Viszont sokkal inkább a megbízható adattárolás lenne a fontos.
    2TByte SSD nagyon drága, így szerintem csak a HDD + RAID1 jöhetne szóba.

    A következőre gondoltam:
    Valami kis egyszerű és viszonylag olcsó (max. 20kHUF környéke), kisméretű, asztalon elférő 2-bay RAID BOX.

    Néztem a "LogiLink 2-Bay Raid Enclosure" névre hallgatót (16kHUF), de maga az eladó beszélt le róla, mondván hogy eddig egyet adott el, azt is visszahozták, mert folyton széteset a RAID tömb.

    Ami viszont szimpatikus lenne, az a RaidSonic IB-RD4320stu3 (20kHUF).

    Ehhez kellene 2 db 2TByte HDD.
    Nekem a WD lenne szimpatikus, és abból is a RED sorozathoz lenne inkább bizalmam (BLACK túl drága lenne). WD20EFRX-et néztem. Ebből 2 db az Bruttó 50kHUF, plusz az IB-RD4320stu3 20kHUF, így kb. 70-ből kijönne az egész. Ez árban még meg is felelne, kb. ennyit szánnék rá.

    Viszont a gond az, hogy az IB-RD4320stu3 usermanual azt írja, hogy SATA I&II HDD mehet bele, a WD20EFRX meg SATA III-as.
    Kérdésem, hogy ismeri valaki közelebbről ezeket a típusokat? WD20EFRX SATA-t át lehet jumperolni SATA2 sebességre? Működőképes lenne ez így? Egyáltalán visszafelé kompatibilis?

    Sőt a usermanual ezt is írja:
    Attention: SATA HDD 1.5 Gbit/s speed limit jumper setting.
    In some rare cases SATA hosts cannot establish SATA interface connection with SATA 3.0 Gbit/s devices due to interface
    protocol issues. In this case the jumper may be installed as shown on the HDD to force the device to negotiate for SATA
    1.5 Gbit/s speed.

    Ebből úgy tűnik, hogy még SATA2 HDD-vel sem biztos, hogy működik masszívan. Akkor most mivaaan?

    Lényeg a lényeg: ebben a témában szeretnék segítséget kérni, mert sürgősen szükségem lenne erre a 2Tbyte masszív háttértárra, de mivel túlzottan nem értek a témához, nem tudom, hogy mi lenne a legjobb.
    Ha valakinek van konkrét bevált javaslata, ami nagyjából ebből az árból kihozható, készen megvehető (és kapható is!), akkor kérnék szépen ötleteket, megoldásokat, javaslatokat, pro és kontra.
    Előre is köszi a hozzászólásokat!

  • summersummer

    újonc

    Még egy gondolat az előző kérdésemhez:
    Most olvasom a
    http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B003OWGK3M
    oldalon, hogy valaki WD30EZRX HDD-vel használja, ami szintén SATA3-as. Akkor most mi a helyzet ilyenkor?
    Meg merjem venni a jelzett IB-RD4320stu3-at és a WD20EFRX winyókat? Fognak együtt működni?

Új hozzászólás Aktív témák