Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Elérkezettnek láttam az időt, hogy én is beújítsak egy 4K UHD TV-t, és mivel a monitorvásárlásnál is sokat segítettek a PH! fórumozói, ezért most is hozzátok fordulnék tanácsért. :)

    Szóval, igazából olyan TV-t szeretnék venni, amin elsősorban animéket és filmeket néznék (főleg 10-bites HEVC kódolással), PC-ről átjátszva. Játékra maradna a jelenlegi monitorom, ezért kell inkább TV, nem pedig abból egy nagyobb felbontású.

    Ami fontos:

    - Nem kell extra nagy, de azért kicsi sem, úgy 40" - 43" körülire gondoltam (3 méterről nézném).

    - UHD felbontás (2160p), 16:9-es képarány, 10-bites, lehetőleg HDR-támogatással.

    - Semmiképp se legyen hajlított!!! :N

    - Az ára úgy 200-250K környékén legyen, feljebb sajnos nem tudok menni egyelőre.:(

    Amit kinéztem és tetszik így elsőre:

    Samsung UE40MU6452UXXH

    Ehhez hasonló alternatívákat tudnátok ajánlani? Tudom, hogy HDR-hez OLED panel kellene, de azok sajna piszok drágák, fél milla alatt nem is láttam normálisat belőle... úgyhogy marad a LED... hacsak ti nem tudtok egy elfogadható darabot ajánlani. :B

    Köszi előre is. :R

    Ui.: Egyelőre csak érdeklődök, majd év vége felé lesz aktuális a vásárlás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #11635 üzenetére

    Közben lemértem a pontosítás végett, és annyit változtatnék, hogy nem 3 méterről, hanem csak 2 méterről fogom nézni a TV-t. Picit át lesz rendezve ugyanis a szoba, ha most kellene elhelyeznem a készüléket, csak 3 méterről tudnám nézni, viszont ha a gép átkerül az új helyére, ez lecsökken 2 méterre.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Ijk #11637 üzenetére

    Köszi, de azért ha lehet, inkább UHD-t veszek, bár a méreten hajlandó vagyok alkudni... :DDD Közben találtam 49"-os méretben egy típust, ami szerintem megfelelő lesz nekem:

    Samsung UE49KU6400SXXH

    Egyelőre úgy néz ki, ez marad, bár még karácsonyig tutira változni fog a dolog. Az animék csak az egyik fele, filmben már láttam pár 4K-s HDR anyagot, kíváncsi vagyok, hogy mutatnak TV-n.

    Köszi még egyszer. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok. Ugyan még nem most lesz aktuális, hanem csak jövőre, de azért már elkezdek puhatolózni a témában, remélem, tudtok segíteni. :)

    Szóval, szeretnék jövőre venni egy Samsung UDH QLED TV-t, amit kizárólag filmek és animék nézésére fogok használni. Egyre több film és anime érhető el 4K felbontásban, legtöbbjüket HDR-tartalommal is ellátják, így mindenképp olyan kellene, ami elfogadható minőségben meg tudja ezt jeleníteni.

    Erről mi a véleményetek? Samsung QE55Q6FN 4K Sík Smart QLED TV

    Akinek esetleg már van egy ilyen sorozatú (Quantum Dot) TV-je, az meg tudja mondani nekem, hogy ha én rákötöm a gépre ezt a készüléket egy HDMI-kábellel és lejátszok rajta egy 2160p UHD Remux videót, ami HDR10 tartalommal rendelkezik, akkor megfelelően leadja majd azt?

    Csak azért kérdem, mert ez a 300-350K körüli ár a maximum, amit be tudok vállalni az új TV esetén, így tulajdonképp ez az egyetlen típus, ami szóba jöhet. Drágábbra nem lesz keret. Ezért érdekelne, hogy ennek milyen a képe, értékelhetően vissza tudja adni a HDR-tartalmat, vagy inkább ne is erőlködjek vele... :DDD

    Köszi előre is. :R

    MOD: Ja, és olvastam valahol, hogy állítólag gondjuk van a Samsung TV-knek a DTS-HDMA kódolású hangsávok lejátszásával, erről mit tudtok? Kamu, vagy tényleg nem tudják leadni? Csak mert elég sok film és anime is ilyen hangsávval jön ki BD-n, ha nem tudja leadni a TV, akkor másikat kell nézni... :(

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Istyu74 #26678 üzenetére

    Szia. Köszi, viszont sajnos árban én nem mehetek addig (ahogy nézem, az "picit" többe került, mint 350K :U ). Majd egyszer lehet, hogy kiugrok, fájdítani kicsit a szívem... :DDD

    Kár amúgy ezért a DTS-ért. Sok Blu-ray film azzal van, nem is értem, miért nem lehetett meghagyni benne ezt a képességet. :(

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz narumon #26687 üzenetére

    Hát, ha nem fogja tudni leadni, akkor majd valahogy úgy rakom a PC hangfalait, hogy azokon fogom hallgatni a filmeket. Hangkártya már régóta nincs a gépemben, egy USB-s audió interfész felel a hangok lejátszásáért, remélhetőleg ha a TV nem tudja leadni, akkor az AudioProbe Spartan A megteszi helyette. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Jövő hónap végén akarok venni egy 4K HDR TV-t, lehetőleg olyan kellene, amin már élvezhető minőségben tudom nézni a HDR-es filmeket. Azt tudom, hogy a valódi HDR élményt nem tudom megfizetni, így nincsenek is nagy elvárásaim, viszont azt szeretném, hogy a lehető legjobbat hozzam ki a rendelkezésre álló keretből. Ebben kérem a segítségeteket. Akkor jöjjenek a részletek:

    1. Ár. Ez a legfontosabb! 280K-300K környéke, ha 280 alatt van, az lenne az ideális, de 300-ig még elmehetünk, de csak akkor, ha tényleg megéri a többlet ár.

    2. Méret: 55" minimum, de lehet 65" is, ennél nagyobb nem kell, nagyjából 2-2,5 méterről fogom nézni a képernyőt filmezés közben.

    3. Használat: Főleg filmnézés, mellette kevés játék, inkább csak a próba kedvéért, 4K-ban játszani még 1080Ti-vel sem fogok tudni rendesen, erre ott lesz az 1440p-s monitor, azt még elbírja.

    Jó lenne egy Samsung, mert eddig is főleg olyan TV-im voltak és nem volt gond velük. Személy szerint QLED-ben gondolkodok, csak az a baj, hogy abból mindössze egyetlenegy darab, a QE55Q6FN jöhet szóba 270K-ért. Ám többen is mondják, hogy a QLED nem éri meg, parasztvakítás és hasonlókkal illetik, én pedig nem tudom, kinek higyjek már ebben a témában.

    Szóval röviden a kér(d)ések:

    - Nektek mi a véleményetek a Samsung QE55Q6FN-ről?

    - Mennyivel szebb a képe mondjuk a Samsung UE55NU8002-től, ami nem QLED, viszont 40-50K-val olcsóbb? Érdemes a plusz ráfordítás?

    Esetleg tudtok valami más gyártótól alternatívát, ami megközelítőleg tud olyan képminőséget, mint a QLED, mellette viszont olcsóbb annál? OLED és ilyesmi nem jöhet szóba, a 300K nagyon a plafon ár!!!

    Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tboy93 #32971 üzenetére

    Oké, köszi. :R

    Ugye, nekem főleg 4K HDR filmekhez fog kelleni a TV (Ezért is akarnék QLED-et), amiben legtöbbször DTS-HDMA hangsáv van, ezt ugyebár nem ismeri a TV, viszont én csak a videójelet fogom kiküldeni rá PC-ről, a hangot az AudioProbe Spartan A stúdió interfész dolgozza fel, két JBL LSR305 kétutas stúdió monitoron át leadva, úgyhogy ezzel szerintem nem lesz gond, de szólj, ha tévedek, akkor másik típust kell keresnem...

    Valahogy így gondoltam az elrendezést:

    Játékra a monitort használom majd, így nem fog zavarni, ha közel lesz a TV, a filmeket pedig a nagyjából 2,5-3 méterre lévő kanapéról nézem. A hang a PC hangfalaiból fog szólni, ami épp fülmagasságban lesz, nagyjából fél méterre a falra szerelt TV alatt. Ja, még annyi, hogy pont szemben leszek a TV-vel, esetleg ha leül valaki mellém két oldalra, akkor ők egy pár fokkal arrébb, de ez ritkán fordul majd elő.

    Olvasom, hogy QLED-en nem szépen néznek ki az SD tartalmak, főleg a TV adások. Én ugyan nem fogok rajta TV-t nézni (nem is lesz benne koax), viszont a Forma-1 futamokat néha majd ezen pótolom be. A másik szobában van egy régi, kilenc éves Samsung LE40B530P7W, ott nézem élőben a közvetítést, ha tudom, de ha nem, akkor letöltöm nCore-ról és megnézem gépen. 1080i felbontásban szedem le, a monitoron is szép így a kép, csak kicsi ugye, remélhetőleg a nagyobb TV-n szebben fog mutatni.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #32985 üzenetére

    Még egy pár fontos kérdés (Lejárt a szerkesztési idő):

    Egy Gigabyte Aorus GTX 1080Ti van a gépben, három HDMI 2.0b kimenettel, ezek jók lesznek a HDR-hez?

    Vagy használhatom a DisplayPort 1.4-et is, ha nem?

    Milyen keretet ajánlotok hozzá a falra szereléshez, ami nem túl drága, de nem is gagyi?

    Előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tboy93 #33130 üzenetére

    Ne vedd sértésnek, távol álljon tőlem, hogy firtassam, ki, mennyit és hogyan keres, viszont ahogy olvastam, amit írtál, idézem: "felrerakok egy-ket honap alatt penzt egy 2-300k-s tv-re es megveszem egyben, aztan le van tudva", szóval, ne haragudj, de muszáj volt egy picit megmosolyognom. :)

    Csak a magam nevében tudok beszélni, de az biztos, hogy ha annyit keresnék egy hónapban, amiből egy-két hónap alatt félre tudnék tenni 2-300 ezret... istenem... de egyszerű is lenne ez a TV vásárlás. :U

    Jelenleg ott tartok, hogy a 275K-ba kerülő Samsung QE55Q6FN-re, amit kinéztem, van eddig 200K félretéve, amit kb. négy hónapja gyűjtök. Ha minden jól alakul, május végére - június elejére hozzá tudok tenni egy százast, így meglesz a 300K, abból kijön a TV, plusz kell egy jó konzol és egy normálisabb féle HDMI-kábel, plusz nem ártana a +3 év extra gari sem, csakhogy az újabb 50K kapásból, azaz a júniusból máris július lett... :(

    És ez még csak egy belépő szintű QLED TV, hol van még a Q9, vagy az OLED... Nem olyan egyszerű dolog ez, ha az embernek nincs pénze. :N

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Edgar2621 #33126 üzenetére

    Nem akarok nagyon belefolyni a vitába, de ha elfogadsz egy jótanácsot, akkor nem veszel hitelre TV-t. :N Én is már tavaly szeptemberben kinéztem magamnak a Q6-os Samsungot, azóta pakolom félre rá a pénzt és még mindig kell hozzá jócskán, mire el tudom hozni. :(

    Legkorábban május végén - június elején jöhet össze annyi, hogy belefér egy 55-ös QE55Q6FN, egy jobb minőségű falikonzol és HDMI-kábel. Az extra garancia is jó lenne rá, csak akkor az 50K pluszban, ami megint legalább egy hónapot jelent. Ezért kacérkodtam én is el nemrég a hitel gondolatával, elvégre akkor sokkal könnyebb lenne a dolgom. :K Akár már a jövő héten el tudnék hozni 400-ért egy LG OLED TV-t, plusz még 100 körül beleférne az asszonynak egy új laptop is, amiért már régóta rágja a fülem. Beletennék 30% önerőt, a maradékot meg részletekben letudnám... meg lenne oldva a dolog. :U

    Csakhogy nem merek kockáztatni, hiszen ma Magyarországon sajnos nem létezik biztos munkahely, legalábbis azok számára, akik tényleg dolgoznak, nem főnöki karosszékben csücsülnek. Ha nem vagy vezető beosztásban, bármikor felmondhatnak neked, vagy közbejöhet egy baleset, lesérülsz és a 60%-os táppénzből már nem futja a törlesztőre (ha megkapod egyáltalán időben a pénzt), végül úgyis kirúgnak, mert sokáig nem dolgoztál és már a helyedre beült a főnök egyik ismerőse... bár mondjuk ahhoz nem kell betegnek lenni, hogy be tudják őt ültetni a helyedre. :U

    Úgyhogy inkább várok még két hónapot, és megelégszem a Q6-os Samsunggal az OLED helyett, számomra már az is maga lesz a csoda. Ha meg az istennek sem fog összejönni addig a kellő pénz, akkor feladom az egészet, lemondok a QLED-ről és nézek valami olcsóbbat, amit egyszerre ki tudok fizetni. De hitelt nem veszek fel többé, elég azóta is szenvedni az autóval, amit 10 évvel ezelőtt vettünk hitelre és még mindig ugyanannyi van belőle, mint akkor volt... :((( Mocskos bankok...(Kellene már egy hányó vagy köpő smiley is.)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Edgar2621 #33173 üzenetére

    Én a helyedben, ha már hitelre akarod venni, akkor néznék egy felsőbb kategóriás QLED készüléket, mondjuk egy 65"-os Samsung QE65Q8FN-t. Ahogy olvastam az egyik fentebbi hozzászólásodban, egy XBOX konzolt is rá akartok kötni, vagyis játékra is lesz használva.

    Márpedig ha ez a helyzet, szerintem semmiképp se vegyél OLED-et, bármennyivel szebb is a képe és bármennyire is az most a csúcs, mert ha egyszer véletlenül több órát töltötök el előtte játékkal, könnyen beéghet és akkor annyi neki. Itt van róla egy videó:

    QLED vs OLED: The 12-Hour Image Retention Test

    Persze ez extrém eset, ahol 12 órát játszottak rajtuk egyfolytában, viszont hidd el, hogy én sem vagyok egy nagy kocka, de ha kijön egy jobb játék, ami érdekel is, könnyen ott lehet előtte ragadni és akkor nem veszed észre, hogy repül az idő. Jobb félni, mint megijedni. :)

    A Q8-as Samsungnak már elég szép a képe, a 65-ös méret pedig szerintem eléggé nagy ahhoz, hogy akár 3-4 méterről is tudd nézni. Ha pedig kicsinek látod, akkor nincs mese, ha nem akarsz érte 700K-t kiadni, akkor elégedj meg egy nagyobb méretű "normál" LCD TV-vel, 75" felett sem kerül félmilliónál sokkal többe.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ribarszki #33177 üzenetére

    Oké, értem, mint mondtam is, ez extrém eset. Nálam sem fordult még elő, hogy ennyit ültem volna egyhuzamban egy játék előtt. Viszont olyan már volt, hogy reggel 6-kor elkezdtem és délben keltem fel előle... :DDD

    Csak mondom, könnyű ottfeledkezni, és egyáltalán nem biztos, hogy ehhez a beégéshez kell a 12 óra folyamatos játék...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz lezuvius #33183 üzenetére

    Persze. Ettől függetlenül én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy legyen bármily kicsi is az esély rá, hogy ilyesmi történik, jobb nem kockáztatni. Nyilván, ha tele vagyok pénzzel és egy hónap alatt megkeresek annyit, amiből tudok újat venni, akkor nem érdekel, ha beég, veszek másikat és kész.

    De mi - a kispénzű átlag - legalább 5, de inkább 10 évig is szeretnénk használni egy TV-t. Nekem is van egy régi, 5-ös szériás FullHD Samsung LCD TV-m, amit 9 éve vettem és még mindig sehol nincs egy pixelhibája sem. Azt is egy összegben vettem, ha jól emlékszem, akkor 175K környékén volt, 3 évről 5 évre bővített garanciával és egy LCD-képernyőtisztító készlettel együtt fizettem érte 200K-t cakkpakk.

    Most is hasonlóan fogok eljárni, csak sajnos feljebb kell ugranom a kerettel, mert most már nem lesz elég 200K, legalább 350 kell, hogy megvehessem a Q6-os TV-t bővített garanciával, egy falikonzolt, plusz egy frankó HDMI-kábelt.

    Úgyhogy azért ajánlottam neki QLED-et, mert ha játszani is akar rajta - mindegy mennyit -, jobban jár vele, ha ilyesmi miatt nem kell aggódnia. Nyilván filmeknél nem lesznek olyan szépek a feketék, mint OLED esetén, de nem sokkal és ennyi kompromisszumot megér, hogy nyugodtabb legyen az ember, ugye? :)

    (#33188) Interceptor: Ha a végösszeg ugyanannyi, nyilván kisebb terhet ró rád, ha részletben fizeted, és így el tudsz hozni drágább TV-t is, ha nem kell kifizetni a teljes árat. Nekem is jobb lenne az 55-ös Q6 helyett egy 65-ös Q8, befizetem a 30%-át, és a törlesztője sem lenne egy vállalhatatlan összeg.

    DE!!! Azok után, amit az a rühes *********-bank művel velünk, hogy 10 év után lassan 300%-os kamat van befizetve a kicsinkra, és még mindig van annyi tartozásunk, mint amikor felvettük a hitelt... nos, köszi, de, köszi, nem. Még egyszer én a bankoknak még a közelébe sem akarok menni hitel ügyében. Inkább gyűjtök még egy kicsit, és megveszem két hónap múlva, addigra talán még olcsóbb is lesz, vagy ha nem, akkor is nekem sokkal jobb lesz, hogy nem kell egy újabb hitelt fizetnem, ki tudja, meddig...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #33192 üzenetére

    *kicsinkra = kocsinkra

    Bammeg, megoldhatnák már, hogy ne csak 5 percig tudd javítani a saját hozzászólásodat. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Log4n88 #33689 üzenetére

    "Na de eleg sok q6-ot is kuldenek el szervizbe, errol van vkinek vmi infoja? Gyari hibas vagy barmi?"

    Szerintem arról van szó, hogy keresett modell, és mint ilyet, sokat eladtak (eladnak) belőle mostanában, és a nagy számok törvénye alapján több lesz belőle hibás is. Mondjuk eladnak 1000 darabot, abból hibás 10, az 1%, míg a másikból eladnak 100-at, mindössze egy hibás, de az arány ugyanúgy 1%.:)

    Nem kell félned tőle, ha tudsz, szerezz nyugodtan Q6-ost, ha újonnan nem is kapsz, nézz szét itt hardveraprón, amelyiken még van pár év gari és már ment pár hónapot, azzal valószínűleg nem lesz gond a későbbiekben sem. A problémák zöme az első 1-2 hónap alatt szokott jelentkezni, nekem például idáig volt két monitorom is, aminél pixelhiba jött elő, mindkettő a vásárlást követő egy hónapon belül.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tlala #33701 üzenetére

    Ártól függ. Én pl. egy huszast nem sajnálok rá, de 50K-nál már elgondolkodok, hogy megéri-e?

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megjöttünk, meghoztam a "drágaszágot". Gyorsan feldobjuk a falra és indulhat a mozizás.:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz w333 #33721 üzenetére

    Köszi, én is neked, eddig minden hiper-szuper a TV-vel, bitang szép képe van, pedig éppencsak felszereltem és elindítottam egy 4K-s YouTube videót, de már most koppant az állam a padlón. Elkezdtem leszedni pár 4K HDR filmet, kíváncsi vagyok, milyen lesz rajta...:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Peace #33726 üzenetére

    Azóta is keresem az államat a padlón... :)

    Ha a Q6-os ilyen képet ad, milyen lehet a Q9-es??? :Y

    Mindegy, nekem tökéletesen megfelel így is. Igaz, kicsit világos a szoba, így meglátszik az ablak a képernyőn napközben, de mivel főleg késő délután és este nézek filmeket, ez nem lesz akkora gond.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Új TV vásárlása előtt állok. Eddig egy Samsung QE55Q95T QLED volt, amit bizonyos okok miatt kénytelen voltam nemrég eladni. Ezért, ha már vennem kell helyette másikat, olyat akarnék, ami a Q95T-től némileg jobb lesz. Tudom, ez kissé lecsökkenti a lehetőségeket, de pont emiatt kérdezlek titeket, hátha több alternatívát is tudtok majd ajánlani. Személy szerint QLED-et szeretnék, mivel sok animációs filmet szoktam nézni, ahol az élénk, telt színek fontosak a számomra az élmény szempontjából. Beteszek egy képet, a Q95T van rajta a legelső napon, amikor elhoztam és először csak a gép mellé tettem monitorként kipróbálva:

    Na, nekem valahogy így kell kinéznie egy animációs filmnek. Igaz, ez csak egy sima BDMV volt, 1080p felbontással, nem UHDRemux, de ami fontos, az a színek telítettsége. Persze nyilván a telefonnal készített képen nem jön át teljesen, de a lényeg talán kivehető.

    Jöjjön a Q&A:

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    - Maximum 500K, de az tényleg a plafon, ha lehet, inkább 400K környéke.


    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    - Elsősorban HDR-es filmek nézéséhez kell (2160p HDR10+ HEVC UHDRemux), mellette sok anime, végül néha TV, de az tényleg ritka.


    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    - Úgy 3,5 - 4m távolságról nézem. 55"-ra gondoltam, esetleg 65", de az már az árba nem biztos, hogy belefér.


    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    - Változó, főleg délutánonként, már sötétben jutok oda, de olyan kellene, ami világos szobában is megfelelő.

    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?

    - Nem pont szemből, de nagyon kicsi szögben jobb oldalról. Főleg egyedül, néha ketten, de a másik ülőhely pont szemben van a TV-vel.

    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)

    - Nekem az a lényeg, hogy a 2160p HDR10+ HEVC UHDRemux minőségű filmeket át tudjam játszani PC-ről a TV-re HDMI-n keresztül.

    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)

    - HDMI 2.1

    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?

    - Mivel a falra fogom szerelni, így mindegy, de inkább középen, hátha később le kell tenni valahová.

    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)

    - TV-k tekintetében eddig csak Samsung volt, személy szerint nekem jobban tetszik a QLED az OLED-del szemben. De ha van más gyártótól hasonlóan jó technológia, nyitott vagyok a javaslatokra és új dolgok kipróbálására.

    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)

    - Követelménynek nem mondanám, de eddig a Samsung okos-távirányítója (ami nincs tele gombokkal) jobban bejön, mint a hagyományos, amit szintén adtak a Q95T-hez, de használva nem volt. Valami hasonló legyen az új mellett is, de Samu esetén úgyis ezt adják hozzá.

    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    - Csakis újat, lehetőleg 5 évnyi garanciával. Hosszú távra tervezek.

    Előre is köszi mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #61737728 #66038 üzenetére

    Nyilván mindenkinek más az ízlésvilága, így nem tetszhet mindenkinek egyféle típusú TV. Én is elgondolkodtam már OLED-en, nem is egyszer, még mielőtt elhoztam a Q95T-t, de valamiért eddig még nem sikerült teljesen egyöntetű választ kapni arra, miszerint az valóban jobb lenne nekem, mint egy QLED. Amikor elhoztam a Q95T-t, volt mellette egy OLED TV is (Azt nem tudom már, hogy pontosan milyen, csak hogy LG OLED, de hogy melyik típus, arra már nem emlékszem). És már akkor is szebbnek láttam a QLED-et, de hát ez nyilván egyéni ízlés kérdése.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz belan #66045 üzenetére

    Sajnos nem nagyon van hely a falon nagyobb TV-nek, de majd tervezek egy szobafestést, akkor úgy pakolom vissza a polcokat, hogy legyen hely neki. Meglátjuk, árban hogy alakul. Ha sikerül 500K alatt szerezni 65 colost, megoldjuk, ha nem, elég lesz az 55-ös, legfeljebb közelebb fogom tolni hozzá az ágyat... :D

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66051 üzenetére

    Sziasztok ismét.

    Először is köszönöm mindenkinek, aki írt a korábbi posztjaimra, egyben elnézést kérek, amiért egy kisebbfajta OLED vs. QLED vitát indítottam el, nem ez volt a szándékom. Peace. :R

    Viszont mivel kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is, hadd kérdezzem meg tőletek, hogy amennyiben mégis az OLED mellett döntenék a QLED helyett, akkor melyik készüléket ajánlanátok konkrétan a #66035-ös posztban leírt kritériumok alapján?

    Csak azért kérdem, mert most tényleg hosszú távra akarok TV-t venni, és szeretnék kicsit jobban körülnézni a témában. Szóval egyelőre a Samsung QN95A-t vegyük etalonnak, ehhez képest érdekelne egy hasonló kaliberű OLED paneles TV. Még egyszer mondom, nem akarok vitát indítani, csak kíváncsi vagyok mindkét oldal jelöltjére, és majd eldöntöm, melyiket választom a végén.

    Köszi szépen előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #61737728 #66104 üzenetére

    Köszi szépen, srácok. :R

    Még egy kicsit amúgyis odébb van maga a vásárlás, addig megnézem őket a Euronics-ban, jövő hónap közepéig lesz időm dönteni. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66111 üzenetére

    Sziasztok, srácok, bocs, hogy újra közbekotyogok, de közben megnéztem picit közelebbről a két kiválasztott TV-t, és van pár észrevételem, ami alapján összegezném a tapasztalataimat. Hozzáteszem, még minden változhat, egyelőre úgy áll a dolog, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya, de mindkét készülék baromi jónak tűnik (Mondjuk 450K környékén ezt már el is várjuk egy TV-től), ezért nagyon nehéz a választás. Igyekszem összefoglalni a tényállást:

    1. jelölt: Samsung QE55QN95AATXXH (Neo QLED)

    2. jelölt: LG OLED55C11LB (OLED)

    Megmondom őszintén, hogy részemről borzasztóan kíváncsi lennék már egy OLED TV-re, hiszen tényleg - ahogy írtátok is páran előttem - szinte minden oldalon oda és vissza vannak a képminőségétől. Nekem pedig ugyebár elsődlegesen (Sőt, szinte teljes egészében) 4K HDR filmek nézésére kellene a TV, ezért a képminősége az egyik, ha nem a legfontosabb kritérium, és megnéznék már egy valódi Dolby Vision Remux-ot. Egyre több ilyen film van (MP4 formátumban), és nagyon érdekelne, milyen egy ilyennek a minősége.

    Ami még az OLED mellett szól, hogy jó 40K-val olcsóbban tudnám elhozni az LG C11-et, mint a Samsung QE55Q95-öt (410K vs. 450K), de megmondom őszintén, hogy ilyen összegnél már nem ez fog elsődlegesen számítani a döntés meghozatalakor, bár kétségtelenül jó lenne, ha 40K megmaradna a zsebben, főleg a mai világban...

    Viszont ami nem tetszik az LG C11-ben, az egyrészt a hátsó csatlakozók (Pl. az antenna bemenet hátrafelé áll ki a TV-ből, ami nem ideális, mivel én a falra akarom szerelni). Ebben a tekintetben a Samsung One Connect Box sokkal jobban tetszik, mint ez a megoldás. A másik, ami nem tetszik az LG-ben, az a távirányító, nekem sokkal jobban bejön a Samsung Smart Remote (Mondjuk csak megszokás kérdése, de így külső ránézésre az olyan böhöm nagynak tűnik ez után). Végül pedig, még mindig félek egy kicsit a beégéstől, és bár igaz, hogy a technológia sokat fejlődött az első OLED-ek óta, de mivel én legalább 5, de inkább több évre akarok TV-t venni, félek, idővel elő fog jönni ez a probléma.

    A Samgung esetében egyedüli hátrányként a Dolby Vision támogatásának a hiányát tudnám felhozni, nyilván a többi, LCD-panelből adódó hátránnyal egyetemben az OLED-hez képest. Sötét szobában nyilván sokkal szebb képe lenne az OLED-nek, és hát én is leginkább estefelé (munka után ugye) szoktam filmeket nézni rajta, ezért néha tényleg zavaró a nem eléggé sötét fekete.

    Szóval ez a gond, hogy nekem a legfontosabb lenne a képminőség, amiben kétségtelenül az LG a jobb, viszont a Samsung esetén jobban tetszenek az említett apróságok (plusz Samsung Galaxy S9+ telefonnal sokkal egyszerűbb Samsung TV-t vezérelni). Ezért nehéz a döntés.

    NAGYON kíváncsi lennék az OLED-re, izgatja a fantáziámat, tényleg szeretném kipróbálni, de az a pár dolog aggaszt picit, amit leírtam... Meglátom.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz alaves #66181 üzenetére

    Na, ez sem utolsó szempont, mert ha van valaki, akit zavar még egy mikro-sub-pixelhiba is, az én vagyok. :) Majd megérdeklődöm, de ez kétségtelenül egy újabb érv az LG mellett. Köszi. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz pecccccccca #66182 üzenetére

    Ok, köszi neked is. Eddig ahol láttam, mindegyik asztalon volt, ezért nem tudtam biztosra, de így akkor ok. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz SZKEBE75 #66206 üzenetére

    Természetesen, ha nem kellene a Dolby Vision, nem kellene az LG sem, maradnék a Samsungnál. Épp ez a legfontosabb, hogy végre meg tudjam nézni az ilyen filmeket.

    Amúgy milyen lejátszót ajánlanátok? Eddig külső HDD-ről néztem a HDR-es filmeket a TV-n, de a Samsung ugye csak a HDR10 és HDR10+ tartalmakat tudja leadni, és külön fájó, hogy a DTS-HDMA-t sem kezeli, pedig már az animék közül is több azt használja PCM helyett. Korábban HDMI-n keresztül néztem őket és a PC adta le a hangot, ezért nem volt gond, de ezt most úgy akarnám megoldani, hogy mindent a TV adjon le. Tervben van egy SoundBar is, de előbb legyen meg maga a TV, azután később jöhetnek az extrák. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bnorci71 #66214 üzenetére

    Rendben, megnézem, de akkor ezzel azt akarod mondani, hogy míg az LG csak külön lejátszóval tudja leadni a Dolby Vision filmeket, addig a Philips simán, HDD-ről le tudja játszani őket? Az LG esetén ez miért nem működhet? :F

    Ne értsd félre, pusztán érdeklődök, mert elég kuka vagyok e téren, eddig még nem volt Dolby Vision képes TV-m. Viszont megmondom őszintén, hogy nekem az LG jobban tetszik, ezért nagyon meg kell gondolnom a dolgot. Az RTINGS.com oldalon pedig Philips TV nincs az első 15 helyezett között, ami az összesített értékelést illeti. Ellenben az 5 legjobb TV mind LG... :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #61737728 #66219 üzenetére

    Rendben, köszönöm mindenkinek, aki eddig bezárólag írt. :R

    Mindenképp megnézem az összes szóba jöhető lehetőséget, igyekszem a legoptimálisabbat kihozni, emiatt duplán örülök és köszönök minden tanácsot és véleményt/tapasztalatot, amit írtok. Annyi bizonyos, hogy mindenképp OLED lesz, ez innentől el van döntve, már csak a típust kell jól kiválasztani. Köszi mindenkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bnorci71 #66221 üzenetére

    Igen, azt tudtam, csak abban nem voltam biztos - mint mondtam, gyakorlati tapasztalataim nincsenek még erről -, hogy HDD-ről lejátszva is meg tudja-e jeleníteni a DV-képet? Ezért kérdeztem rá tőled, hogy a gyakorlatban ez miképp működik? Mert ha az LG ugyanúgy leadja a DV filmeket HDD-ről is (Most tekintsünk el attól, hogy szebb lenne-e média lejátszón), akkor mindenképp azt venném, mert sokkal jobban tetszik az LG, mint a Philips. Viszont ha a Philips egyből le tudja játszani, míg az LG csak médialejátszóval, akkor nem mindegy.

    Ezért kérdeztem, mert ez nem volt tiszta. Azt tudtam, hogy a TV tudja. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Héliosz #66217 üzenetére

    Ok, köszi. Akkor eddig úgy néz ki, hogy marad az LG. A C11 és a C12 miben tér el egymástól, ha már így felhoztad... Már bocsi, csak érdeklődök, mert van C12 is (LG OLED55C12LAOLED), és ugyanannyiba kerül, mint a C11.:)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bnorci71 #66227 üzenetére

    Oké, köszi. :) Vicces, hogy nem vettem észre, pedig néztem a képeket róla a webáruházban. :B

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66245 üzenetére

    Sziasztok.

    Engedjetek meg egy utolsó kérdés-áradatot, ígérem, ez már az utolsó lesz. :B :K

    Mi a véleményetek a Sony A80J-ről? Durván 50K-val kerülne többe, mint az LG C11, ami még beleférne a keretbe, viszont egy másik fórumban többen is írták, hogy az sokkal jobb választás lenne. Mondjuk kinézetre nekem továbbra is az LG tetszik jobban, viszont a Sony állítólag jobban be van kalibrálva gyárilag, plusz "jobb az elektronikája" (Ezt most idéztem, mert bár tudom, mit jelent az elektronika, nem értek annyira hozzá, hogy állást foglaljak). Viszont tudja a DTS-t és a Dolby Atmos-t is, bár utóbbihoz nyilván nem árt egy SoundBar.

    Szerintetek érdemes elgondolkodnom rajta, vagy maradjon inkább az LG és spóroljak egy kis pénzt? Még egy hetem van dönteni, jövő hétvégén remélhetőleg meg tudom már rendelni, amit kinéztem... Köszi előre is és elnézést a sok kérdésért... :B :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #61737728 #66278 üzenetére

    Oké, rendben, köszi szépen, szerintem is marad inkább az LG. :K Megleszek én Dolby Atmos nélkül is, azt hiszem. :P Ha ennyit tudnék szánni egy hangrendszerre, akkor TV-t sem 450K környékén vennék, hanem legalább egy másfél millásat, ami betakarja az egész falat... :DDD

    Amúgy a PC-re nekem egy Audioprobe SPARTAN A DAC van kötve, 2 db. JBL LSR305 stúdió monitorral együtt, ezt használom jelenleg, nekem eddig tökéletesen bevált. Mikor HDMI-n keresztül néztem a filmeket, a hangot a PC adta, és ha szemben ültem a TV-vel (pont alatta van a monitor és kétoldalt a hangfalak), akkor észre sem vettem, hogy nem a TV adja a hangot, hanem a PC. :)

    #66279 Héliosz: Köszi szépen neked is, mindenképp írok neki, ha úgy alakul. :) Játszani mondjuk nem nagyon fogok rajta, de azért nincs kizárva, hogy ha sikerül végre venni normális áron egy új VGA-t, akkor kipróbálom. :)

    #66280 belan: Emiatt akarok én is OLED-et venni, nem mintha nem lettem volna elégedett a QLED képminőségével, de ha már ennyi helyen állítják - hivatalos tesztelői oldalakon -, hogy ég és föld a kettő, akkor most már mindenképpen ki akarom próbálni. Az LG C11 ráadásul bitang jól néz ki, sőt, megmondom őszintén, egyelőre sokkal szebbnek találom a talppal együtt TV-állványra téve, mint a falon lógva. Persze ez szubjektív, de majd mindenképp kipróbálom úgy is. :)

    Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget. :R

    Jövő hétvégén remélhetőleg meg tudom rendelni, és ha minden jól megy, márciusban már az LG C11 TV-n fogom nézni a filmeket. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Csak egy apró kérdés:

    Egyre jobban izgatja a fantáziámat, hogy mégiscsak egy 65"-os OLED TV kellene, mert sokkal jobb lenne, mint az 55"-os (Ugyebár majdnem 4 méterről nézem). Viszont sajnos az LG C1 ekkora méretben már jócskán túl van a félmilliós határon, amit szánok erre a projektre...

    De a Philips-ből két 65"-os típust is látok most, mindkettőt 500K-ért kínálják, ami még pont beleférne a keretbe:

    - Philips 65OLED805/12

    - Philips 65OLED706/12

    Szerintetek megérné az 55"-os LG C1 helyett valamelyik 65"-os Philips? Vagy inkább maradjon az LG? Mennyivel "rosszabb" képminőség tekintetében a Philips? Vagy miben tér el, amitől olcsóbban adják, mint az LG-t?

    Bocsi, hogy ismét lámáskodok, de nagyon izgatja a fantáziámat a nagyobb TV, végülis egy LCD után biztos jobb képe lesz egy Philips OLED-nek is, de kíváncsi lennék, hogy mennyivel lesz másabb a kettő?

    Köszi előre is. :R

    Ui.: Ha minden jól alakul, hétvégén meg is rendelem a cuccot, addigra meg kell hoznom a döntést.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66379 üzenetére

    Közben utánanéztem kicsit, a Philips 805 egy 2020-as modell, nincs rajta HDMI 2.1, viszont mivel nekem főleg filmnézésre lesz használva, így az annyira nem fontos. Csak hát, mégiscsak két éves lesz lassan, nem tudom, érdemes-e még ilyenbe beruházni (hosszú távra).

    A Philips 706 egy 2021-es modell, HDMI 2.1-el, szerintem sokkal jobban megérné, már csak arra vagyok kíváncsi, mennyiben rosszabb döntés ez egy 55"-os LC C1-el szemben? :F

    Szóval akkor leegyszerűsítem a kérdést:

    Ha egyformán fontos lenne a képminőség, illetve az is, hogy lehetőleg jobb lenne a nagyobb, akkor szerintetek melyiket érdemesebb választani, és miért? Az 55"-os LG C1-et, vagy a 65"-os Philips 706-ot?

    Köszi előre is a választ és bocsi a sok kérdésért. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz thomeef #66385 üzenetére

    Rendben, köszi mindenkinek a választ. :R

    Egyelőre HDD-ről játszanám le a filmeket, de nem kizárt, hogy később tudok venni médialejátszót, így akkor a 706-os kell a HDMI 2.1 miatt, biztos, ami biztos :) . Jelenleg jobb lesz a Philips, mert az több formátumot ismer. Ha úgy döntök, elég lesz az 55", mindenképp LG lesz.

    Köszi még egyszer. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kisPocok #66396 üzenetére

    Köszi szépen, épp most néztem én is, szerencsére pont az EMAG-ról akartam rendelni, mivel a monitoromat is onnan hozattam két évvel ezelőtt. Ami ráadásul szintén egy Philips (Philips Momentum 326M6VJRMB), és semmi baj sincs vele idáig (kopp-kopp). :)

    Úgyhogy döntöttem: Rendelés leadva a Philips 65OLED706/12 TV-re, jövő hét kedd és csütörtök közöttre mondják a kiszállítást, a végösszeg: 495.470 Ft. Épphogy, de belefért. :)

    Köszönöm mindenkinek a segítségnyújtást és a különféle véleményeket, és elnézést, amiért ilyen nehezen született meg a döntés, de hát ez van. Ha lett volna még 100K a kerethez, akkor egy percig sem hezitáltam volna, egyből a 65"-os LG C1-et hozom, amint eldöntöttem, hogy OLED-et akarok, de így nehéz volt választani az 55" C1 és a 65" 706 között...

    Végül inkább a nagyobb méret miatt a Philips mellett döntöttem, elvégre ez sem egy ismeretlen márka, és végül is, szinte 100%-ban csak filmek és animék nézésére fogom használni a TV-t, egyedül a Forma-1-et szoktam nézni a rendes TV-adásban, meg néha pár téli sportot (Pl. Biathlon, stb.), de azokat is maximum pár óráig, szóval ezalatt csak nem ég be a csatorna logó a sarokba... :B

    Köszi még egyszer mindenkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66403 üzenetére

    Ja, kimaradt a másik fő ok, ami miatt ennyit vívódtam a kérdésen (a méret mellett), ez pedig a lejátszható formátumok (pl. DTS-HDMA) kezelése, mivel én egyelőre még HDD-ről nézem (USB-n keresztül) a filmeket, így nem mindegy, miket tud leadni a TV médialejátszó nélkül...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #66403 üzenetére

    Üdv mindenkinek!

    Megjött végre a kicsike:

    Sajnos még nem nagyon volt időm próbálgatni, de az már most látszik, hogy sötétben tényleg szebb a képe, mint a QLED-nek volt. Kíváncsi leszek rá nappal is, bár valószínűleg hétvégéken kívül aligha fogok rajta napközben filmet nézni. Megmondom őszintén, az Ambilight engem kimondottan zavar, legalábbis eddig, bár még csak asztalon próbáltam, talán majd a falra feltéve jobb lesz, mindenesetre eddig sötétben nagyon zavaró a változó színű és fényű világosság a TV mögött.

    Az OLED topikban hamarosan jelentkezni fogok, hogy a beállításokat miként érdemes belőni, egyelőre még minden automata és alap. Csak kicsit még szokni kell, mert elég fura a távirányító a smart remote után, és a menü is más, mint amit megszoktam eddig.

    Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz belan #66530 üzenetére

    490K volt a Philips 65" méretben, az LG C1 pedig 570K lett volna ugyanekkorában. Az már túl van az 500K maxon, amit TV-re szántam.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #66540 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, de végülis ti (is) segítettetek a döntésben. :R

    Az Ambilight egyelőre nem jön át annyira, mint ahogy mások mondják, de lehet, hogy hamarosan én sem fogok tudni majd nélküle élni. Kiderül. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák