Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csuzda

    aktív tag

    Sziasztok!
    Gondolkozok, hogy a régi gépemet gyakorlás céljából szervernek fogom használni. Gigabyte GA-P41T-D3P (rev. 1.5) alaplapban egy Q6600-as lapul. Azon gondolkozok, hogy ezt megérné-e lecserélni egy Q9400-ra (13$) vagy egy Q9550-re (23$).

    Ez a két proci 10 wattal kisebb fogyasztású mint a mostani, de szeretném a prociban lévő plusz erőt feláldozni a kisebb fogyasztásért (nem mellesleg kisebb hőterhelésnek is örülnék, mert annyira nincs túlméretezva a hűtés mint a gépemben :DDD ). Szerintetek lehet ilyen ezzel a lappal? Előző alaplappal (Asus P5KC) ment a tunning, de az már rég megadta magát.

    Szerintetek van értelme a proci cserének? Az a gond, hogy memória is kelleni fog, mert 2db 2GB-os CSX van benne 1333Mhz-n. Jelenleg a gépen egy Plex szerver van, ezt lenne jó kibővíteni egy fájlszerverré. (unom a merevlemez zúgását) Talán egy windows szervert is kipróbálnék rajta kisérletezni, de azon belül amire kíváncsi lennék még utána kell néznem.

    Válaszokat előre is köszönöm!
    Péter

  • csuzda

    aktív tag

    válasz kolopele #98735 üzenetére

    2020 áprilisában halt meg a gépem, i5-3570k volt benne. A warzone-t is elég jól vitte, de mikor elkezdett akadozni felhúztam 4,0Ghz-ről 4,4-re :DDD A Noctua NH-D14 is megköszönte, hogy végre kapott érdemi munkát, addig csak lustult :DDD

  • csuzda

    aktív tag

    válasz KovyZoly #98821 üzenetére

    Szia! Lassan 2 éve váltottam arról a platformról, i5-3570k procim volt, talán 4,2ig húzva. Warzoneban már szinte folyamatosan 100%-on pörgött. Attól függ, hogy milyen alaplap, annak milyen a hűtése. Szerintem a minimum egy 3570k max 4,0Ghz-ig húzva, de inkább egy i7-3770. Viszont az i5 ~12k forint, az i7 ~35k.

    Mérlegelni kell pénztárca szerint, de ha belegondolunk, hogy i3-12100 van 45k forintért és körberöhögi az i7-3770k-t, akkor máris nem tűnik jó vételnek. Igaz ahhoz venni kell lapot+ramot, ami nem kis pénz (vagy esetleg 10th gen i3 használtan még jó áron lehet). Én nagyon féltem, hogy az alaplapom meg fogja adni magát, úgy is lett. Ezért félnék maradni LGA1155-ön.

  • csuzda

    aktív tag

    Sziasztok! Egyik haverom szeretne gépet fejleszteni és eltérő nézeteken vagyunk.
    Jelenlegi konfigurációja:
    i7-7700k gyári hűtővel
    valami profibb tuning alaplap (nem tudom pontosan, én intéztem neki, TALÁN Asus MAXIMUS VIII HERO)
    noname 1x16GB 2400mhz RAM
    EVGA 650 vagy annál nagyobb táp (erre sem emlékszem pontosan)
    monitor FullHD, talán csak 60Hz
    videókártya AMD 6700 XT.

    Az egész gépfejlesztés onnan jött, hogy a bottleneck calculator szerint gyenge a proci a videókártyájához. Pontosan nem tudom mivel játszik, PUBG, Warzone, Fortnite közül valamelyikkel.
    "Intel Core i7-7700K is too weak for AMD Radeon RX 6700 XT on 1920 × 1080 pixels screen resolution for Processor Intense Tasks.
    This configuration has 15.6% of processor bottleneck ."

    Ő mindenképp szeretne erősebbet és először kinézte az AMD 3600-as procit. Neten teszteket nézve kb ugyan az a teljesítmény. Erre azt mondta, hogy legyen akkor R5 5600. Erre azt mondtam neki, hogy én 2023-ban már 6 magos prociban nem gondolkodnék. Hát csak erre van pénze... Max 150et szánna az egészre. Itt már nem értettem, hogy miért akar erről az i7-ről fejleszteni, mert teszteket nézve az OC 7700k-tól az OC 5600 +10 minimum, +20 átlag fps-t hoz egy normálisabb kártya mellett (pl 3080 Ti).

    Én azon a véleményen vagyok, hogy egy jó hűtő (pl: Thermalright Peerless Assassin 120), normális 2*8 vagy 2*16 3600Mhz CL16 RAM és egy CPU tuning meghozná neki azt a sebességet ami még ebben a prociban lenne.

    Nektek mi a véleményetek?
    1. Elég neki még ez a proci a 6700 XT-hez?
    2. Mennyivel lehetne több FPS a R5 5600 procival?

    Válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák