Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VZT

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Segítséget szeretnék kérni egy probléma feloldásban.

    Számítógép platformot kellene választanom, egy az igényeimnek megfelelő processzorral (CPU). A CPU feladat elsődlegesen játékok és általános felhasználás. De még mielőtt mindenki sikítva i5-t ajánlana, szolgálnék némi mellékessel. Játékok alatt MMO-kat, moba, régebbi single playereket értek. Újdonságok, mint bármi (assassin creed, division, GTA5 , meg még nem tudom mik) az nem lesz játszva. Elsősorban időhiány miatt. Amit vinnie kellene Guildwars2 Diablo3 stb ilyenek, 2-3 éves játékok a jelenlegi forma szerint.

    Én ehhez az új ddr4 G4400 találtam mint ideális alany. Olcsó, későbbiekben fejleszthető friss platform. A platformnak 3-6 évet kellene bírnia. Első körben g4400, de ha később további erő kellene akkor mehet bele az akkor még bizonyára kapható (1151) i5. és a még több ddr4 ram. (feltételezés szerint a drr3 és a régi 1150 platform 3 év múlva teljesen halott).

    Néztem amd-t is, FX 6300 tök jó ajánlat, de az nem túl időtálló történet, mármint az am3plusz. Vagy lehet FM2-t venni 860K-t ami nem más mint egy kvázi emelt órajeles Deneb kisebb csíkszélességen, a kötelező plusz hűtő költség pedig rossz vicc, ami a 25000-s CPU-ból 30000-t csinál. Annyit meg már megint nem ér. És bár négy magos meg minden, de ddr3 miatt kicsit visszásságot érzek, bár FM2-nél ez a legkevesebb, mert a platform frissebb mint az am3+.

    A probléma feloldás pedig ahhoz kell, hogy már most senki nem ajánlj 2 magos gépet semmilyen játékhoz. A trend szerint előtérbe kerülnek a többmagos cuccok támogatása, DX12 is errefele megy. Elvi kérdés, hogy első nekifutásra nem veszek i5-t (nem pénz kérdése), mert overkill, és mert kapja be az intel, hogy 2 magért 20000-t kér 4ért pedig 60000-t. (i3 ahol a 2 maghoz képest 30% a teljesítmény javulás pedig 40000-t kér, röhej). Ilyen alapon egy FX4300 2 mag 4 szál 25000-ért.

    A monitor felbontásom jelenleg 1280x1024. Később lehet lesz FHD is, majd...

    mindig más

Új hozzászólás Aktív témák