Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    válasz Tomi_Sci #70870 üzenetére

    Birom az ilyen képzelgő, bagatellizáló figurákat. Sosem biztattam senkit kapcsoló lemez "hajlitgatásra" (sőt épp ellenkezőleg) ahogyan azt sem állitottam, vagy sugalltam soha, hogy a kapcsoló csere rossz, vagy fölösleges dolog lenne (az összes egeremben úkorukban cseréltem a kapcsolókat; a falcon féle japán omronos történetet is én honositottam meg itt, csak jelzem) olyat pedig végképp nem állitottam, hogy "A KONTAKTSPRAY ami gyógyír minden problémánkra" ezek csak a te képzeleted szüleményei, szavak, amiket az én "számba" próbálsz tuszkolni, hogy aztán (ahogy már meg is tetted) kigyúnyolhasd. Régi trükk, már a római elit minden kölkének kötelező tanulmány volt a szónok-képzőkben, rendkivül szánalmas és manipulativ, cserébe rém gyenge :W

    "Ez a mondat sajnos értelmetlen. Az utólagos hozzáfűzést egyébként láthatod a hozzászólás alján, olyankor odakerül, hogy szerkesztve"

    Áruld már el hol is látsz itt bármiféle "szerkesztést"? Hát nem került oda. Én ugyanis a TE hozzászólásodra utaltam-reagáltam, ami elég egyértelmű is (kivéve neked) elvégre nem véletlenül irtam azt, hogy "Az utólagosan hozzáfűzött "megkér valakit" hogy csinálja meg helyette nekem igencsak kihagyott lépcsőnek tűnik a felsoroláSODban".

    "Ertelmetlennek" inkább az nevezhető, amikor ezek után össze próbálod mosni a saját hozzászólásodból kimaradt, általam is kifogásolt "érdektelen aprócska" lépcsőt a kérdés feltevőjének hozzászólásában korábban felmerült óhajával, hogy hátha akad itt valaki, aki megcsinálja helyette. A kettő nem ugyanaz. Ha valaki megkérdezi tud e itt valaki kenyeret sütni, mert neki nagyon kéne kenyér és te annyit válaszolsz vegyen lisztet, az valahogy nem túl kielégitő a végcél tekintetében. Még akkor sem, ha feltételezed, hogy evidens, hogy majd keres magának valami péket és elhurcolja hozzá a lisztjét. Tehát van a liszt, meg a kenyér és közte egy nem elhanyagolható lépcső. Ha viszont (a "logikádat" követve) belevetted a képletbe azt, hogy innen keres embert, aki majd beleforrasztja neki: ugyan miért kellene neki előre megvennie a kapcsolókat és azokkal elballagnia utóbb az itteni kollégához, aki az egészet amúgyis régebb óta, jobban keni vágja és beszerzi, amiket kell? Vagy vigyen neki pákát is ennyi erővel :F

    Ha igy sem érted, akkor nagyon sajnálom, elbábozni nem tudom interneten keresztül...

    kemotox: Sűrűn cseréltél mikrokapcsolókat egerekben? Mondd csak hol talál emberünk értelmezhető minőségű pákát (ami nem égeti össze a nyákot és/vagy nem melegszik megfelelően, stabilan tartja a hőfokokat, nem szar a tipje, nem megy tönkre néhány használat után) 6000-ből úgy, hogy vesz hozzá 4 mikrokapcsolót, meg tálca sört és használható forrasz anyagot, ónszippantót, ónszivó szalagot, értelmes folyasztószert, paneltisztitót is? Ja hogy lehet valami piaci pákával is gányolni, kisérletezgetni és szétbarmolni az amúgy hibátlan (maximum kapcsolócserés) egerét? Mindent lehet. Én kérek elnézést...

    Sohasem állitottam hogy a kapcsoló cserénél létezik jobb megoldás, főleg ha eleve jobb minőségű kapcsolók kerülnek a gyári szar kinaiak helyére. De aki nem tud, vagy nem akar forrasztani annak bőven opció lehet egy kontakt60 is (különösen, hogy messze a legjobb) Az pedig, hogy "nem mindig megoldas a kontaktspray" lehet érv, de az arány nem mindegy. Ha nem "megoldás" X esetben, viszont az esetek túlnyomó többségében meg igen, akkor igenis van létjogosultsága (és olcsóbb-gyorsabb)

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák