Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz h1mpi #55703 üzenetére

    Ugyan azt tudom leírni. Két teljesen más típusú lap. Még a méret sem egyezik. Szóval így nem törnék botot egyik felett sem. Bár az MSI tápellátása Analóg megoldású míg az Asus-é Digitális TUF alkatrészekkel ....... szóval azért van eltérés.

    (#55707) seederking
    "Igazából azért nem tudok keretet írni mert nem tudom mennyiért és milyen szerezhető be" Azt mi tudjuk de nem hiszem hogy olyan nehéz leírni hogy XFt -nál többet biztos nem adna ki az egész gépre ......
    Mindenesetre ezt alapul véve "Nem kell semmi future tech csak egy alap deszka ami jónak mondható." gondolom a minimum lenne a cél, szóval nem írom pl. a GA-B85M-D3H -t (~20K).
    Mindenből csak a gegszükségesebb Asus H81M-A. (csak hátlapi) USB3, SATA3, DVI, D-Sub, HDMI kimenetek viszonylag jó Realtek ALC887 Audio codec, ... PCI slot nincs rajta de egyáltalán milyen bővítésre gondoltál/kellene? PCI-E slot-ba is vannak kártyák és ugye a PCI slotokat már az új chipsetek nem támogatják azt a lapgyártók külön cip-es pldják meg (egyelőre).
    Mellé i3-4330 Intel HD Graphics 4600-al (bár szerintem (is) netezni egy 15K-s Pentium is megtenné). Összesen ~46K.
    Ha használtban gondolkozol akkor viszont marad az LGA1155 mivel használt CPU főleg erre a foglalatra van.
    A végén betűjel nélküli darabokat keresd. Szóval ne pl. a i3-2100T-t. Ha erősebb iGPU-t szeretnél akkor pedig az 5-ösre végződő CPU-kat pl. i3-2125.
    A sima Intel HD Graphics 2000 az 5-ösre végződők pedig Intel HD Graphics 3000 -el ellátottak.
    Mindezeket a modernebb Ivy Bridge I3-as CPU-kban:
    A végén betűjel nélküli darabokat keresd. Szóval ne pl. a i3-3240T-t. Ha erősebb iGPU-t szeretnél akkor pedig az 5-ösre végződő CPU-kat pl. i3-3245.
    A sima Intel HD Graphics 2500 az 5-ösre végződők pedig Intel HD Graphics 4000 -el ellátottak.

    Lap terén Asus B75M-A hogy márkánál maradjak. A H81M-A -val kb. egy árban.

    (#55706) perempe
    Hát olcsóbb lapon nem nagyon van. Szóval ha használod az optikai S/PDIF kimenetet és a legolcsóbb megoldást keresed akkor megvan a lapod.

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

Új hozzászólás Aktív témák